dalszöveg, előadó kereső
Dalszöveg, előadó kereső
előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Tartalom
Szomor György: Hagyd, hogy szép legyen

Szomor György - Hagyd, hogy szép legyen

off off off off off
Album: nincs kép
Előadó: Szomor György
Album: Keressük!
Szövegírók: Szomor György
Zeneszerzők: Keressük a zeneszerzőt!
Kiadó: Keressük!
Stílus: Keressük!
Címkék: Keressük!
Megtekintve: Ma 1, összesen 14417 alkalommal
Tartalom
Dalszöveg

Hagyd, hogy szép legyen

Kicsit gyorsan jött és oly váratlanul
Idő kell míg megszokom, hogy hozzám tartozol
Lelkem álma volt mit megfejtett a sors
Hogy épp most találtam rád ilyen sosem várt csodát

Jó, hogy érezhetem létezel
Jól tudom már nem engedlek el

Csak rólad álmodom
S ha átölel karom
Én elmesélem majd mit el kell mondanom
Ezer csillag most az ég
Csak téged várlak rég
S ha elhiszed nekem
Hát hagyd, hogy szép legyen
Velem ez az éj

Mondd mennyit ér a múló gondolat
Ha csak pillanatra vár
Csak érint s messze száll
De jól tudom, most megtaláltalak
És ha megfogod kezem
Már el nem engedem

Jó, hogy érezhetem létezel
Jól tudom már nem engedlek el

Csak rólad álmodom
S ha átölel karom
Én elmesélem majd mit el kell mondanom
Ezer csillag most az ég
Csak téged várlak rég
S ha elhiszed nekem
Hát hagyd, hogy szép legyen
Velem ez az éj

előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Hírek
Hírek

Fábián Juli Emlékalapítvány: új pályázat segíti a nehéz helyzetben lévő zenészeket

Új pályázatot írt ki a Fábián Juli Emlékalapítvány a nehéz egészségügyi, szociális, vagy egyéb okok miatt kedvezőtlen helyzetben lévő zenészek és zeneipari háttérmunkások támogatására.



 

Elsősorban a könnyűzene és a dzsessz területén működő, nehéz helyzetben lévő zenészek, zenei előadóművészek, oktatók, zeneszerzők, és a zenei produkciókban közreműködő egyéb zeneipari szakemberek jelentkezését várják.


A pályázat kritériumai között szerepel az is, hogy a fő kereseti forrás a zene kell, hogy legyen

 

- Azok pályázhatnak, akiket szociális és/vagy egészségügyi élethelyzetük, egészség-károsodásuk, korral kapcsolatos problémáik, vagy egyéb okok miatti élethelyzetük tartósan vagy ideiglenesen akadályoznak művészetük gyakorlásában - fogalmazott Szepesi Mátyás, az Alapítvány kuratóriumának elnöke.

 

Kizárólag azoknak a pályázóknak a kérelmét várják, akiknek fő kereseti forrása a zenei előadóművészet vagy a zeneipari közreműködés, a könnyűzene és a dzsessz.



A pályázat technikai részletei

 

A jelentkezést emailben kell elküldeni erre a címre. A pályázat beadási határideje 2025. október 31., az elbírálás november 20-án lesz. 


A kérelmezőnek személyes adatai megadása mellett röviden indokolnia kell kérelmét, egészségügyi okok miatti kérelem esetén mellékelni annak orvosi alátámasztását, illetve a szükségesnek tartott összeget, összefüggésben az indoklással.

 

A beérkező kérelmeket az alapítvány mellett működő tanácsadó testület segítségével bírálja el a kuratórium.


A 2017 decemberében tragikusan fiatalon elhunyt énekesnőről, Fábián Juliról elnevezett alapítvány 2018-ban indult. A szakma és a közönség által az egyik legtöbbre tartott magyar díva 2007-ben és 2008-ban a Montreux Jazz Voice Competition legjobb nyolc énekese közé jutott. A dzsessz és a pop műfajában számos sikeres produkció részese volt: szerepelt az Erik Sumo Bandben, a Barabás Lőrinc Eklektric-ben, készített lemezt a Fábián Juli Jazz Riff-fel, Sárik Péter zongoristával és Zoohackerrel is.



Kiemelt kép: illusztráció/Freepik

Vers mindenkinek - zenei ajánlat

Tóth Árpád - Újév reggele c. megzenésített verse

Adományozás