dalszöveg, előadó kereső
Dalszöveg, előadó kereső
előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Tartalom
Tekknő: Álmom egy tanya

Tekknő - Álmom egy tanya

off off off off off
Album: nincs kép
Előadó: Tekknő
Album: Discotor
Megjelenés: 1995
Hossz: 0:00
Szövegírók: Csajtay Csaba
Bernyó Miklós
Benyó Miklós
Rétfalvi Attila
Zeneszerzők: Keressük a zeneszerzőt!
Kiadó: Utopia Project
Stílus: Keressük!
Címkék: Keressük!
Megtekintve: Ma 5, összesen 39091 alkalommal
Tartalom
Dalszöveg

Álmom egy tanya

1. Ha sok pénzem lesz, veszek egy farmot,
Tenyésztek rajta lovat, meg barmot.
Az istállóban tehenek lesznek,
Jól tejelnek majd, ha Big Macet esznek.
Az udvaron cirkál majd sok tyúk meg kacsa,
Gőgös Gúnár Gedeon, meg egy vérbajos, korcs kutya.
Úgy fog ugatni, mint a szomszéd banya,
Istenem, de szép is télen a tanya!
A padláson tengeri, hol van a sok tojóm,
Hemzseg itt az egér, hol a géppisztolyom?
Mér' nem fogja őket, lerúgom a macskát,
A disznóknak kiviszem a maradék sztrapacskát.
Az alkoholista Józsinak van egy vágyálma,
Szebb lesz a bőre, ha hempereg a trágyába'.
Gyönyörű látvány, nem fest ilyet Monet,
Megszárad a Józsi, bűzölög a gané.

R. ||: Álmom egy tanya, állatok hada,
Szántani fogok barázdát.
Tyúkok és ludak, őrjöngő nyulak,
Réten a paraszt terád vár. :||

2. Eső után az úton sok a barázda,
Sarki kocsmában én vagyok a garázda.
Hazafelé megfordulnak utánam a lányok,
Én meg be az árokba, oszt' hörögve hányok.
A nagymellű Marit már régóta nézem,
Számolnék vele csillagot az égen.
Idesüss Mari, az éjszaka pazar,
Szökj ki, alvás előtt, vár a szalmakazal.
Ide hallatszik, hogy az apád horkol,
Ez ám az igazi vidéki folklór.
Reggelire kenyér, szalonna, hagyma,
Ezt egy kis röviddel fölnyomom az agyba.
Utána krumplit ültetek kábán,
A sok-sok giliszta nem áll meg a lábán.
Kemény az ugar, eltöri a kapám,
Miért pont itt foglalt hont Árpád apánk?

R., R.

előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Hírek
Hírek

A Blahalouisiana énekesnője: bármennyire szeretek szerelmes lenni, a ma esti koncert érzése annál sokkal jobb

Schoblocher Barbaráék feltöltötték jó energiákkal a Park közönségét

A 2011 őszén alakult Blahalouisiana Székesfehérvárról indult. Akkor beat-rock/pop-soul zenekarként aposztrofálta magát. A csapat azonban a tavaly megjelent Sötét Villám című lemez után napjainkban már egy, az eddiginél jóval színesebb zenei világba kalauzol. Az Amore (de nem veled) című szerzeménnyel a Blahalouisiana a közelmúltban le is leplezte az új érát.

 

A Parkban július 17-én tartott fellépésen a már ismert számokon kívül újdonságok is várták a rajongókat: a Blahalouisiana júliusig ugyanis több új dal megjelenését tervezi, melyeknek előszele már a budapesti koncerten is érzékelhető volt.  Az estét Molnár Tamás nyitotta a Blahalouisiana előtt.

 

Blahalouisiana-dalszövegek itt.

 

Az este főszereplője a Blahalouisiana, és énekesnője, Schoblocher Barbara nem arról ismert, hogy megbújik a sarokban. A frontember öltözködése, karakteres hangszíne, hangjának intenzitása és dalszövegeinek tartalma mind megköveteli a maximális figyelmet. Mindemellett Barbara igazán kellemes jelenség a személyisége szempontjából is: a közönséggel együtt lélegezve vezette végig a koncertet, jóleső együtt-rezgéseket generálva.

 

A már a friss sajtófotókon is egészen üde stílust magára öltött formáció a közelmúltban megjelent Amore (de nem veled) című, az új érát előrevetítő dala mellett a koncert dallistájában a legnagyobb favoritok is helyet kaptak: a Túl távol, elég közel, a Szeressetek, a Faliórák vagy a Testemnek ha engedem.



 

Mi is az a friss éra, amellyel beharangozták a fővárosi koncertet?

 

Innen szép a győzelem, Ahol összeér összeér, Éllek túl, Ott van a nap, Nem ereszt – ilyen nótákkal is pakolta tele az estét a Blahalouisiana. Barbi párja, Apey (azaz Áron András, akivel több formációban is együtt zenélnek — így az Áron András & The Black Circle Orchestra-ban is) mély hatással van az énekesnő stílusára. Áron András igazi multi-instrumentalista multitálentum, aki a metalos gyökerei ellenére otthonosan mozog többek között a country világában is. Ebben pedig Barbi is remekül működik, s egyúttal finoman, jó érzékkel be is építi a stílus elemeit saját formációjába.

 

Mára a konga, a szaxofon, a földszínek alkalmazása, a béke és a szeretet hangsúlyozása, hippi-életérzés mind komfortosan vibrál a Blahalouisiana dalaival.

 

Beat, rock, kultúrház, háttérfüggöny és táncdalfesztivál

 

A látvány – Beatles-koncertek és a hetvenes éveket idéző, művelődési házas diszkók archív képkockáival, valamint a színpadon háttérként alkalmazott, szintén a kultúrház-érzetet keltő, finoman megvilágított drapériákkal egészült ki. Mindez a táncdalfesztiválok korszakába repített vissza. A beat és a rock volt a főszereplő. Több volt a félháznál a Parkban, a zenekar pedig láthatóan lazán, könnyedén létezett a színpadon. Élvezték azt a felhőtlen vibe-ot, amit ez az új irány hozzád a koncerthez.

Ez az összhatás a korábbi, Kovács Kati-Schoblocher Barbi duettet is megidézte.

 

Ha érdekel, milyen volt a látvány és az érzések a Parkban, nézd meg ezt a videót a korábbi duettről. Remekül leírja a fővárosi Blahalouisiana-koncert hangulatát.

 

A Faliórák annyira csúcsra járatta az érzelmeket, hogy Barbi sírva fakadt

 

– Bármennyire szeretek szerelmes lenni, a mai koncert érzése annál sokkal jobb

 

– fogalmazott az énekesnő.

 

A Vaksötét ezt követően akusztikus verzióban hangzott el és adott némi nyugvópontot az estének, hogy aztán a Kedvenc naplementém ismét felrázza a közönséget. A Szeressetek pedig tovább kontrázta a hangulatot.

 

Az estét az új sláger, az Amore zárta: temperamentumos, olaszos életérzést hagyva maga után.

 

– Vigyétek el ezt a sok pozitív energiát oda, ahol a legnagyobb szükség van rá. Meg tudjuk menteni a világot, elegen vagyunk itt és most ehhez

 

– tette hozzá Barbi.

 

 

Fotók: Blahalouisiana

 

Vers mindenkinek - zenei ajánlat

Tóth Árpád - Újév reggele c. megzenésített verse

Adományozás