


| Előadó: | Rajzfilm slágerek |
|---|---|
| Album: | Keressük! |
| Szövegírók: | Keressük a szövegírót! |
| Keressük a zeneszerzőt! | |
| Kiadó: | Keressük! |
| Stílus: | Keressük! |
| Címkék: | Keressük! |

Úgy várja tőlem a Világ
Létezésem kulcsszavát
De a választ ma még nem tudom
Nincs már az a félszeg fura srác
Akit bennem ma is látsz
Gondolj bármit csak ne mond,
hogy egészen más legyek én
Ne szólj! ne is kérdezz! Nézz reám!
Akit itt látsz férfi már
Komoly ember a lét talaján
És fáj, hogy te nem láthatsz belém
Egyedül vagy ahogy én
Mégis mond el mi vár még rám
Ha én ezt a percet elkapnám
Akkor végre tudhatnám
Azt hogy élek, s hogy szép a világ
Ha én mások arcán láthatnám
Mások révén tudhatnám
Mitől félek, s mi vár még rám
Hát nézz, s amit most látsz vidd tovább
Vedd el tőlem érezd át
Engedd hinnem, hogy nincs semmi baj
Vagy várj! Annyi mindent tehetnék
Kicsit élni szeretnék tudni mindent
Mit nem tudok magamról még
Sose védje igazát
Aki másképpen lát
Ki csak alszik az honnan is tudná, hogy álmodni jó
A sok suttogott hazugság között csak elvész a szó
Ha én ezt a percet elkapnám
Akkor végre tudhatnám
Azt hogy élek, s hogy szép a világ
Ha én mások arcán láthatnám
Mások révén tudhatnám
Mitől félek, s mi vár még rám
Mi vár még rám...



A Bohemian Betyars új dala, az Úgy Esett egy váratlan és megható fordulatot hoz a zenekar történetében.
Világkörüli turnéja közben fordul befelé a Bohemian Betyars
A világot bejárt, őrületes energiájáról ismert formáció most egy meglepően intim oldalát mutatja meg – egy olyan pillanatot, amikor a kavalkád helyét a nyugalom, az őrületét a gyengédség veszi át.
A dal különlegessége, hogy ezúttal Kakas (Palágyi Máté) – aki eddig inkább a lendületes, harsányabb számokkal azonosult - eddig igencsak jól titkolt gyengéd, lírai énje kerül előtérbe.
Az Úgy esett egy mélyen személyes vallomás, amelyben Kakas eddig ismeretlen, érzékenyebb oldala mutatkozik meg.
Ráadásul a dal közepén elhangzó vallomás Kakas saját esküvői fogadalmából származik - és amely nagy nevetéseket váltott ki a násznép körében.
A dalhoz készült klip is ebben a szellemben született
A dokumentumfilmes koncepciót Kőrösi Máté rendezővel közösen álmodták meg, akinek a nevéhez olyan filmek fűződnek, mint a Dívák és a Mossuk kezeinket – az eltitkolt kórházi fertőzések nyomában.
Az ötlet alapja az volt, hogy Kakas és felesége, Anna három hónapon át minden nap készítsenek egy-egy rövid videót a mindennapjaikról, amelyekből később egy naplószerű történet állt össze.
A végeredmény Songoro Laurával közösen formálódott mozgóképes naplóvá – egy őszinte, bensőséges képsorozattá, amely Kakas és Anna kapcsolatának pillanatait örökíti meg: egy szerelmi történet mozaikjává.
A szöveg az együttlét apró pillanatait örökíti meg
A hajnalig tartó hallgatásokat, a közös nevetéseket, az egymásban talált nyugalmat. Egy olyan kapcsolat lenyomatai, amelyben a „káosz is nyugodt”, és ahol „még a bú is bájos”. Egy apró, ötletes csavar zárja – érdemes végighallgatni, hiszen „addig-addig kergették a véletlent, míg megtaláltak valamit.”
A zenekar most a személyesebb hangvétel felé kanyarodik
Ennek ellenére a világjáró lendület továbbra is ugyanúgy hajtja őket. Alig értek haza hatállomásos ázsiai turnéjukról - ahol bejárták Kínát és Japánt (Chongqing, Chengdu, Peking, Zhoushan, Shanghai és Tokió), hamarosan indulnak is tovább olyan európai nagyvárosokba, mint Párizs, Valenciennes, London, Bristol, Brighton, Rotterdam, Amszterdam, Berlin, Prága és Bécs.
Miközben a Bohemian Betyars hazai zenekarok közül szinte egyedülálló nemzetközi sikereket ér el, és kontinenseken át zenél ezrek előtt, az Úgy Esett pont az ellenkező irányba fordul: befelé. Egy dal, ami a turnék zaja mögött meghúzódó nyugalmat, az otthon pillanatait, a megérkezést dolgozza fel.
Bohemian Betyars - Úgy esett videó itt.