dalszöveg, előadó kereső
Dalszöveg, előadó kereső
előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Tartalom
V.S.O.P.: Doktor úr feat. Hybrid26

V.S.O.P. - Doktor úr feat. Hybrid26

off off off off off
Album: nincs kép
Előadó: V.S.O.P.
Album: Keressük!
Szövegírók: Keressük a szövegírót!
Zeneszerzők: Keressük a zeneszerzőt!
Kiadó: Keressük!
Stílus: Keressük!
Címkék: Keressük!
Megtekintve: Ma 1, összesen 21186 alkalommal
Tartalom
Dalszöveg

Doktor úr feat. Hybrid26

/Hybrid26/
Hé Doktor Úr, mi a bajom?
Az, hogy a spanokat a szarban
Ott sohase hagyom,
És mi van amikor benéz egy majom,
Én magamat nem hagyom,
Egyből szájon baszom!
Vigyázz fajtámnál hírtelen a harag,
Meg olyan a napom, hogy a szavam is harap.
Hé, Doktor Úr, mondd meg hol a baj
De úgy látom a te füled mögött több a vaj.
Te azt mondod nyugi,
Erre én meg ordítok,
Most végignézed bazd meg,
Ahogyan a fejedre húzom a monitort!
A váróban is már a zenémre bólogatnak,
Egy percen belül már téged oltogatnak.
Ők tudják, hogy az igazság a korsókban vannak,
Ők is úgy, mint én,
Nem beszélnek, halnak
Lehet, hogy sosem lesz vége a dalnak,
De neked a beszélgetésben nem adok hatalmat!
Hé Doktor Úr, mi a bajom?
Az, hogy nem hagyom magamat elcsúszni a szaron,
Lejárt az időm, itt van a VSOP,
Neked meg a faszt most ki kell szopni!

Refrén

Hé Doktor Úr, mi a bajom?
Hogyha a gyógyszerem elgurul, veszélyes vagyok.
Hé Doktor Úr, mi a bajom?
Az, hogy az egész világot nagyívben leszarom.
Hé Doktor Úr, mi a bajom?
Talán az, hogy nem fogad be a társadalom.
Hé Doktor Úr, mi a bajom?
Ha friss puncit érzek, a hajam eldobom.

/Papa Jo/
Hé Doktor Úr, mi a baj velem?
Non-Stop elvesztem a fejem,
Ha meglátok egy igazán jó puncit,
Azonnal kell, fel akarom húzni,
Pörgetni, forgatni
In the finish, forget me!
Hát nálam csak így van ez (SAJNOS)
Manapság csak így megy ez!
Már mondtam, hogy nem tehetek róla (BOW)
Hogy a tini csajok folyton zsongnak (BOW)
Egytől egyig ugyanazt nyomja (BOW)
Jó vagy Papa Jo, toljad, toljad!

Nyugi legyen már csibor víz
Elegem van bébi, freeze!
Unom már, hogy mindig kihasználnak,
Az se lenne elég, hogyha egész nap csak állna!
Most, hogy rájöttem már magamtól, hogy mi a tré,
Hogy a csajokat nem érdekli más csak a bré
Kis rutin, nagy rutin, vérkép
Hagyjon engem Doktor Úr már nyugton, békén!

Refrén

/Szraplaw/
Hé Doktor Úr, mi az okosság?
Hogy nekem a kopasz punci orvosság!
Igen hallgass rám, mi a módszer
Lehet a legjobb viszki a legjobb gyógyszer!
Gyere, mondd el, vajon mi lehet a bajom,
Hogy a gádzsikat agyomany húzzák a vagyonon
Csak mint a spanokon, azokon a napokon,
Amikor party van, kettő van a faszomon.
Ezért én azt mondom: hulljon a liquid! (Check Sound!)
VS, Papa Jo, Hybrid
A 17-es csitriknek infúzió
Ha a színpadon rappel a mi fúziónk.
Hé Doktor Úr, így jó, a háztömbbe,
Felszalad a lapomon a lázgörbe
A mikrofonom közben a nővérek kezén,
Egy hétig még kezelnek tutira ezért!

