dalszöveg, előadó kereső
Dalszöveg, előadó kereső
előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Tartalom
Team-Show: Holnapon túl

Team-Show - Holnapon túl

off off off off off
Album: nincs kép
Előadó: Team-Show
Album: Keressük!
Szövegírók: Török József
Zeneszerzők: Keressük a zeneszerzőt!
Kiadó: Keressük!
Stílus: Keressük!
Címkék: Keressük!
Megtekintve: Ma 5, összesen 3962 alkalommal
Tartalom
Dalszöveg

Holnapon túl

Látod áll most az idő, és te nem beszélsz,
Visszafojtott hangok, bennük zárva élsz.
Van egy biztos hely a földön, hol a fény fut szét.
Ők vezetnek téged szép álmok közé.

Refr.: Veled vidd, kit úgy szerettél.
Vidd a perceket, és a boldog emlékeket,
És a dalt, hogy mindig ott legyen.
Vezess engem el a holnapon túl.

És most csak a csend beszél, neked most is a semmi jut
Harcolni még érdemes, ha a képzelet szárnyalni tud.
Ne nézz a földre, és ne láss sok csodát
Mert mi jut az embereknek? Szomorú, amit látsz.

előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Hírek
Hírek

Mesterséges intelligenciával lemásolt hangja miatt indított pert Lengyelországban egy előadóművész

Jaroslaw Lukomski közismert szinkronszínészként Lengyelországban.





Jaroslaw Lukomski lengyel előadóművész pert indított Lengyelországban egy cég ellen, mert egy reklámfilmben a tudta és beleegyezése nélkül olyan hangalámondást használtak, amelyet mesterséges intelligencia készített az ő hangja felhasználásával; ez az első ilyen jellegű bírósági ügy Lengyelországban - jelentette a Polsat News kereskedelmi hírtelevízió.

 

A reklámfilmet egy, szennyvízgyűjtő tartályokat gyártó cég készíttette, feltehetőleg a Lukomski hangját tartalmazó korábbi felvételek alapján. 


Az így létrehozott alámondáshoz nem kérték Lukomski hozzájárulását, nem fizettek neki a szerzői jogaiért, nem is tájékoztatták őt a reklámfilm elkészítéséről.

 

"Ők nem érzik, hogy a hang akármilyen módon az emberi identitás része lenne, és azt hiszik, hogy bármit megtehetnek vele" - nyilatkozott Lukomski a Polsat Newsnak.

 

- Az emberi hang "különleges védelem alatt áll", biometrikus jellemzőnek számít, akárcsak az arckép


- fogalmazott a Polsat Newsnak Joanna Swiebocka-Wiek, a krakkói Jagelló Egyetem mesterséges intelligencia szakának vezetője.


Az érintett cég úgy látja, hogy nem követett el jogsértést, a reklámfilmben felhasznált hang szerinte a mesterséges intelligenciáé, és nem Lukomskié.

 

Az onet.pl lengyel hírportál Lukomski ügyvédjét idézi, aki szerint az előadóművész hangját nemcsak az őt ismerő emberek azonosították a filmben, hanem az átvételt a mesterséges intelligencia felhasználásával is megerősítették.

 



Kiemelt kép: illusztráció/AI/Freepik

Zenei kvíz ajánló - tedd próbára magad!

Tóth Árpád - Újév reggele c. megzenésített verse

Adományozás