


| Előadó: | Nulladik változat |
|---|---|
| Album: | Keressük! |
| Szövegírók: |
Fenes Tibor Szabó Attila Hricsovinyi Tamás Puskás Tibor |
| Keressük a zeneszerzőt! | |
| Kiadó: | Keressük! |
| Stílus: | Keressük! |
| Címkék: | Keressük! |

1. Ma éjjel a tűzből kilépett,
Hogy táncoljon egyedül.
Mondtam: ha már itt vagy,
Lobogj a testem körül!
R. Táncolj még tovább,
Engedj széthullani!
Mert út nincs hová,
Nem is voltam,
Nem is leszek,
Szerelem vagyok,
Ébredő gyűlölet.
Csak forgunk és pörgünk egymáson,
Senki sem menekül.
Adok én is, mikor ad nekem,
Ne üvöltsek egyedül.
R.
2. Mikor reggel felébredünk,
Alig fogok ismerni rád.
||: Tegnap még gyönyörű voltál. :||
3. De én egy kissé megégettelek,
Életem nem élet,
Halálom nem halál,
Szerelmem önszerelem,
Hát ezért teszem.
R., 2.



A BEAT először érkezik Budapestre, ami az ikonikus King Crimson zenekar ’80-as években született dalait állítja színpadra.
2026. július 15-én Steve Vai gitáros, a Tool dobosa Danny Carey és két eredeti King Crimson-tag Adrian Belew és Tony Levin kápráztatják el virtuóz játékukkal a magyar közönséget a Barba Negrában.
A King Crimson három semmi mással össze nem téveszthető hangzású albumot szállított a ’80-as években.
A Discipline, a Three of a Perfect Pair és a zenekar nevét is adó BEAT lemezek hagyatékát gondozza a szupercsapat, ami már évek óta járja a világot, hogy minél több ember tiszteleghessen a dalok előtt. Munkájuk gyümölcse, hogy már nemcsak az eredeti verzióban fellelhetőek a számok, hanem
az idén szeptemberben megjelent Live albumon majd 2 óráig hallhatja mindenki egyedi interpretációjukban is a számokat.
A BEAT nem egy szokványos tribute zenekar
Olyan, saját hangszerükön felejthetetlen alkotók játszanak benne, mint a gitáros legenda Steve Vai vagy a progresszív rockzene egyik legfontosabb zenekarának a dobosa, Danny Carey, aki Toolból lehet mindenkinek ismerős.
Nem véletlen, hogy a dalok így egészen egyedi ízt kapnak, a zenekar két eredeti tagja, Adrian Belew és Tony Levin egy új köntösben játszhatja el így azokat.
2024-ben 65 teltházas koncertet adtak Észak-Amerikában. 2026-ban pedig Európát járják be, nálunk zárják a 23 állomásos turnét.