Előadó: | Pál Tamás |
---|---|
Album: | Keressük! |
Szövegírók: |
Peet |
Degiorgio Vincent Paul Lofgren Rikard Per Thornqvist Daniel Tobias Utbult Carl Wilhelm David |
|
Kiadó: | Keressük! |
Stílus: | pop, europop |
Címkék: | feldolgozás [+] |
Ha lecsapod a telefont de visszahívsz
Keresed a szavakat, hogy felvidíts
De aztán, mégis ellenállsz
Te akarod én akarom szüntelen
Egy percünk se legyen ami bűntelen
De nekem úgy fáj, amikor megharagszol rám
Így szétesek
Hát ég veled
Ezután csakis akkor hívj
Ha te is tudod, hogy a show-nak vége
S a szerepedet már nem játszod el.
Megkapsz mindent amit tőlem vársz
Rosszul szövegelsz, majd megölelsz
Az sokkal jobban áll.
Zakatol az agyam úgy ordibálsz
De ha kimegyek az ajtón visszavársz
Ugyan bébi, ilyet mért csinálsz?
Keresem a helyemet az ágyadon
Nagyon örülök, hogy eljött az alkalom
Gyerünk már, egy rossz balhé most túl nagy ár.
De jobb ha érzel,
Úgy előbb érsz el,
Ezután csakis akkor hívj:
Ha te is tudod, hogy a show-nak vége
S a szerepedet már nem játszod el.
Megkapsz mindent amit tőlem vársz
Rosszul szövegelsz, majd megölelsz
Az sokkal jobban áll.
Az sokkal jobban áll.
Egy percig csak hallgass rám,
Hisz tudod a szó elszáll.
Ez lehetne szép, egy gyönyörű kép
A füledbe súgom, légy enyém!
Ha te is tudod, hogy a show-nak vége
S a szerepedet már nem játszod el.
Megkapsz mindent amit tőlem vársz
Rosszul szövegelsz, majd megölelsz
Az sokkal jobban áll.
Ha te is tudod, hogy a show-nak vége
S a szerepedet már nem játszod el.
Megkapsz mindent amit tőlem vársz
Rosszul szövegelsz, majd megölelsz
Az sokkal jobban áll.
A show-nak vége már.
Víg Mihály zeneszerző is méltatta az írót
Krasznahorkai László magyar írónak ítélte oda idén az irodalmi Nobel-díjat a Svéd Akadémia, amely csütörtökön Stockholmban jelentette be döntését.
Krasznahorkai László az apokaliptikus terror közepette erősíti a művészet erejét
A szerzőnek a díjat látnoki erejű életművéért ítélték oda, amely az apokaliptikus terror közepette megerősíti a művészet erejét - mondta el Mats Malm, a Svéd Akadémia titkára, aki beszámolt arról is, hogy a bejelentés előtt sikerült telefonon elérnie az éppen Frankfurtban tartózkodó Krasznahorkai Lászlót.
Krasznahorkai László a Kafkától Thomas Bernhardig nyúló, az abszurdizmus és a groteszk túlzás által jellemzett közép-európai hagyomány nagyszerű epikus írója. De több is rejlik benne: keleti hatások is megmutatkoznak műveiben, amelyek hangvétele szemlélődőbb, finoman hangolt - méltatta közleményében a Svéd Akadémia.
388 millió forintnyi összeg jár a Nobel-díjjal
A 71 éves magyar író a díjjal 11 millió svéd koronát (388 millió forintnyi összeget) kap. A díjat hagyományosan december 10-én, az elismerést alapító Alfred Nobel halálának évfordulóján adják át.
A Trabant alapítója, a Balaton zenekar frontembere szerint hosszú lenne felsorolni, mi mindentől különleges Krasznahorkai művészete, de fontos kiemelni, hogy
- Teljesen új stílust talált ki, teljesen egyéni a látásmód, ahogy a világot szemléli, mindehhez társul egy ezzel adekvát nyelvi szerkezet, egy félreismerhetetlen saját stílus.- fogalmazott a 24.hu megkeresésére Víg Mihály, a Tarr Béla-rendezte Sátántangó főszereplője, valamint több Krasznahorkai-mű filmes adaptációjának zeneszerzője.
Magyar vagy magyar származású Nobel-díjasok közül irodalmi Nobel-díjat 2002-ben Kertész Imre vehetett át korábban.
Kiemelt kép: Krasznahorkai László kapja idén az irodalmi Nobel-díjat
Budapest, 2025. október 9. Krasznahorkai László magyar írónak ítélte oda idén az irodalmi Nobel-díjat a Svéd Akadémia, amely 2025. október 9-én Stockholmban jelentette be döntését. A felvétel 2017. március 22. készült Budapesten
Fotó: MTI/Marjai János