Előadó: | Keressük! |
---|---|
Album: | Keressük! |
Szövegírók: |
Dózsa Péter |
Keressük a zeneszerzőt! | |
Kiadó: | Keressük! |
Stílus: | Keressük! |
Címkék: | Keressük! |
van olyan nap, mikor úgy érzem
hogy tele van a hócipőm az egésszel
nem kapok levegőt, és elakad a szavam
leesik az állam és kihullik a hajam
mert ha lehajtom a fejem, mit látok
tömegesen támadnak a szandálok
nem a vandálok és nem is a Szandi
bár lehetne újból svájcisapkát kapni
de sajnos sapka sincs már helyette
pusztít a szandál
parafa talpak iszonyatos csatok
de murva kell ide jó sok murva
vagy ami még jobb tűzvörös salak
attól szép a szandálban a láb
ettől döglenek a tóban a halak
refr:
ami divat az divat
ami szép az szép
de vedd már vére észre
hogy a szandálból elég
ma a szandál a divat
szandál a nyerő
a szandálé a múlt a jelen és a jövő
van belőle szalma vanbelőle bőr
némelyiken aranycsat némelyiken szőr
ha van már egy szandál
és van benne egy láb is
akkor látszik a talp
de látszik ott más is
elől van a lábull hátul meg a sarok
ujjak közé murva talp alá homok
agresszíven figyelnek a lábujj sorok
tíz darab apró kisképernyős tévé
körben a talpon kutyakaki nyomok
kalapáccsal festeném a lábujjaid kékké
megint egy nap mikor úgy érzem
hogy tele lett a hócipőm az egésszel
akármerre nézek csak szandált látok
nem tudom még meddig bírom ép ésszel
Koncertek, irodalmi és táncos előadások, filmek és családi programok is várják a közönséget a háromnapos VárkertFeszten május 30. és június 1. között Budapesten, a Várkert Bazárban.
- A Várkert Bazár újjászületésének 10. évfordulója alkalmából tavaly rendezték meg először - hagyományteremtő szándékkel - a nyarat köszöntő háromnapos kulturális fesztivált - emlékeztetett
Az idei programok fókuszában is a családok, a gyerekek és a fiatalok állnak
Nekik lesznek egésznapos kézműves-foglalkozások, játszóházak, interaktív játékok, de a Maszk Bábszínház előadása és a Zabszalma együttes koncertje is szerepel a programban.
Idén is minden műfajban, a jazztől a népzenéig, az irodalmi programtól a színházi előadásig várják produkciókkal a közönséget a Várkert négy színpadán.
A Neoreneszánsz kertben, az Öntőház udvarban és a Szárazárokban kültéri színpadokat állítanak fel, a nagykoncerteknek a Várkert Bazár rendezvényterme ad otthont.
Május 30-án este Fekete Jenő és a Banda ad koncertet
A koncerten saját dalok, igazi blues klasszikusok és feldolgozások is elhangzanak, a meghívott vendég Takáts Tamás énekes lesz.
Május 31-én az Öntőház udvarán Aposztróf Hellász Nyomában címmel magyar-görög zenés, irodalmi est várja a közönséget Juhász Anna irodalmár közreműködésével.
Szabó Magda művein és a magyar irodalom, valamint vendégek - Papadimitriu Athina színész és lánya, Elektra, valamint Kollatos Fotios színész - segítségével idézik meg Görögországot.
Zenében szabadon címmel lép színpadra a Budapesti Filharmóniai Társaság Zenekara Malek Andrea közreműködésével. Az énekesnő ismertetése szerint a koncerten Ella Fitzgerald, Frank Sinatra és Barbra Streisand dalai is életre kelnek június 1-jén a Várkert rendezvénytermében.
Az autentikus cigányzenét játszó Parno Graszt a Bohemian Betyars együttessel zenél szintén június 1-jén.
Szűcs Levente, a Bohemian Betyars egyik frontembere elmondta: a koncerten magyar népzenei és világzenei elemekkel tűzdelt punkzenét hallhat majd a közönség. Az Öntőház udvarán felállított színpadon 12-en lépnek majd fel.
A Panorámateraszon többször is együtt táncolhat majd a közönség Pál István Szalonnával és bandájával az ingyenes táncházsorozat nyári, szabadtéri alkalmain, de élő cigányzene és lovas huszárok is várják a látogatókat a Palotanegyedben.
A Szárazárok színpadon a VárKERT Mozi a legnépszerűbb magyar filmeket tűzi műsorra, emellett folytatódik a népszerű Tánc a Kertben sorozat is
A Palotanegyedben és a Várkert Bazárban ingyenes koncerteket szerveznek, Nyár a városban címmel pedig a Magyar Nemzeti Galériával közös szabadtéri kiállítás is nyílik. A látogatók a nyár folyamán tematikus sétákon vehetnek részt a Várkert Bazárban és Palotanegyedben, a Mama nézd! elnevezésű programra kifejezetten kismamákat várnak.
A nyár egyik kiemelt eseménye lesz a Tóth Vera Band fellépése július 4-én este
Tóth Vera elmondta, hogy a Summer Night Budapest elnevezésű szabadtéri koncerten kilenctagú zenekarral lép színpadra az Öntőház udvarán, ahol nyári slágerek mellett feldolgozásokat, köztük Abba-feldolgozást is hallhat majd a közönség.
Fotók: Várkert Bazár hivatalos