dalszöveg, előadó kereső
Dalszöveg, előadó kereső
előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Tartalom
Rotkreis: Ne menj el

Rotkreis - Ne menj el

off off off off off
Album: nincs kép
Megtekintve: Ma 3, összesen 4927 alkalommal
Tartalom
Dalszöveg

Ne menj el

Nem hiszem el, mintha látnám éjszakánként
Megbújva, a falon suhan egy árnyék
Ha néha megáll, csak mozdulatlanul figyel
Kérdezném, de hallgat. Nem felel.

Ha itt vagy, gyere hozzám
Kit akartam, legyél azzá
Ha nem is látlak szememmel
Maradj még, ne menj el

Megéreztem valahonnan, hogy te voltál
Önmagad árult el, semmit se változtál
Ahogy jöttél, én csak a szavakat kerestem
S az árnyat a szemem elől elvesztettem

Egyszer a közeledben voltam
Kérdeztem még egyszer halkan:
Miért alakult így az élet?
De ahogy hajnalodott, ő semmivé lett

Állj meg végre egyszer néhány szóra
S ő várt rám, míg hatot ütött az óra
Itt van az alkalom, én szólni akartam
De csak álltam, suttogtam halkan: ne menj el!

előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Hírek
Hírek

Obscura: szeptemberben a Suicidal Angels és a Sadist társaságában mutatja be új lemezét technikás death metal alakulat

Erős kísérettel vonul fel az őszi lemezbemutató hadműveletre az Obscura


A német progresszív death metal zenekar Budapestre szeptember 16-án érkezik, méghozzá a görög thrash brigád, a Suicidal Angels, és az Olaszországból érkező legendás progresszív death metal alakulat, a Sadist társaságában.



A Sadist is izzítja a közönséget a Barba Negrában

Fotó: Concerto Music


Az Obscura munkásságát technikás, kidolgozott zenei megoldások jellemzik


Az Obscurát a gitáros/énekes Steffen Kummerer alapította 2002-ben, Németországban. Zenei irányukat jól jellemzi, hogy az évek során az egykori legendás német technikás death metal banda, a Necrophagist tagjai is megfordultak a csapatban, amely fennállása alatt hét nagylemezt és több mint 800 koncertet tudott le négy kontinensen. Technikás, kidolgozott zenei megoldásaiknak és szövegeik komplex témaválasztásának köszönhetően évről évre többen figyeltek fel rájuk.


Februárban jelent meg az Obscura hetedik nagylemeze


Az A Sonication a 2021-ben kiadott A Valediction lemezzel megkezdett trilógia második része, egyben a második kiadványuk a Nuclear Blast gondozásában. Az albummal egy időben vált elérhetővé az In Solitude című dal videóklipje is, szemléltetve, hogy az Obscura zenéje mit sem vesztett komplex és innovatív jellegéből.


A dalok írását a korábbi világkörüli turné alatt kezdték el


Ezt követően felvételek Fredrik Nordström producer vezetésével zajlottak göteborgi Studio Fredman stúdióban. Az eredmény egy egyszerre súlyos, de mégis tisztára kikevert hangzásvilág lett. 


A szövegekben keverednek a tudományos alapelvek és a filozófiai elmélkedések; és mindegyikük az énekes, Steffen életének egy-egy személyes epizódját dolgozza fel.


A borító ezüst tónusú, a zenéhez jól illeszkedő vizuális koncepcióját Eliran Kantor (Testament, Kreator, Hatebreed) készítette.


- A sarkos és dinamikus zenei váltások, és a kifinomult, emberi érintésekhez hasonló átkötések úgy hoznak létre egy harmonikus összképet, hogy egy igazán egyedi lemez lett a végeredmény, amelyet leginkább egy jó minőségű hangrendszeren vagy prémium fejhallgatón érdemes hallgatni - mondta el a lemezről Kummerer.


Hazánkba a lemezt bemutató turné harmadik szakaszában, szeptember 16-án ér a zenekar. Velük tart egy már jól ismert, és megbízható thrash metal brigád, a görög Suicidal Angels.



A Suicidal Angels is fellép szeptemberben a fővárosban

Fotó: Concerto Music


Egy igazi legenda is érkezik a Barba Negrába, egyenesen Olaszországból


Az 1991-ben indult Sadist a progresszív death metal műfajának korai képviselője. A Genovából indult csapat az Agonia Records gondozásában adta ki idén tizedik nagylemezét, Something To Pierce címmel.



Kiemelt kép: Obscura

Fotó: Concerto Music

 

Vers mindenkinek - zenei ajánlat

Tóth Árpád - Újév reggele c. megzenésített verse

Adományozás