


| Előadó: | Kormorán |
|---|---|
| Album: | A forrás felé |
| Megjelenés: | 2003 |
| Hossz: | 4:22 |
| Szövegírók: |
Koltay Gergely |
|
Koltay Gergely |
|
| Kiadó: | Hungaroton |
| Stílus: | Progresszív rock, folk rock |
| Címkék: | Keressük! |

Ablakod nyílik
játszanak az árnyak
megszólít egy hang
állj be katonának
Szolgálj sok pénzért
fogadd mit kívánnak
állj fel a dobogóra
hazudj új világot.
Rangod lesz hatalmad
de felejtsd el a lelked
úgy kell lépni
ahogy vezényelnek
Ne gondolj a múltra
ne gondolj a mára
ne gondolj jövőre
állj be katonának.
Kísértet járja Európát
arannyal fizet,válladra csap
kísértet járja európát
álarcot árul,álarcot ad
Hagyd az álmodókat
egységben a lényeg
gazdag leszel
s magad nem árulónak érzed
Ne mond mit tanultál
nekem énekeljél
ebben a seregben
megszűnt minden emlék.
Lehetsz az,ki szeretnél
megfizetek érte
add el hited add nekem
és bármit kérhetsz
Állj mellém katonának
s gyönyörű lesz az élet
büszke lesz a fiad
ha megteszed mit kérek.
Kísértet járja Európát
arannyal fizet,válladra csap
kísértet járja európát
álarcot árul,álarcot ad



A Pély Barna 50 koncerten egy egyedi vizuális élménnyel és modern zenekari hangzással állítja színpadra, és foglalja össze régi unitedes slágereit (Végső Vallomás, Keserű méz, Hajnalban még a Nap is más, Hófehér Jaguár stb.), és frissebb szerzeményeit egyaránt.
A Pély Barnához kapcsolódó dalszövegek itt.
Pély Barna, a Magyar Arany Érdemkereszttel kitüntetett, Artisjus- és Máté Péter-díjas énekes-gitáros-dalszerzőt a nyitottság és energikusság jellemzi. A United zenekar egykori frontembere és az első három Megasztár tehetségkutató tévé-showk zsűrije – 25 éve a magyar könnyűzenei élet egyik sokszínű, és meghatározó alakja.

Különleges zenei élmény várja a közönséget a Pély Barna 50 koncerten
A helyszín szofisztikált aurája, az egyedi vetítés, a hangzás és a vendégművészek egy olyan egyedi élményt hoznak el, amit csak és kizárólag itt tapasztalhat meg tőle a közönség.
Pély Barna énekstílusa, hangszeres játéka, dalai, és „szlogenjei” méltán teszik generációja egyik kikerülhetetlen zenészévé, és amit biztos nem mondhatunk el róla: hogy ez nem jött át.
A koncert az eredetileg tervezett ülős berendezés helyett ülős-állós lesz
A műsor bulizós, táncolós jellege miatt úgy döntöttünk, hogy lehetőséget adunk a táncolni vágyóknak, így az állóhelyek mellett 85 db ülőhelyünk lesz a koncerten. Aki mindenképpen ülni szeretne, így készüljön, kérjük, érkezzen korán, mert a jegyek nem helyre szólnak. Természetesen a jegyek visszaváltására is van lehetőség.
Facebook-esemény és további részletek itt.
Forrás: Magyar Zene Háza
Fotók: Pély Barna Facebook oldala