


| Előadó: | Nulladik változat |
|---|---|
| Album: | Keressük! |
| Szövegírók: |
Fenes Tibor Hricsovinyi Tamás Puskás Tibor |
| Keressük a zeneszerzőt! | |
| Kiadó: | Keressük! |
| Stílus: | Keressük! |
| Címkék: | Keressük! |

Mindenki itt van, de mégsincs senki,
Egy város ez éjjel, nyáron és télen,
Egy város ez nappal, ősszel, tavasszal,
A vonatok járnak, s még állnak a gyárak.
A tereken fiúk és lányok,
Ez az talán, mire régen várok.
Fehér pillangók a fény körül,
A fekete lepke menekül.
A napok csak fogynak, változást hoznak,
De úgy marad minden, mint abban a liftben,
Ő csak mosolygott, tudtam, hogy vár,
Hát ennyi az egész, good-bye, good-bye.
Kérdezz, kérdezz meg engem,
Lehet, hogy tudok valamit.
És és meghal itt minden,
És lehet, hogy nem tudok semmit.
Kérdezz, kérdezz meg engem,
Lehet, hogy tudok valamit.
Fehér pillangók a fény körül,
A fekete lepke menekül...


Flea, a Red Hot Chili Peppers legendás basszusgitárosa, hosszú szólócsendet követően jelentkezik új anyaggal.
Az A Plea-vel, az első Flea-szólódal 2012 óta, ma vált elérhetővé, egyben megjelent hozzá egy provokatívan kortárs és koncepcionálisan gazdag klip is, amelyet Clara Balzary rendezett.
A dalban Flea visszatér első hangszeréhez, a trombitához, miközben basszusgitáron és éneken is hallható.
Az új anyag elkészítéséhez Flea modern jazz- és kísérleti zene világsztárokat gyűjtött maga köré
Vele zenél Anna Butterss, Jeff Parker, Deantoni Parks, Mauro Refosco, Rickey Washington és Vikram Devasthali. Chris Warren vokálosként csatlakozott és a dal producere, Josh Johnson emellett alt szaxofonon is közreműködik.
Az A Plea üzenete a szeretet, az összetartás és az emberi kapcsolatok fontosságát hangsúlyozza.
A dal szövege a világ megosztottságát tükrözi
„Vágyakozás egy túlvilági hely után, egy szeretetteljes helyre, ahol kifejezhetem a véleményem és önmagam lehetek. Mindig csak próbálok önmagam lenni.
Nem érdekel a politika aktusa. Szerintem van egy sokkal magasabb, transzcendensebb hely, ahol érdemi párbeszéd folyhat, ami valóban segítheti az emberiséget, és segíthet mindannyiunknak harmonikusan és produktívan élni, egészséges módon a világ számára. Van egy hely, ahol találkozunk, és az a szeretet.”
A videóklip, amelyet Clara Balzary rendezett, lenyűgöző, kortárs, kifejező és koncepcionális. A koreográfiát Sadie Wilking jegyzi, amely nem a megszokott táncnyelvet követi, hanem vizuálisan, operatőri bravúrokkal és érzelmileg is mélyen átélhető élményt teremt, tökéletesen kiegészítve a dal társadalmi és kulturális üzenetét.
Ez a dal előfutára Flea 2026-ban megjelenő, új szólóalbumának a Nonesuch Records gondozásában. A további részletek a jövő év elején várható.
Fotók: Flea/Magneoton