Refrén

/Gino Papa/
Hé, Uram, ööh vagyis, hogy Doktor,
Voltam itt már sokszor
De nem szabadultam meg a mocsoktól,
Még mindig ugyanúgy rajtam ül az átok,
Ha szocializálnak, arra nagyon ráparázok.
És kicsit attól is fázok, ha a TV-ben
Homoszexuális show-kat látok,
Ha az utcán járok miért baj az,
Hogy egy-két prostituáltat megkívánok.
Valaki nem akar velem társalogni,
Megértem. Kajak! Nyugi haver, lazíts
Nincs bennem harag!
Hiszen az öntudatom nagy része veszett el
Na, gyerünk Doktor, mi lesz a recepttel?
A kezeddel írjad szépen! Ne bazd el,
Mert egy kis nyugtató nagyon kell, (De jaj!)
Mi van ha nem is velem van a baj?
Ne kérdezd, hogyan vagyok,
Mert frankón szar!
Hé, Emberek!
A hörcsögök elé vessetek,
Ha nektek ez élvezet!
Én majd élvezek, és kérdezek egyet,
Ha lehet: mi a fasz van veletek?

Refrén

/Smoka/
Hé, Dokikám nem olyan nagy a szar
Csak akkor van tré, hogyha már eltakar,
Egy ex barátnő egy ex-es partyban,
Extra luxus autóban kemény funkyval.
De nem a Smoky-val, és tudod nem zavar,
A funky fresh fazonod a partyban,
Na gyere nyalni var, tudod nem akar
A fasz sem húzna téged, igazi raj!
Meg mondom mi a baj,
Az, hogy túl nagy a fejed,
Túl sokat akarsz és kicsi a tenyered
Hogy mi az amit neked, valaki megvehet
Doktor Úr kérlek, mondd meg kinek hol a helye
Mert nem értem én, hogy mi folyik már,
Túl menő ez a hely, itt mindenki sztár.
Hát tegye fel a kezét, aki csak erre vár!
Doktor Úr, Doktor Úr, hát segítsen már!

Refrén

előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Hírek
Hírek

Átadták a Petőfi Zenei Díjakat

A Magashegyi Underground lett az év együttese, Tóth Vera az év női előadója, Ákos pedig második alkalommal kapta meg az év férfi előadója elismerést vasárnap este Budapesten az A38 hajón rendezett díjátadó gálán, amelyet élőben közvetített a Duna, az M2 Petőfi TV és a Petőfi Rádió.



 Átadták a Petőfi Zenei Díjakat

Budapest, 2025. június 1. Kirády Marcell, Az év dala díjjal elismert Kuplung zenekar tagja a közmédia Petőfi Zenei Díjainak átadására az A38 Hajón 2025. június 1-jén. MTI/Bruzák Noémi


A Petőfi Sándort formázó szobrokat immár kilencedik alkalommal adták át tíz kategóriában a hazai könnyűzene kiválóságainak.

 

Az év női előadója a 20 éve pályán lévő Tóth Vera lett, akinek repertoárjában saját dalai mellett ikonikus előadók slágerei szerepelnek A többi közt Cserháti Zsuzsa Árva fiúját adta elő a közmédia Csináljuk a fesztivált! 4. évadának döntős előadójaként.



 Átadták a Petőfi Zenei Díjakat

Budapest, 2025. június 1. Az év női előadója díjjal elismert Tóth Vera a közmédia Petőfi Zenei Díjainak átadásán az A38 Hajón 2025. június 1-jén. MTI/Bruzák Noémi


Az év férfi előadója díjat második alkalommal vehette át Ákos


Ezzel immár négy Petőfi Zenei Díjjal ismerték el Kossuth-díjas énekes, dalszerző több évtizedes munkásságát. Az énekes korábban két alkalommal megkapta az év koncertje elismerést is.

 

Az év hangszeres előadója Pribojszki Mátyás szájharmonikás, énekes, dalszerző lett, aki A Dal 2025 zenei tehetségkutató elődöntős versenyzőit segítette produkciójuk átdolgozásában. Az egyik legismertebb szájharmonikás, aki három évtizede megkerülhetetlen alakja a hazai és nemzetközi zenei színtérnek.



 Átadták a Petőfi Zenei Díjakat

Budapest, 2025. június 1. Az év hangszerese előadója díjjal elismert Pribojszki Mátyás szájharmonika-művész a közmédia Petőfi Zenei Díjainak átadásán az A38 Hajón 2025. június 1-jén. MTI/Bruzák Noémi


Az év dala az El kell, hogy engedj - a Petőfi Zenei Díj Életműdíjas Demjén Ferenc-slágerének újrafeldolgozása, a Hogyan tudnék élni nélküled? című zenés filmben szereplő Kuplung zenekar előadásában. A díjat Kirády Marcell vette át.

