dalszöveg, előadó kereső
Dalszöveg, előadó kereső
előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Tartalom
Nótár Mary: Viszlát cigánylány

Nótár Mary - Viszlát cigánylány

off off off off off
Album: nincs kép
Előadó: Nótár Mary
Album: Keressük!
Szövegírók: Bódi Varga Gusztáv
Bódi Varga Gusztávné
Zeneszerzők: Keressük a zeneszerzőt!
Kiadó: Keressük!
Stílus: Keressük!
Címkék: Keressük!
Miről szól a(z) 'Viszlát cigánylány' dalszöveg ?
A dal szövege egy szomorú szakításról szól, ahol a szeretett személy elment és a hátrahagyott fél könnyek között maradt. A szív fájdalma miatt a dalban szereplő személy arra kéri a másikat, hogy maradjon örökké az övé. Az elvesztett szerelem miatt az élete tönkrement, és úgy érzi, hogy becsapva érzi magát. Egy nyári estén várta a szerelmét, aki azonban nem jött el, és ettől rádöbbent, hogy átverték. A dalban többször ismétlődik a szakítás és a fájdalom, valamint a szeretett személy iránti vágyakozás.
Nyomj egy like-ot ha tetszik ez a rovat!
Megtekintve: Ma 1, összesen 58494 alkalommal
Tartalom
Dalszöveg

Viszlát cigánylány

2X
Mikor el mentél, nem kérdeztél én sem mondtam viszlát cigánylány.
Szememből hulltak a könnyek, és te nem vigasztaltál!
Csak arra kérlek még, hogy légy mindig az enyém!
Mert várni foglak én, hidd el várni foglak én!

Lehetne szebb is a bánat,
Nem kellene szomorúnak lennie, a szívemnek.
Elhagytál-becsaptál, nem vigyáztál rám!
Tönkretetted az életem és meg bolondítottál!

(lááá lálálááá lálálááá lálálááá Ooh

2X
Mikor el mentél, nem kérdeztél azt se mondtad viszlát cigánylány.
Szememből hulltak a könnyek, és te nem vigasztaltál!
Csak arra kérlek még, hogy légy mindig az enyém!
Mert várni foglak én, hidd el várni foglak én!


Lehetne szebb is a bánat,
Nem kellene szomorúnak lennie, a szívemnek.
Elhagytál-becsaptál, nem vigyáztál rám!
Tönkretetted az életem és meg bolondítottál!

2X
Egyszer egy szép nyári estén,
Vártalak, de nem jöttél és rájöttem, hogy átvertél.
Elhagytál - becsaptál, nem vigyáztál rám!
Tönkretetted az életem és meg bolondítottál!

(Szosztá, tábá, bel, tibi, cip, cop, pipó!csup, csábo, tábá, tibi, bi, bi, sase zsá! Zsámo...


Egyszer egy szép nyári estén,
Vártalak, de nem jöttél és rájöttem, hogy átvertél.
Elhagytál - becsaptál, nem vigyáztál rám!
Tönkretetted az életem és meg bolondítottál!

Megbolondítottál!

előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Hírek
Hírek

A hazai hegedű- és vonókészítő mesterek mutatkoznak be a Fonóban

Tizennegyedik alkalommal szervezik meg a Wine&Violin Hegedű- és Vonókészítők Szalonját. Az esemény október 11-12-én lesz, a helyszín ezúttal is a Fonó Budai Zeneház.



 

A Szalonban hazai hegedű- és vonókészítő mesterek mutatkoznak be munkáikkal, az esti koncerteken pedig remekművek szólalnak meg.

 

A Szalon Faragó-Thököly Márton hegedűkészítő kezdeményezésére jött létre. A kiállított vonós hangszereket kézbe lehet venni, ki lehet próbálni; hegedűk titkai nyílnak meg a látogatók előtt, miközben hazai borászatok nedűit kóstolgathatják a látogatók.

 

A hangszerkiállítás látogatása mindkét napon ingyenes, akárcsak a vasárnapi teljes program, a koncertet is beleértve. Egyedül a szombat esti koncertre szükséges jegyet vásárolni. 


A hangszerkészítő mesterek minden alkalommal az abban az évben elkészült legújabb hangszereikkel mutatkoznak be a kiállításon. 


Idén tizenhat mester lesz jelen a 2024-2025-ös évad különleges hangszerkínálatával.

 

A Wine&Violin Hegedű- és Vonókészítők Szalonja első napján, október 11-én szombaton 15 órakor lesz a kapunyitás, majd 17 órakor a kiállítás-megnyitó és borkóstoló.

 

A tárlatot, amely 23 óráig látogatható, Tóth Endre zenetörténész nyitja meg, bemutatkozik a Sagmeister Borászat. 17 óra 30 perckor lesz a Hangzáspróba, vagyis a kiállított hangszerek és vonók bemutatása és megszólaltatása.

 

Az estét a Rácz Cello Quartet koncertje zárja.


Október 12-én vasárnap 12 órától 19 óráig látogatható a kiállítás. 14 órakor kezdődik a Luminare Vonóstrió koncertje a kiállított hangszereken és vonókon; a műsorban Weiner G-moll triója, Dohnányi Szerenádja és Kodály Intermezzója hallható.


Kiemelt kép: illusztráció/Freepik

Vers mindenkinek - zenei ajánlat

Tóth Árpád - Újév reggele c. megzenésített verse

Adományozás