


| Előadó: | Hangszóró |
|---|---|
| Album: | Keressük! |
| Szövegírók: |
Riesing István |
| Keressük a zeneszerzőt! | |
| Kiadó: | Keressük! |
| Stílus: | Keressük! |
| Címkék: | Keressük! |

Keltem-jártam a kerek
Ég kerek alján,
Kerestem az öregek
Szája miről járt
Találtam egy tündérlányt,
De félt az erdőtől;
Találtam egy királylányt,
Ki királyfihoz ment
Indultam a versenyen
Félkirályságért,
De előre tudták kié lesz
A nagy érem
Ihattam az örök-
Ifjúság vizéből,
Lerogyva érezhettem,
Mily’ erős lettem
Csókolgattam egy békát,
Hülyének nézett,
Aranyabrakot adtam
Egy döglött gebének
Drága jó Istenem nem nem nem,
Nem mehet ez már,
Átállok a rosszakhoz,
Átállok bízvást
Ref.:
Látva járom a vakvilágot,
Hátha látok egy kis napvilágot,
Segítsetek, mert ha jól sejtem
Csak a lelketek fényét keresem
A boszorkánynál voltam,
Megtetszett a lánya,
Elment velem egypárszor
Aztán elmehettem
Üzérkedtem volna már
Sárkányfűvel is,
De futottak, hogy börtönbe,
Tömlöcbe velem
Három szál hajáért
Utál az ördög,
Kitéptem a fejéből,
De fabatkát sem ért
Rohant erre a rohadt
És első dolga volt,
A kikiáltónál, aki
Neki jó sógora
Elintézte, hogy a nevemen
Édesen nevessen
A szép vásári nép
Rosszízű szája
Drága jó Istenem nem nem nem ,
Nem mehet ez már,
Letettem arról, hogy bármit is…
Mit is tegyek már???
Ref.



Az ausztrál szupersztár popcsapat, a 5 Seconds of Summer tagjai szólókalandjaik után most ismét egyesített erőkkel vág neki a koncertezésnek.
A csapat a hamarosan érkező Everyone’s a Star! című lemezével tavasszal európai turnéra indul és Budapestre is visszatérnek új dalaikkal, április 24-én, az MVM Dome-ba.
Az előadóhoz kapcsolódó dalszövegek itt.
Az elmúlt évek során a 5 Seconds of Summer milliók szívét hódította meg, és számos rekordot döntött meg.
A zenekar eddig több mint 17 milliárd globális lejátszást ért el, valamint három #1 albumot tudhat magáénak az amerikai Billboard 200-as listán.
Ezzel ők az eddigi legsikeresebb ausztrál előadók ezen a téren. Öt stúdióalbumukból mind az öt bekerült a Billboard 200-as lista első két helyezettje közé, míg olyan himnuszok, mint a She Looks So Perfect, a Youngblood és az Amnesia egy egész generáció meghatározó dalaivá váltak, világszerte rajongók millióival rezonálva.
A többszörös platinalemezes popcsapat legutóbb 2023-ban járt Budapesten, a turné befejezése után pedig a banda tagjai leginkább a szólóprojektjeire fókuszálták, ahol mindent ők írtak és énekeltek.
A 5 Seconds of Summer november 14-én megjelenő hatodik albuma, az Everyone’s a Star! pontosan ezt foglalja magában és egyúttal jelent visszatérést a gyökereikhez.
Az új lemezről már két számot ki is adtak
Az első az energikus pop-rock dal, a Not Ok, amely a tagok sötétebb oldalát mutatja meg, a második pedig a Boyband. A Boyband a több mint 10 éves fennállásuk alatt szerzett tapasztalataikat foglalja össze, néhol kissé ironikusan, ugyanakkor megírását Liam Payne tragikus halála is inspirálta. Már ezekből is sejthető, hogy az új album tele lesz váratlan csavarokkal és eddigi legizgalmasabb dobásuknak ígérkezik.
A lemez megjelenését követően pedig turnéra is indulnak
Így április 24-én mi is élőben hallhatjuk az Everyone’s a Star! című lemezük dalait az MVM Dome-ban.
A koncertre elsőként az új albumot előzetesen megrendelő rajongók vásárolhatnak belépőket, ők október 28-án, 10 órától szerezhetik be jegyeiket. A regisztrált Live Nation tagok október 30-án, 10 órától csatlakozhatnak az elővásárlási lehetőséghez, míg a teljes körű jegyértékesítés október 31-én, 10 órakor indul a www.livenation.hu és a www.funcode.hu oldalakon.