dalszöveg, előadó kereső
Dalszöveg, előadó kereső
előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Tartalom
Quimby: Magam adom

Quimby - Magam adom

off off off off off
Kilégzés
Előadó: Quimby
Album: Kilégzés
Megjelenés: 2005
Hossz: 2:54
Szövegírók: Varga Livius
Kiss Tibor
Zeneszerzők: Kiss Tibor (Quimby)
Gerdesits Ferenc
Kiadó: Tom-Tom Records
Stílus: Alternatív
Címkék: csajozós, életérzés, eleven, érzelmes, filozófikus, szerelmes, vágy [+]
Miről szól a(z) 'Magam adom' dalszöveg ?
A szöveg egy intenzív érzelmi állapotot, valószínűleg szerelmet ír le, melyben az író teljesen átadja magát. Az érzelmi hullámok által vezetve, a szerző átéli a szenvedély minden aspektusát: figyel, álmodozik, ragadtatja magát, és teljesen belefeledkezik a másik személybe. Az érzések komplexitását jelzi, hogy a költő meggyújtja és eloltja az érzéseit, miközben teljesen megadja magát. A személyes érzések és reakciók széles skáláját fedik le a szövegben megjelenő kifejezések, mint például a megbabonázás, a keveredés és az utazás. A teljes érzelmi átadottság érzete ismétlődik a szövegben, mint egy kulcsmotívum.
Nyomj egy like-ot ha tetszik ez a rovat!
Megtekintve: Ma 5, összesen 250724 alkalommal
Tartalom
Dalszöveg

Magam adom

Üdvözlöm, érintem, nem mutatom,
Nem emlékeztetem, nem kutatom,
Nem zavarom, zavarom, csak figyelem,
Belefeledkezem, vele utazom

Nem sürgetem, nem várom
Nem bántom és nem sajnálom
Nem sajnáltatom magam, magam adom,
Megadom, megadom, neki megadom magam

Felkavarom, felkavarodom,
Megálmodom, belelátom,
Megkövetem, megkövetelem,
Megszelídítem, megbánom,

Meggyújtom, eloltom, meggyújtom, eloltom,
Megoltalmazom, elragadom,
Elragadtatom magam, magam adom,
Megadom, megadom, neki megadom magam

Nem suttogom, elkántálom,
Megkóstolom, megkínálom,
Keveredek, belehabarodom,
Belefeledkezem, vele utazom

Felismerem, feltüzelem,
Megszállom, megbabonázom,
Megbabonáztatom magam, magam adom,
Megadom, megadom, neki megadom magam

előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Hírek
Hírek

Végre itt az évek óta várt C.A.F.B. bakelit

Nyolc év után jelentkezik hivatalos nagylemezzel a kilencvenes évek ikonikus magyar punk zenekara, a C.A.F.B.. 



A 14 dalt tartalmazó “Memorandum” ráadásul fizikai formában kizárólag bakeliten érkezik, de persze a korszellemnek engedve a megjelenés napjától, december 8. hétfőtől digitálisan is elérhető a jól ismert streaming felületeken. 


C.AF.B.-dalszövegek itt.




A régóta várt korong egyik trackjéhez, a „Mr Molotov”-hoz készült klip is debütál


A videó külön érdekessége, hogy élőszereplős mozi helyett ezúttal egy rajzolt világban kelti életre az amúgy sajnos nagyon is aktuális dalt – 


az ezredforduló képregény aranykorának hangulatát idéző cartoon-moziért pedig Mester Csaba és a korai Black-Out Andrics Lacija mellett producerként az ős-Tankcsapda egyik alapítója, Tóth-Laboncz Attila, vagyis "Labi" felel – az ő neve manapság a reneszánszát élő képregényekkel hasító "Master-Lab Comics"-hoz kötődik leginkább.



 

Persze, ha egyszer bejelentkezik a Seattle-ben élő frontembere miatt csak évi egy hazai fellépést vállaló csapat, akkor nem hagyják a közönségüket meglepetések nélkül.


Nem kis elismerés ugyanis, hogy a Trottel Records gondozásában, ugyancsak LP formátumban megjelent “Nem Az A Punk, Aki... vol.2” válogatásalbumon is helyet kapott három, 1993-ban, a punk hőskor kellős közepén rögzített C.A.F.B. nóta is.




 

Szakácsi Gábor zenekara amúgy legközelebb 2026. március 7-én, szombaton lép újra színpadra itthon, a budapesti Dürer Kert „Retro punk buli” elnevezésű fesztiválján.

 

Fotók: C.A.F.B.

 

Zenei kvíz ajánló - tedd próbára magad!

Tóth Árpád - Újév reggele c. megzenésített verse

Adományozás