


| Előadó: | Pál Tamás |
|---|---|
| Album: | Keressük! |
| Szövegírók: |
Csiszár Ferenc |
|
Csiszár Ferenc |
|
| Kiadó: | Keressük! |
| Stílus: | Pop |
| Címkék: | Keressük! |

Alig százezer nap múlt el,
Még a hajnal is pont úgy kel,
Ahogy kéz a kézben megcsodáltuk már,
Ha igaz, de ha mégsem, úgy jobb, nem fáj
Mert a harmat egy könnycsepp volt
Tükör-lelkünkön szégyenfolt
Csak az épp felizzó nap vigyázott ránk
Hiába bújtunk, ő ránk talált
Gyere, fussunk el
Igen, mennünk kell
Szárnyalj, a vágyaid hívnak
Sose mondjuk el, hol a titkos hely,
Hol, az út hol a cél,
Gyere, gyorsan, ami belefér
Vár egy ház a semmiben
Körülötte végtelen tenger, csillagóceán
Csak a csend szól ránk
Vár egy ház a semmiben
Körülötte végtelen, tündöklő csillagóceán
Ami volt nincs már
Újból érzem, hogy megtenném
Mitől óvott a hajnalfény
De most nem vagy itt, hogy átölelj és lásd
Hogyan is húz ennyi év után
Az a láthatatlan titkos szál
Mit a szívembe úgy vartál
Hogy nem tépi azt ki semmi és senki már
Meg annyi élet vagy száz halál
Gyere, fussunk el
Igen mennünk kell
Szárnyalj, a vágyaid hívnak
Sose mondjuk el, hol a titkos hely,
Hol, az út hol a cél,
Gyere, gyorsan, ami belefér
(2x):
Vár egy ház a semmiben
Körülötte végtelen tenger, csillagóceán
Csak a csend szól ránk
Vár egy ház a semmiben
Körülötte végtelen, tündöklő csillagóceán
Ami volt nincs már



Beton.Hofi négy, Pogány Induló három kategóriában győzött az idei Magyar Klipszemlén, amelynek díjátadóját csütörtökön tartották az Akvárium Klubban.
Az immár kilencedik alkalommal megszervezett eseményen a hazai videoklipeket, valamint a könnyűzenei és filmes szakmát ünnepelték.
Az idei fődíjat, azaz a legjobb klip kategóriáját megosztva nyerte meg Pogány Induló Egy/Kettő (rendező: Büki Balázs), illetve Co Lee A Dzsungel könyve (Székely Róbert) című dalára készült kisfilm. Beton.Hofi Be vagyok zárva című klipje a legjobb rendezés kategóriában győzött, ezt a kisfilmet Kelemen Barni rendezte.
Beton.Hofi Anubii$-szal közös dala, a Pont jó elhozta a legjobb AI video díját, Beton.Hofi Angyalok című dalára készült klip a legjobb styling/jelmez, a Pokol a legjobb mobilklip díjat kapta meg.
Pogány Induló Egy/Kettő-jét a fődíj mellett a legjobb operatőri munka elismerést is megkapta, a közönségdíj a Máklikőré lett a Hűtlen tangó című alkotásért.
Az ismert nevek mellett egyforma eséllyel indulnak a feltörekvő és alternatív előadók videói is
A legjobb mood díját Csalogány nyerte a Virágot Kamillnak klipjéért, a legjobb dance kategóriában Lenkke_ (Teló) és Raklap (Esőerdős élmények a kádban) közösen győzött, a legjobb ötletért a Röppenjünk című dal (Szlimmy, Doór feat. Co Lee) klipjét, a legjobb performanszért a Jazzbois-t (LAM Tones), a legjobb VFX-ért a Platon Karataevet (Három idő) díjazták.
A Magyar Klipszemlét, az ország videoklip fesztiválját először 2015-ben rendezték meg
Azóta több mint 6600 nevezett klipből csaknem 250 alkotást ismert el az évente változó összetételű szakmai zsűri. Idén minden eddiginél több, 150 klip került a versenyprogramba, 26 kategóriában összesen 54 nyertest hirdettek.
Kiemelt kép: Pogány Induló hivatalos