dalszöveg, előadó kereső
Dalszöveg, előadó kereső
előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Tartalom
Für Tibor (Tibbah): Merre Tartunk?

Für Tibor (Tibbah) - Merre Tartunk?

off off off off off
Album: nincs kép
Előadó: Für Tibor (Tibbah)
Album: Keressük!
Szövegírók: Tibbah
Zeneszerzők: Keressük a zeneszerzőt!
Kiadó: Keressük!
Stílus: Keressük!
Címkék: Keressük!
Megtekintve: Ma 2, összesen 13102 alkalommal
Tartalom
Dalszöveg

Merre Tartunk?

Neked ez nem ugyanaz mint Nekem
Neked ez egy lemez, Nekem az életem
Te forgatod a könyvet, én olvasom a sorait
És próbálom érteni a költő mondatait
Porból vétettünk és egyszer majd elmegyünk
Porrá leszünk, de addig mindent megteszünk
Hogy létezzünk, évezzünk, jobb jövőt elhessünk
És azért vezekelünk, hogy vétkezve élhessünk
De miért? hisz ki akarhat örökké élni
Ez megvagyon írva, egyszer el kell majd menni
Csak nem mindegy, hogy mit fogunk magunk után itt hagyni
Lesz aki mondja, hogy neki megérte élni
Ezért is kezdtem el zenélni, rap-elni
Hogy büszkén tudjam majd az életem itt hagyni
Te nem hiszed hogy sikerül, Én tudom hogy megteszem
Te az élettől várod, én a csodákban? nem hiszem
Majd önrőből megteszem, megszerzem, elveszem
Az akaratom szilárd, ez erősíti lelkem
Nem siránkozom, afelett mi régen volt elmúlt
A jövő még elöttem van, és szabad az út!

Refrén:
Mond merre tartunk, mond hova jutunk?
Mond mit tervez az élet, mond meddig élek?

Van sok dolog amit még ki nem próbáltam
De van még elég ídőm, hogy kielégítsem a vágyam
Régen úgy gondoltam, jó volna egy nagy aranyhegy
Mára már úgy érzem, hogy egy füves domb is jó lesz
Tudom Te is félsz és másokat is féltesz
Nem tudod hogy mi jön még, és hogy itt meddig élhetsz
Kopott zongorán egy ismerős dallam csendül
Minden poros billentyűn egy régi emlék rajt ül
Legyints egyet, hogy oszoljon az emlék pára
A múlttal hiába harcolsz, békülj be a mába
Az élet nem gonosz, inkább csak kiszámíthatatlan
Mindenre van magyarázat, hogy miért pont úgy van
Döntsd el, hogy mit akarsz, mert cél nélkül hiába
Feleslegesnek fogod érezni magad a világba
Mindenkinek megvan a maga keresztje a bűne
Ezzel együtt kell élni, aztán velünk jön a tűzbe
Ettől még élhetsz nyugodtan, az életben mindent szabad
A kaszás meg ha eljön, a szemébe kacsintasz
Amíg más reszket, addig Te elindulsz az úton
a ismeretlent felfedezni, de saját módon!

Refrén:
Mond merre tartunk, mond hova jutunk?
Mond mit tervez az élet, mond meddig élek?

előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Hírek
Hírek

Ismét Fringe tehetségkutatót indít a Magyar Zene Háza

Hobbi- és utcazenészeknek, valamint zeneiskoláknak, zenei alkotóműhelyeknek ad lehetőséget fellépésre idei Fringe felhívásával a Magyar Zene Háza.

 

Az intézmény kiemelt céljának tekinti a zenei tehetségek támogatását, a zenélés népszerűsítését kortól és zenei háttértől függetlenül.


A kiválasztott hobbizenei formációk a Zene Háza szabadtéri színpadán, az utcazenészek az épület egyéb külső tereiben (ZeneKert terasz, Trilla terasz) léphetnek fel. 


A zeneiskolák és zenei alkotóműhelyek fellépői számára a Ház előcsarnokában lesz lehetőség a bemutatkozásra. 


A három kategória legjobbjait a kiválasztási szempontok szerint idén is a Zene Háza szakmai csapatából és külső szerkesztőkből álló zsűri választja ki.

 

A jövő zenészei program kategóriára zeneiskolák, zenei alkotóműhelyek vagy közösségek jelentkezését várják.


A kiválasztott jelentkezők a Zene Háza beltéri közönségforgalmi tereiben, 2025 október - 2026 május hónapokban, hétköznap délutánonként, legfeljebb 45 perces műsorral mutathatják be az iskola, alkotóműhely vagy közösség legtehetségesebb ifjú zenészeinek produkcióit.



Fotó: Magyar Zene Háza

 

A Színpadra fel! programsorozatra kezdő és hobbi zenei formációk (zenekarok, vokális együttesek, vegyes formációk) jelentkezését várják, eredeti műsortervvel, műfajtól függetlenül, legyen a produkció akár pop-, klasszikus, elektronikus koncert, dalest, zenei performansz vagy családi program.


A kiválasztott jelentkezők a Zene Háza szabadtéri színpadán májustól szeptemberig, nyári estéken, formációnként legfeljebb 45-50 perces műsorral, párosával (két formáció/alkalom) kerülnek a nyári programba.

 

A Le a kalappal! kültéri, legkötetlenebb sorozat az utcazenészeket szólítja meg


A Zene Háza kültéri program-alkalmain utcai produkcióknak vagy legfeljebb háromfős, szóló-duó-trió zenei formációknak biztosít fellépési lehetőséget. 


A kiválasztott jelentkezők tavasztól őszig egy hétvégi délutánon és koraestén a Zene Háza külső környezetét, a Városliget parkját színesíthetik egy hosszabb, kilencvenperces, de akár háromszor harminc vagy kétszer negyvenöt perces ismétlődő műsorral.

 

A Fringe felhívásra bármely érvényesen működő szervezet, adószámmal rendelkező jogi személy vagy egyéni vállalkozó jelentkezhet. A jelentkezési lapot március 2. vasárnap éjfélig lehet kitölteni ezen a linken.


A Zene Háza szerkesztőcsapata a tavaly indított Fringe-program keretében mostantól minden évben kiválaszt egy Fringe-fellépőt az azt megelőző évből, amely produkciónak a Színpadra fel! díjat adja. A díj odaítélésével célja, hogy teret adjon színvonalas produkcióknak, ösztönözze a hobbizenekarokat a zenélésre és bátorítsa őket a jelentkezésre.

 

A 2024-ben bemutatott Fringe-produkciók közül a Zene Háza szerkesztőcsapata a Színpadra fel! díjat az első alkalommal a Várhegyutca Zenekarnak ítéli.


Kiemelt kép: illusztráció/Freepik

Vers mindenkinek - zenei ajánlat

Tóth Árpád - Újév reggele c. megzenésített verse

Adományozás