Előadó: | MC Gőz |
---|---|
Album: | Keressük! |
Szövegírók: | Keressük a szövegírót! |
Keressük a zeneszerzőt! | |
Kiadó: | Keressük! |
Stílus: | Keressük! |
Címkék: | Keressük! |
[MC Gőz]
Kevéssel a föld fölött, kevéssel a föld alatt
Gőzy itt maradt. Sekély a sírhant.
Nem vagyok bűvész, nem vagyok művész,
aki egyensúlyoz azért, hogy mindenkinek jó legyen!
Az életem, mint egy szappanopera.
Egy személyben Bobby meg Pamela.
Közben forog a kamera.
Zavar-e a zavara?
Gőzy tesó, MTV 3.
Nézd meg a családom, át 7 határon!
Sekély a sírhant, kicsi a határ.
Párnát kapsz vagy parát.
Nem mindegy, barát?
Élve eltemetve, fejemen glória.
Ennek a sorozatnak csak rólam kell szólnia!
Insomnia. Éjjel is ébren. Monitort nézem.
Cigifüstben vérszegényen arra kérlelnek
rokonok, barátok -még a csapos is a pultban-,
hogy támasszam fel végre magam.
Refrén x4
Kevéssel a föld fölött, kevéssel a föld alatt
Sekély a sírhant. Sekély a sírhant.
[Croa]
Voltam már a föld alatt, de most a felszínen.
Még most is élvezem az életem. És elhiszem,
nem számít, hogyan kezdted vagy mikor végzed.
Hogy évekig gyakorolsz vagy a hangodat edzed.
Nehéz a kezdet, fennmaradni nehezebb,
mert ha beindulsz és jól megy a szekered,
másnap közbeszól az élet és elfelednek.
Ezt nem akarom! Nekem más az álmom.
Másról is szólnak néha napjaim.
Most is szövegre éhesek ajkaim.
Van még bennem sok, amit leírhatok.
Ha a sors úgy akarja, el is mondhatok.
Remélem, lesz olyan idő, mikor kiállok elétek
és soká jön el, mire másik útra térek!
Mikor underground leszek eltemetve,
ha sekély is a sírhantom, emlékeztek nevemre.
Refrén x4
[MC Gőz]
Álljunk meg pár szóra!
Számomra nem lesz záróra!
Reppelek, míg van kedvem, ti meg
álljatok párokba! Csináljatok csapatot!
Alapítsatok kiadót!
Én még mindíg itt leszek, osztom a szót.
Mert sok lesz a sakk-matt.
Ja, igen. Tőlem kaptad!
Lépni nem bírsz, magyar rap bíz'
Gőzí győz! Kiütés! Aljas mélyütés!
Refrén x8
Idén harmincadik alkalommal rendezik meg Balassagyarmaton a Szent Anna-napi Palóc Búcsút, mely az évtizedek alatt folklórfesztivállal egészült ki; a július 24. és 27. között zajló négynapos programsorozat teljeskörű, különleges alkalom a palóc identitás ünneplésére, ahol népzene, néptánc, kézművesség és vallási hagyományok találkoznak.
A búcsú Magyarország egyik legjelentősebb hagyományőrző eseménye, Nógrád vármegye legszebb népünnepélye, a fesztivál teljes képet nyújt a régió kulturális gazdagságáról.
A rendezvény csúcspontja a vasárnapi népviseletes búcsújáró menet és a szabadtéri ünnepi szentmise, amelyre több ezer látogatót várnak.
A rendezvény nemcsak a palócság, hanem a magyar kultúra ünnepe is, "örökség, amely él és közösséget teremt, rendíthetetlen hit, amely a határ mentén megmutatja nemzeti összetartozásunk erejét".
Az eseménysorozat 24-én, csütörtökön kezdődik a Palóc Múzeumban határtérségi kerekasztallal és borsétával.
Pénteken a múzeum szabadtéri gyűjteményében mesejáték várja a gyerekeket, a Jánossy Képtárban kiállítást nyitnak Palócország kézműves kincseiből. Este Kecskeméthy Lilla, Varga Zsolt, Nagy Balázs, Takács Éva Bianka és Chelemen Paula ad közös koncertet Indulj el egy úton címmel a Civitas Fortissima téren.
Sebestyén Márta életmű koncertjének a Római Katolikus Főplébánia Templom ad helyet szombat délután, a koncert vendége lesz Andrejszki Judit.
A szombati programban folkudvarrá alakul a Palóc Múzem
Este a múzeumnál tartják a Szent Anna ájtatosságot, amelyen készülnek a búcsúra, a szabad ég alatt imádkoznak a nemzet megmaradásáért, a gyermekáldásért és a családokért.
A Civitas téren a palóc ízek utcája, vásári kavalkád, mesterségek műhelye és palócföldi népi iparművészek várják a látogatókat.
Bemutatkoznak a Nemzetközi Dudás Találkozó résztvevői, valamint Palócország meghívott falvai, de bemutatják Magyarország és Szlovákia sokszínűségét és kulturális értékeit is.
A Virtus Kamara Táncegyüttes színpadi műsorát a Dobroda zenekar kíséri, majd elkezdődik "Szent Anna szépei" versenye, a palóc lányok és asszonyok viseleteinek vetélkedése.
Este a Kerekes Band ad koncertet, a szombati nap táncházzal zárul.
Vasárnap rendezik meg a palóc búcsút Szent Anna tiszteletére
A résztvevők a főplébánia templom előtt gyülekeznek 9:30-tól, majd 10 órakor indul a népviseletes búcsújáró menet a Palóc ligetbe. Útközben imádságot tartanak a múzeum szabadtéri gyűjteményében található szandai káponkánál.
A 10:30-kor kezdődő, a szabadtéri Palóc színpadon tartott ünnepi szentmisén Udvardy György veszprémi érsek és Turai János kanonok, plébános végzi a szertartást. Közreműködik a balassagyarmati Szent Felicián Kórus, a rimóci rezesbanda, Lőrincz Sarolta Aranka, valamint az Ipoly-mente hagyományőrzői.
Fotók: Palóc Búcsú Facebook