Előadó: | Kalambó Kutyája |
---|---|
Album: | Keressük! |
Szövegírók: |
Barangó |
Keressük a zeneszerzőt! | |
Kiadó: | Keressük! |
Stílus: | Keressük! |
Címkék: | Keressük! |
Pusztuljon a fehér ember
Adjon helyet feketéknek
Korcsosuló példányait
Kannibálok mind egyék meg
Agyréme, a kereszténység
Vele együtt szálljon sírba
Helyette most uralkodjék
Buddha, Allah, Visnu, Siva
Fehér ember két ballábas
Fakezű és botfülű
Kultúrája maradékát
Bassza rozsda, rágja nyű
Elbutuló sápadt arcát
Hullafoltok fessék kékre
Engedjen több életteret
Színes bőrűeknek végre
Ref.: Fehér rassz
Ne riassz!
Mozart Planet címmel 50 kistelepülésen ad koncertet a Concerto Budapest idén év végéig
A koncerteken Wolfgang Amadeus Mozart művei mellett Haydn, Mendelssohn, Bach, Beethoven, Schubert, Vivaldi, Bartók és Kodály kamaraegyüttesekre komponált alkotásai szólalnak meg a Petőfi Kulturális Program keretében.
A koncertek helyszínei
A koncerteknek Kondoros, Ják, Konyár, Bicske, Karcag, Mélykút, Balassagyarmat, Udvari, Sitke, Törökszentmiklós, Kápolnásnyék, Nagyberény, Letenye, Villány, Apc, Pusztaszer, Kisléta, Epöl, Apostag, Tiszadorogma, Orgovány, Bag, Erdőtarcsa, Csokonyavisonta, Létavértes, Jászdózsa, Halimba, Zirc, Elek, Zákányfalu, Dunaalmás, Buzsák, Szabolcs, Szamosszeg, Kismaros, Ugod, Nova, Rátka, Újkígyós, Makó, Verpelét, Vonyarcvashegy, Mozsgó, Iregszemcse, Cegléd, Fertőszentmiklós, Bánréve, Dunavarsány, Zsámbék és Magyaregregy ad otthont.
A koncertsorozat célja
A magyar zenei örökséget és az egyetemes kultúra értékeit olyan helyszínekre eljuttatni, ahol az élő klasszikus zenei előadás ritka kincsnek számít.
- Az egyik legfontosabb misszióm a Concerto Budapest Mozart Planet sorozata, amelyben országszerte kamarakoncerteket adunk. A Petőfi Kulturális Program szervezésében idén ötven vidéki településre viszünk Mozart Planet programot oda, ahol ritkán van lehetőség élő klasszikus zenét hallani.
Hisszük, hogy a zene képes közösségeket formálni, identitást erősíteni és közös élményeken keresztül gazdagítani a mindennapokat.
A koncertekre a Liszt Intézetek meghívására nyolc ország fővárosában is sor kerül - fogalmazott Keller András, a Concerto Budapest főzeneigazgatója.
- Mozart zenéje mindenkit megérint, életörömöt sugároz és boldogságot ad, a "Mozart-bolygón" ebből a tiszta zenéből fakad az élet, és ha ezt akár csak egy órára is átélhetik az emberek, máris kicsit jobb hellyé válhat számukra a világ - tette hozzá a