


| Előadó: | Best of Communism |
|---|---|
| Album: | Keressük! |
| Szövegírók: | Keressük a szövegírót! |
| Keressük a zeneszerzőt! | |
| Kiadó: | Keressük! |
| Stílus: | Keressük! |
| Címkék: | Keressük! |

Mint a mókus fenn a fán,
Az úttörő oly vidám,
Ajkáról ki sem fogy a nóta.
Ha tábort üt valahol,
Sok kis pajtás így dalol,
Fújja estig kora reggel óta.
Évek szállanak a nyári fák alatt,
Oly vidám az ének.
Boldog dallama így önti dalba ma:
Csuda jó, gyönyörű az élet.
Fürgébb, mint a könnyű szél,
Gyorsan jár és messze ér,
Nincs túra, ami kifog rajta.
Hívja erdő nyári rét,
Vígan marsol, jól kilép,
És a szemét mindig nyitva tartja.
Évek szállanak a nyári fák alatt,
Oly vidám az ének.
Boldog dallama így önti dalba ma:
Csuda jó, gyönyörű az élet.
Mint testvér, vagy hű barát,
Megsegít, ha bajban lát,
Munkában alig akad párja.
Hol szöget ver, hol meg főz,
Mindent megtesz, amit győz,
És a helyét mindenütt megállja.
Évek szállanak a nyári fák alatt,
Oly vidám az ének.
Boldog dallama így önti dalba ma:
Csuda jó, gyönyöru az élet.


Megérkezett Szlimmy „Golyóálló” címre keresztelt vadonatúj EP-albuma, mely egy olyan vászon lett, amire készítője több stílust elegyítve, mégis harmonizáló, mesteri ecsetvonásokkal festette fel a legutóbbi kiadvány óta eltelt időszakban átélt érzéseit.
A tavalyi esztendő végén kiadott és az egymillió Spotify-lejátszást elhagyó Röppenjünk című nagylemez óriási hatást váltott ki mind a szakmabeliek, mind a rajongók körében.
Ahogy a telet végül mindig felváltja az életet hozó tavasz, és a fák rügye is virágot hajt, úgy kedvenc rapperünk sem téblábolt, hanem rendületlenül haladt tovább az új korszakba. A „Golyóálló” anyag bizonyos értelemben egyfajta lezárás és folytatás egyben.
- A Golyóálló lemez egyrészről felengedés számomra, másrészről az útkeresésem egy újabb lépése. A Röppenjünk melankolikusabb hangulata után zeneileg és a magánéletemben is egy jó időszak következett és ez az új korong dalain is hallható, szinte az összes pozitív felhangú. Most már tudom:
a legmélyebb pontról is van visszaút, és ez elképesztően felszabadító számomra, más szemmel nézem a világot.
Összességében, egy csodás út volt nekem az új album elkészítése: rengeteg idegtépő és boldog pillanatot hozott, úgy érzem sokat tanultam magamról és a zeneiségemről a kreálási folyamatban - fogalmazott az új anyag kapcsán Szlimmy.
Andalító és nyers energiáktól lüktető dalok
Az előadó új anyagán hallható dalok egyedülálló módon tükrözik készítőjük zenei fejlődését és egyaránt kínálnak egy olykor andalító, olykor nyers energiáktól lüktető zenét. A klippel érkezett címadó dalt Szlimmy mellett DOÓR és a Fiúk zenekar gitárosa, Lengyel Levente is feltűnik szerzőként, illetve Szabikeyz és Nyitrai Péter, azaz NYPE is részt vettek az alkotói procedúrában a már ismert ANUBII$ (Mező), a Csodaszoba csapata mellett.
Az EP végére érve pedig a hallgatók garantáltan észreveszik majd magukon, amit a címadó dal is bemutat: még a legfagyosabb szív is képes felolvadni egy csepp szeretettől. Az EP-t az Akvárium Klubban mutatja be november 7-én.
Fotók: Szlimmy