dalszöveg, előadó kereső
Dalszöveg, előadó kereső
előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Tartalom
Kormorán: Utazz messze

Kormorán - Utazz messze

off off off off off
A lovak álma
Előadó: Kormorán
Album: A lovak álma
Megjelenés: 2004
Hossz: 4:46
Szövegírók: Koltay Gergely
Zeneszerzők: Gáspár Álmos
Kiadó: Hungaroton
Stílus: Folk-rock
Címkék: Keressük!
Megtekintve: Ma 2, összesen 9690 alkalommal
Tartalom
Dalszöveg

Utazz messze

Nem úgy van most,
mint volt régen.
Nem az a Nap
süt az égen.
Nincsen már az,
ami rég volt!
Barátod volt,
ellened szólt!
Mondd? Mondd? Mondd hová mehetnél?

Nem az a Nap,
nem az a Hold.
Nem az a szeretőm
ki volt.
Ami szép volt,
rútnak látod,
nem kívánod
e világot.
Mondd? Mondd? Mondd hová mehetnél?

Utazz messze, utazz messze: csillagnak születtél.
Fel a, fel a felhők fölé, hol végtelen a csillagos Ég!
Utazz messze, utazz messze: csillagnak születtél.
Minden, minden lehetne úgy - úgy ahogyan volt az rég!

Vezet messze
csillag fénye
piros, fehér,
zöld a színe.
Hívja haza
fáradt fiát,
ezer évet
utazol át.
Mondd? Mondd? Mondd hová mehetnél?

Utazz messze, utazz messze: csillagnak születtél.
Fel a, fel a felhők fölé, hol végtelen a csillagos Ég!
Utazz messze, utazz messze: csillagnak születtél.
Minden, minden lehetne úgy - úgy ahogyan volt az rég!

előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Hírek
Hírek

Cseh Tamás emlékét zenés esttel idézik meg Bakonybélben

Zenés esttel tisztelegnek Cseh Tamás emléke előtt barátai, tisztelői Bakonybélben szombaton. Az esten a jazz és a világzene mellett felhangzanak majd Cseh Tamás dalai, bakonyi indián énekek és country muzsika is.


Cseh Tamás-dalszövegei itt.

 

Immár 11 éve rendezik meg Cseh Tamás halálának évfordulóján a település díszpolgára tiszteletére az emlékestet a Szent-kúti kápolna mögötti területen.


A fellépők

 

A Makám Trió alapítója, Krulik Zoltán zeneszerző, gitáros, dalszerző énekesként mutatkozik be a közönségnek Kézdy Luca hegedűs és Bata István basszusgitáros, a jazz és a világzene terepeit bejáró muzsikusok társaságában. A trió, amely tavaly tavasszal alakult, a saját dalok mellett 


a Cseh Tamás-Bereményi Géza szerzőpáros, a Kex énekese, Baksa Soós János, valamint Jász Attila, Zalán Tibor és Másik János verseire és szövegeire komponált dalokat ad majd elő.

 


Cseh Tamás zeneszerző, énekes, színész, előadóművész és

rajztanár 1990-ben

Fotó: Fortepan/Glósz András


Az est fellépői között lesznek nem hivatásos muzsikusok is


Baky György és Üveges Csaba kedvtelésből állt össze zenélni, elsősorban country-zenét játszanak. Baky György volt az a polgármestere Bakonybélnek, aki Cseh Tamás díszpolgárrá választását kezdeményezte. Üveges Csabának, a Jamboree Country Band egyik alapítójának műsorában az amerikai népzene kap főszerepet.


Víg Mihály, Cseh Tamás egykori zenésztársa, valamint az énekes fia, Cseh András közös műsorral lépnek színpadra.


Tolmácsolásukban Cseh Tamás dalai mellett bakonyi indián énekek is elhangzanak, hiszen az énekművész a bakonyi indián játék révén került kapcsolatba Bakonybéllel.

 

Az emlékestet tábortűz zárja, amely mellett immár 11 éve Mülhauser Martina idézi meg gitárjával és énekével Cseh Tamás emlékét a közönséggel együtt.


Kiemelt kép: Andrássy út (Népköztársaság útja) 101., a Magyar Újságírók Országos Szövetsége székházának emeletén működő 25. Színház. Cseh Tamás zeneszerző, énekes, színész, előadóművész, rajztanár a Dal nélkül ... koncerten 1975-ben

Fotó: Fortepan/Vadász Ágnes

 

Vers mindenkinek - zenei ajánlat

Tóth Árpád - Újév reggele c. megzenésített verse

Adományozás