Előadó: | Roy és Ádám Trió |
---|---|
Album: | Fullánk |
Megjelenés: | 2005 |
Hossz: | 3:05 |
Szövegírók: |
Orbán Tamás Kohánszky Rajmund |
Kohánszky Roy |
|
Kiadó: | BMG Hungary |
Stílus: | Keressük! |
Címkék: | Keressük! |
Volt ami volt, múljon el a múlt
Az életem vissza kérem
Volt ami volt, a tegnap kirabolt
Csak dobd ki a régi képem, ha leléptem
Valamire vágyunk mindíg még
Ami volt az már nem elég
Csak néztem, hogy fuldokolsz
Aki bennem fojtva volt
Amit játszom egy élete már
S aki rég csak annyira vár
Megint jőjjön el a nap
Mi őrületet ad, már érzem hogy mennék...
Át lépem a múlt árnyékát
S törlöm vele, mindazt ami bánt
Próbáltam, mégsem megy
Kicsit el kell, hogy engedj!
Volt ami volt, múljon el a múlt
Az életem vissza kérem
Volt ami volt, a tegnap kirabolt
Csak dobd ki a régi képem, ha leléptem
Tudom, hogy érzed is azt amit én
Ami jó volt a legelején
Az már csak egy régi kép
Nem látni rég a színét
Szép szemed megfakúlt
A gyöngyszem messze gurúlt
Csak egy régi idegen
Lettünk ide bennt
Szívünknek mélyén
Át lépem a múlt árnyékát
S törlöm vele, mindazt ami vár
Próbáltam, mégsem megy
Kicsit el kell, hogy engedj!
Volt ami volt, múljon el a múlt
Az életem vissza kérem
Volt ami volt, a tegnap kirabolt
Csak dobd ki a régi képem (2x)..ha leléptem
Több mint 500, a létminimum alatt élő magyar előadóművész megélhetéséhez nyújtott segítséget az Előadóművészi Jogvédő Iroda 2025 első felében.
Havi nyugdíj-kiegészítő támogatást 267 olyan elismert előadóművész kapott, akik alacsony nyugdíjuk mellé semmilyen más juttatásban nem részesülnek, 166 rászorult pedig egyszeri segélyhez jutott. Az átlagos támogatási összeg 130 ezer forint volt.
Idős korukban a rangos előadóművészek különböző művészeti ágakban eltérő mértékben kerülhetnek nehéz anyagi helyzetbe. Ebből a szempontból talán a könnyűzene világa a legmostohább, ahol egyik pillanatról a másikra el lehet veszíteni a népszerűséget és azzal együtt a jövedelem nagy részét.
A könnyűzenészek körében a mai napig nehéz elültetni az időskori öngondoskodásra való felkészülés gondolatát.
Akik aktív életük során nem kaptak magas állami, szakmai kitüntetést, előfordul, hogy nehéz öregkornak néznek elébe. Rajtuk segít az EJI azzal, hogy a szolidaritás jegyében egyszeri támogatást, vagy rendszeresen nyugdíj-kiegészítést nyújtanak számukra.
A juttatás fedezetét a jogdíjak révén maguk a művészek termelik meg. A támogatásért bármely előadóművész folyamodhat, aki megfelel a feltételeknek.
Az összegről a kérelem alapján a Jogdíjbizottságok javaslatára az EJI elnöksége dönt
A nyugdíj-kiegészítés havi összegét az EJI a mindenkori legkisebb öregségi nyugdíj 35-200 százalékában, különös méltánylást igénylő esetben legfeljebb annak 300 százalékában határozta meg.
A létminimum alatt élő művészek állami nyugdíját akár meg is duplázhatja ez a kiegészítő járadék.
Fotó: illusztráció/Freepik