


| Előadó: | Oláh Ibolya |
|---|---|
| Album: | Édes méreg |
| Megjelenés: | 2005 |
| Hossz: | Keressük! |
| Szövegírók: |
Orbán Tamás |
|
Oláh Ibolya |
|
| Kiadó: | SonyBMG |
| Stílus: | Keressük! |
| Címkék: | Keressük! |

Húzd el a függönyt,
ma nem nézünk ki,
s ne lásson be más,
úgyse vár semmi az ajtókon túl,
csak felfordulás.
Van szívem mélyén egy másik bolygó,
légy vendég Nálam, ma átutazó...
Van élet, az élet alatt is babám,
hol nincs sem idő, sem tér,
ha tágra zárod a két szemed,
látod a földet, ahová jöttél...!
Zárd ki a városnak minden zaját,
hadd zúgjon a csend,
ne hívjon ma senki,
mert én hívom fel önmagam itt bent.
Van szívem mélyén egy másik ház,
ha átlépsz rajta, ott megtalálsz...
Van élet, az élet alatt is babám,
hol nincs sem idő, sem tér,
ha tágra zárod a két szemed,
látod a földet, ahová jöttél...!
Sem idő, sem tér....
Van élet, az élet alatt is babám,
hol nincs sem idő, sem tér,
ha tágra zárod a két szemed,
látod a földet, ahová jöttél...!
Sem idő, sem tér...



Szó sincs retróról, de mindenképpen hangos időutazás a kétezres évek hazai könnyű-rock alapvetéseit egy színpadon látni.
A populárisabb Zanzibar nemrég múlt 25 éves, a vérbeli rock ’n roll brigád, vagyis a felvidéki Rómeó Vérzik pedig kereken három évtizedet ünnepelt novemberben. És bár a starttól mindkét csapat esetében évtizedek teltek el, tagok távoztak és érkeztek, gitárok törtek, meg aranylemezekkel telt meg a fal, egy valami nem változott: a zenéjük őszintesége.
- Nem vagyok az a típus, aki a múltba réved és azon töri a fejét, mit rontott el.. Soha nem függtünk senkitől, és ez adott nekünk igazi szabadságot
- mondta a Rockstar Magazinnak a Rómeó Vérzik frontembere, Koppány, amikor arról kérdezték, lenne-e olyan 30 év távlatából, amit mai fejjel másképpen csinálna.
Persze ha szabadságról meg hitelességről van szó, ahhoz Terecskei Ritáéknak is lesz pár szava, hiszen hiába változtak az idők az alakulásuk óta, ők az elmúlt – már több mint - negyed században kitartottak amellett az őszinte rockvonal mellett, amivel 1999 januárjában legendásan útnak indultak, hogy
olyan slágerek adjanak a hazai könnyűzenének, mint az Igazi nevem, vagy az Ádám keresi Évát és a Szerelemről szó sem volt.
Nem csak nosztalgia várható, hanem ugrálós-éneklős rockbuli is készül
Már csak azért is, mert a Rómeó Vérzik Koppánya kis kényszerpihenője után az Akvárium színpadán tér vissza a fővárosba, hogy még az eddiginél is nagyobb energiával csapjon a húrok közé, legalább annyira pörgős nótákkal, mint
Az Ördög, az Isten, az Élet és a Halál, a Keleti rock és roll, a Kiskakas pedig pláne, hogy nem maradhat le a setlist-ről.
A két zenekar amúgy még sosem turnézott együtt, úgyhogy ez a mostani, március 7-i koncert igazi hazai rocktörténeti különlegességnek számít majd.