 

Az év zenekara elismerésben a Magashegyi Underground részesült


A Petőfi Rádió egyik korai felfedezettje a magyar alternatív könnyűzenei szcéna meghatározó koncertzenekarává vált. A mintegy két évtizede alakult alternatív rockzenekarnak védjegye az egyedi hangzás, a lírai mélység és az energikus előadás.

 


Átadták a Petőfi Zenei Díjakat

Budapest, 2025. június 1. Az év felfedezettje díjjal elismert Magashegyi Underground együttes tagja, Bocskor Bíborka énekes a közmédia Petőfi Zenei Díjainak átadásán az A38 Hajón 2025. június 1-jén. MTI/Bruzák Noémi


Az év felfedezettje Orbay Lilla lett. A dzsesszzenészt a Szakcsi rádió Küldd be a dalod! kampányának egyik kiválasztottjaként ismerhette meg az ország.


 

Átadták a Petőfi Zenei Díjakat

Budapest, 2025. június 1. Az év felfedezettje díjjal elismert Orbay Lilla a közmédia Petőfi Zenei Díjainak átadásán az A38 Hajón 2025. június 1-jén. A dzsesszzenészt a Szakcsi rádió Küldd be a dalod! kampányának egyik kiválasztottjaként ismerhette meg az ország. MTI/Bruzák Noémi


Az év koncertje díjat az Ismerős Arcok kapta a Nemzeti összetartozás napja alkalmából Torockón rendezett jubileumi Duna Napokon adott koncertjükért.

 

Az év zenei eseménye díjjal a 2024-ben Szent István ünnepe alkalmából tartott Mandoki Soulmates-koncertet ismerték el. A Leslie Mandoki által alapított együttes tavaly augusztusi koncertjén a zenekar legismertebb dalai mellett felcsendültek új albuma dallamai is.

 

Az év rádiós koncertje díjat DÁNIELFY tavaly decemberben a Petőfi Rádióban élőben sugárzott stúdiókoncertje kapta. Az interaktív eseményen Dánielfy Gergő egy szál gitárral mutatta be második nagylemezének slágereit.

 


Átadták a Petőfi Zenei Díjakat

Budapest, 2025. június 1. Az év rádiós koncertje díjjal elismert Dánielfy Gergely a közmédia Petőfi Zenei Díjainak átadásán az A38 Hajón 2025. június 1-jén. MTI/Bruzák Noémi


Az év dalszövegírója díjjal Csicsák Norbert producer, zongoraművészt ismerték el az Együtt az úton című lírai szerzeményéért.

 

A vasárnap esti díjátadó gálán fellépett a Petőfi Zenei Díjas Gubik Petra legújabb dalával, az idei Petőfi Zenei Díjas DÁNIELFY, aki az A’DeLomalo című dalt adta elő, az idei Életműdíjas Szarka Tamástól és zenekarától a Chuck Norris ihlette Csak Chuck hangzott el, valamint fellépett a Dal 2025 győztes produkcióját előadó Gypo Circus és Szirota Jennifer.

 


Átadták a Petőfi Zenei Díjakat

Budapest, 2025. június 1. Leslie Mandoki (Mándoki László) magyar származású német zenész, producer a közmédia Petőfi Zenei Díjainak átadásán az A38 Hajón 2025. június 1-jén. Az év zenei eseménye díjjal a 2024-ben Szent István ünnepe alkalmából tartott Mandoki Soulmates-koncertet ismerték el. MTI/Bruzák Noémi


Leslie Mandoki a díjjal járó jutalom dupláját Székelyföld megsegítésére ajánlotta fel, az Ismerős Arcok zenekar pedig a tavaly elhunyt Tompos Kátya emlékének ajánlotta a díjat.

 

A Petőfi Zenei Díjátadó újranézhető a Médiaklikk.hu oldalon.

 

Kiemelt kép: Budapest, 2025. június 1. Kirády Marcell, Az év dala díjjal elismert Kuplung zenekar tagja a közmédia Petőfi Zenei Díjainak átadására az A38 Hajón 2025. június 1-jén. MTI/Bruzák Noémi

Vers mindenkinek - zenei ajánlat

Tóth Árpád - Újév reggele c. megzenésített verse

Adományozás