


| Előadó: | Christian Epidemic |
|---|---|
| Album: | Keressük! |
| Szövegírók: | Keressük a szövegírót! |
| Keressük a zeneszerzőt! | |
| Kiadó: | Keressük! |
| Stílus: | Keressük! |
| Címkék: | Keressük! |

Tükörbe nézve egy gonosz ember az arcán gyöngyöző könnyekkel
Könyörög azért hogy takarjam el hazug agyát a véremmel
gyere és üvölts egy kínzó sikolyt , hogy ne kelljen hazug csendben meg halnom
Mert csak hazugnak tudom érezni az igaz szavakat ha nem hallom
Megriadtam a jövő láttán mikor gonosz szívemből szakítok.
Megnyillik lelkem a halál előtt
Talán épp ebből merít erőt
Megöl a gyilkos élvezet
S gonosznak nyújtom át véremet
Érzem a gyötrelem hideg kezét
Hallom a túlvilág síró neszét
Látom önmagam nyolc évesen
S könyörgöm azért ,hogy vége legyen
Néma vagyok süket és vak
Primitív mint az emberi agy
Halott vagyok egy rothadó test
Gyűlölni való bódulat ez!
Bőrödön éget a kiontott vér
A gyűlölet rég a lelkedben él
Gyűlölet éltet a nyomorban
S a félelem juttat a pokolba
Nagyon jól tudod hová kerülsz
Várod a szót s alá merülsz
Régóta nem bízol senkiben
Eltűnsz lassan a semmiben
Kincsként őrizve a csókokat
Mit a hazug szavak értek el
Bemocskolva mindent
Tisztaságra vágyva
S elűzve azt ki
Igazán imádna
Bőrödön éget ... ...
Megnyillik lelkem ... ...
Nagyon jól tudod hová kerülsz...
Kincsként őrizve ... ...
Gyere S üvölts Egy kínzó Sikolyt
Ne keljen Hazug Csendben Meg halnom!



Január 25-én, Bereményi Géza 80. születésnapja alkalmából jelenik meg a Spotify-on Járai Márk első szólóalbuma, az Összevissza tánc a világ.
Járai zenéi és Bereményi szövegei – akár a Cseh-Bereményi dalok – javarészt egy konyhaasztalon íródtak eggyé, és a 2019-ben indult közös alkotói folyamat most érett meg a megjelenésre. A streaming közzététel után pedig hamarosan vinylen is hallhatóak lesznek a Járai-Bereményi szerzemények, a Berg Records gondozásában.
„Cseh Tamás-estre készültem a Hadikba. Rengeteget készültem a koncertre. Elmentem az Iskola utcába, ahol Cseh Tamás és Bereményi Géza lakott, álldogáltam a kapualjban, beültem a törzshelyükre, az Isolabellába, és közben hallgattam a dalokat. Teljesen átszellemültem, két hónapig Cseh-Bereményi-ködben éltem, még beszédtechnikát is tanultam, hogy az átkötő prózai részek jobban menjenek” – mesélte Járai Márk.
„Bereményi Géza jön, meglepetésvendégnek. Akkor nagyon betojtam.” - emlékezett vissza Járai Márk a koncert napjának reggelére, amikor a szervező, Juhász Anna felhívta őt.
Járai akkor már hosszú ideje szerette volna, ha Bereményi neki adja, akár a legrosszabb szövegét, ami a fiókban porosodik.
„Géza nagyon kedves volt, értőn figyelt a koncert alatt, és amikor vége lett, arcon csókolt, hátba veregetett, és mondta, másnap menjek fel hozzá.” A fiókból ugyan nem került elő semmi, azonban a konyhaasztalon elkészültek az első dalszövegek.
„Hasonló metódussal születtek a mi dalaink, mint a Cseh-Bereményi dalok. Többnyire a konyhában, de volt, hogy leugrottam hozzá a Balatonra és gyorsan megírtunk egy számot. Lehet tanulni a szövegírást, de úgy, ahogy Géza műveli, nem. Zsigerből kell, hogy jöjjön.” – mesélte Járai.
A közös munkából végül húsz dal született, melyből tíz került fel a most megjelenő hanganyagra.
„A legelső napon rögtön három dalt is írtunk, mindhárom ott van a lemezen. Született egy „Budapest” dal is, ami azért fontos számomra, mert Géza eddig négy dal írt ezzel a címmel, abból hármat Cseh Tamásnak. A negyediket én kaptam” – mondta Járai, aki elmondta, hogy az összes dal Gézáról szól. „Én csak egy „szócső” vagyok és szívesen magamra vállalom ezt megtisztelő terhet.
„Amikor Járai Márknak dalokat írtam, egyáltalán nem gondoltam Cseh Tamásra. Eszembe sem jutott összehasonlítgatni őket. A szövegeket Márk dallamai inspirálták. Egy másik ember, egy másik korszakban. Szóval, ez nem egy Cseh Tamás emléklemez. És miért "Összevissza tánc a világ"? Elég elolvasni a mostani híreket, a jelenlegi évtizedet így lehet jellemezni." -
fogalmazott Bereményi Géza.
A hanganyag a Berg Records gondozásában jelenik meg, producer Felcser Máté.
A hamarosan megjelenő vinyl, melynek érdekessége, hogy néhány dalszöveg eredeti kéziratának másolatát is tartalmazza, már előrendelhető az alábbi linken.
Fotók: Járai-Bereményi hivatalos