


| Előadó: | No |
|---|---|
| Album: | Keressük! |
| Szövegírók: |
Slamovits István |
|
Slamovits István |
|
| Kiadó: | Keressük! |
| Stílus: | Rock |
| Címkék: | Keressük! |

Mintha tegnap lett volna
A gyermekkor és az otthon,
Még volt remény az összetört utcákon.
A tűzfalak közt is születtek álmok,
A régi ház előtt megállok,
Sok kedves játékra visszagondolok,
A mozi előtt még várok várok,
Már nem jönnek a régi srácok.
Most hallgat minden, itt éltem, itt jártam,
Ennyi volt.
Most hallgat minden,
Mint a vér, olyan a Hold.
Húsz évvel később jön a tél, jön az ősz,
Csend fut át a városon, sokáig esni fog.
Mikor villámlott és az eső esett,
Hozzád bújtam, mint egy gyermek.
A régi téren piros padok,
Ezen az utcán is idegen vagyok.
Már nem jönnek a régi srácok,
A messzeségben szállnak kiáltások,
Feljön minden a hó alól,
A szél fúj egy dalt át a városon.
Valamit játszik, fúj a szél,
Én is játszok egy másik dalt.
A régi téren gitárt szól,
Egy dal új álmokról.



Dolák-Saly Róbert, a magyar humor és előadóművészet ikonikus alakja 70. születésnapját ünnepli 2026. január 18-án, vasárnap a Budapest Kongresszusi Központban.
Ez az egyedülálló esemény tisztelgés a művész páratlan életműve és a közönséghez fűződő, évtizedeken át tartó kapcsolata előtt.
Dolák-Saly Róbert neve generációk számára jelent egyet az abszurd humorral, a minőségi zenével és a szellemes szójátékoktól hemzsegő könyvekkel.
Pályafutása során a magyar kulturális élet számos területén alkotott maradandót
Kezdve a legendás L’art pour l’art Társulat egyik alapító tagjaként, ahol felejthetetlen karaktereket – mint például Anti bácsi vagy Naftalin Ernő – hozott létre, egészen önálló estjeiig és zenei projektjeiig, mindig képes volt megújulni és elkápráztatni a közönséget. Versek, paródiák, abszurd jelenetek és dalok sorával gazdagította a magyar kultúrát, melyek mára mind klasszikussá váltak.
Művészi munkásságát áthatja a nyelvi játékosság, a finom irónia és az élet apró abszurditásainak szeretetteljes megfigyelése.
Az előadóhoz kapcsolódó dalszövegek itt.
A 70. születésnapi gálaest a művész gazdag életpályájának keresztmetszetét mutatja be, emlékezetes pillanatokkal és exkluzív produkciókkal. Az esten természetesen színpadra lép a L'art pour l'art Légitársaság (Szászi Móni, Stefanovics Angéla, Pethő Zsolt) is legemlékezetesebb jeleneteikkel, garantálva a tőlük megszokott, fergeteges szórakozást.
Az est házigazdája és egyben aktív résztvevője Hajós András lesz, aki műsorvezetői teendői mellett egy-egy jelenetben is felbukkan majd.
A zenei kíséretről a Dolák-Saly Róbert Emlékzenekar (Dandó Zoltán, Horváth Bálint, Pető Gábor, Móré Attila) gondoskodik, akik segítségével a legendás dalok új, friss köntösben szólalnak meg, ígérve felejthetetlen élményt a hallgatóságnak.
Ez az est tisztelgés egy olyan művész előtt, aki tehetségével, humorával és egyedi látásmódjával gazdagította a magyar szórakoztatást. A 70. születésnapi gála kiváló alkalom arra, hogy a sajtó és a nagyközönség is megemlékezzen Dolák-Saly Róbert kimagasló pályafutásáról, és részese legyen egy páratlan időutazásnak. Jegyvásárlás és további információk itt.