dalszöveg, előadó kereső
Dalszöveg, előadó kereső
előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Tartalom
Rudolf /musical/: Érted születtem

Rudolf /musical/ - Érted születtem

on on on on on
Album: nincs kép
Előadó: Rudolf /musical/
Album: Keressük!
Szövegírók: Zöldi Gergely
Kerényi Gábor Miklós
Murphy Jack
Wildhorn Frank Neal
Zeneszerzők: Frank Wildhorn
Kiadó: Keressük!
Stílus: musical
Címkék: Keressük!
Miről szól a(z) 'Érted születtem' dalszöveg ?
Rudolf és Mária mély, őszinte érzéseket tárnak fel egymás számára: Rudolf nem tudja, melyik pillanat kötötte össze az ő életét Máriáéval, de tisztában van vele, hogy érte jött, érté élni és halni akar. Mária pedig elfelejti minden bánatát és csalódását, hiszen tudja, hogy Rudolf végül rátalált. Mindketten kijelentik, hogy érte/érte jöttek, hinni kell bármi történik, mert a másik értük született. A szöveg alapján feltételezhetjük, hogy mindketten készen állnak arra, hogy a másikért akár száz rút halált is túléljenek. A közös mondatukban, Te értem születtél"
Nyomj egy like-ot ha tetszik ez a rovat!
Megtekintve: Ma 3, összesen 83163 alkalommal
Tartalom
Dalszöveg

Érted születtem

Rudolf: Én nem tudom miért történt mindez így
Melyik volt a döntő pillanat, ami összefűz most két utat
Te láttad szívem őrült vágyait
Ami annyi fájó éven át láncra verve társra nem talált
Minden csillag porrá hullhat szét
Jöhet bármi szörnyű vég
Érted élni, véled halni, ezért jöttem én
Nyughatatlan szívem csak rád várt
Túlél hát száz rút halált
Érted jöttem, hidd el bármi ér
Te értem születtél

Mária: Lám kiderült hogy minden így volt jó
Elfeledek bánatot, csalást
Most hogy tudom, végül rám találsz
A Szívemben a dal csak érted szól
Szerelmünk egy ezred éve tart
Minden vágyam csak te hozzád hajt

Mária: Hát vedd kezem
Rudolf: Vedd kezem
Mária: Vedd mindenem
Rudolf: Vedd életem
Mária: Egy perc a végzetünk
Rudolf: Ó, hány ölelés, hány csók az életünk

Mária: Minden csillag porrá hullhat szét
Rudolf: Porrá hullhat szét
Mária: Jöhet bármi szörnyű vég
Együtt: Érted élni, véled halni, ezért jöttem én
Mária: Nyughatatatlan szívem csak rád várt
Rudolf: Szívem csak rád várt
Mária: Túlél hát száz rút halált
Rudolf: Rád várt
Együtt: Érted jöttem, hidd el bármi ér, te értem születtél
Rudolf: Értem születtél
Mária: Értem születtél
Rudolf: Értem születtél
Mária: Értem születtél
Rudolf: Ó értem születtél
Mária: Értem születtél
Rudolf: Értem születtél
Együtt: Te értem születtél...

előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Hírek
Hírek

Obscura: szeptemberben a Suicidal Angels és a Sadist társaságában mutatja be új lemezét technikás death metal alakulat

Erős kísérettel vonul fel az őszi lemezbemutató hadműveletre az Obscura


A német progresszív death metal zenekar Budapestre szeptember 16-án érkezik, méghozzá a görög thrash brigád, a Suicidal Angels, és az Olaszországból érkező legendás progresszív death metal alakulat, a Sadist társaságában.



A Sadist is izzítja a közönséget a Barba Negrában

Fotó: Concerto Music


Az Obscura munkásságát technikás, kidolgozott zenei megoldások jellemzik


Az Obscurát a gitáros/énekes Steffen Kummerer alapította 2002-ben, Németországban. Zenei irányukat jól jellemzi, hogy az évek során az egykori legendás német technikás death metal banda, a Necrophagist tagjai is megfordultak a csapatban, amely fennállása alatt hét nagylemezt és több mint 800 koncertet tudott le négy kontinensen. Technikás, kidolgozott zenei megoldásaiknak és szövegeik komplex témaválasztásának köszönhetően évről évre többen figyeltek fel rájuk.


Februárban jelent meg az Obscura hetedik nagylemeze


Az A Sonication a 2021-ben kiadott A Valediction lemezzel megkezdett trilógia második része, egyben a második kiadványuk a Nuclear Blast gondozásában. Az albummal egy időben vált elérhetővé az In Solitude című dal videóklipje is, szemléltetve, hogy az Obscura zenéje mit sem vesztett komplex és innovatív jellegéből.


A dalok írását a korábbi világkörüli turné alatt kezdték el


Ezt követően felvételek Fredrik Nordström producer vezetésével zajlottak göteborgi Studio Fredman stúdióban. Az eredmény egy egyszerre súlyos, de mégis tisztára kikevert hangzásvilág lett. 


A szövegekben keverednek a tudományos alapelvek és a filozófiai elmélkedések; és mindegyikük az énekes, Steffen életének egy-egy személyes epizódját dolgozza fel.


A borító ezüst tónusú, a zenéhez jól illeszkedő vizuális koncepcióját Eliran Kantor (Testament, Kreator, Hatebreed) készítette.


- A sarkos és dinamikus zenei váltások, és a kifinomult, emberi érintésekhez hasonló átkötések úgy hoznak létre egy harmonikus összképet, hogy egy igazán egyedi lemez lett a végeredmény, amelyet leginkább egy jó minőségű hangrendszeren vagy prémium fejhallgatón érdemes hallgatni - mondta el a lemezről Kummerer.


Hazánkba a lemezt bemutató turné harmadik szakaszában, szeptember 16-án ér a zenekar. Velük tart egy már jól ismert, és megbízható thrash metal brigád, a görög Suicidal Angels.



A Suicidal Angels is fellép szeptemberben a fővárosban

Fotó: Concerto Music


Egy igazi legenda is érkezik a Barba Negrába, egyenesen Olaszországból


Az 1991-ben indult Sadist a progresszív death metal műfajának korai képviselője. A Genovából indult csapat az Agonia Records gondozásában adta ki idén tizedik nagylemezét, Something To Pierce címmel.



Kiemelt kép: Obscura

Fotó: Concerto Music

 

Vers mindenkinek - zenei ajánlat

Tóth Árpád - Újév reggele c. megzenésített verse

Adományozás