Előadó: | Zámbó Jimmy |
---|---|
Album: | Keressük! |
Szövegírók: |
Zámbó Imre |
Keressük a zeneszerzőt! | |
Kiadó: | Keressük! |
Stílus: | Keressük! |
Címkék: | Keressük! |
Azért, hogy szeressenek
1. Miért vagy mellettem,
és én miért vagyok veled?
százezerszer kérdem régen én
értem már,látom már,
érzem már
miért.
rfr.: Azért, hogy szeressenek,
azért van minden,
azért a harc a vágy
egy egész életen át.
azért, hogy szeressenek
a vágy a szívben,
hogy ő is mindig-mindig-mindig éll tovább.
2. ha látsz egy gyermeket,
kit senki nem szeret
érzed azt mit érzek régen én
s látod már, érzed már,
miért van ez,
s kiért.
rfr.: Azért, hogy szeressenek,
azért van minden
azért a vágy a harc
egy egész életen át.
azért, hogy szeressenek
a vágy a szívben,
hogy ő is mindig-mindig-mindig éll tovább.
rfr.: Azért, hogy szeressenek,
azért van minden,
azért a vágy,a harc
egy egész életen át.
azért, hogy szeressenek
a vágy a szívben,
hogy ő is mindig-mindig-mindig éll tovább.
Június 13. és 15. között rendezik meg a VII. Óbudai ZeneZug Fesztivált az Óbudai Társaskörben, ahol versenygyőztes zeneiskolások
a Sárik Péter Trió és Fekete-Kovács Kornél lép fel az Óbudai Vonósokkal.
A zenekar hétfői közleménye szerint az örökzöld klasszikusok mellett dzsessz- és könnyedebb feldolgozások is középpontba kerülnek az esteken, a koncertmester Pilz János, az alapító művészeti vezető Botvay Károly, a házigazda Bolla Milán lesz.
Június 13-án, pénteken Miből lesz a cserebogár? címmel országos zeneiskolai versenyeken győztes tehetségek mutatkoznak be a Budapesti Vonósokkal.
Másnap a Sárik Péter Trió és a Budapesti Vonósok fellépésére várják a közönséget
Sárik Péter zeneszerzőként és dzsesszzongoristaként a magyar zenei élet egyik kivételes személyisége
olyan muzsikus, akit a népszerű dzsesszdallamok éppúgy inspirálnak, mint Beethoven vagy Bartók zenéje.
Fotó: Sárik Péter Trió
Bartókról Sárik Péter úgy gondolja, hogy talán egyik zeneszerző sem volt akkora hatással a mai dzsesszre, mint ő
Bartók műveinek két albumot is szentelt, a ZeneZug Fesztiválon a közönség először hallhatja Ott Rezső ezekből készült vonószenekari átiratait.
Június 15-én, vasárnap Fekete-Kovács Kornél trombitaművész, a Modern Art Orchestra vezetője, a 21. századi big band muzsika elkötelezett képviselője lép fel.
Nemcsak a dzsessz, hanem a kortárs komponált zene is közel áll hozzá, olyan zeneszerzőkkel dolgozott és dolgozik együtt, mint Kurtág György, Eötvös Péter, Vajda Gergely vagy Horváth Balázs.
A klasszikus és a modern repertoár darabjaiból készített feldolgozásai merészek, miközben az eredeti darab szelleméhez hűek, ötletesek, magas technikai-szakmai színvonalat képviselnek.
Fekete-Kovács Kornél a Budapesti Vonósokkal közös este műsorát saját műveiből, Purcell és Händel muzsikájából, valamint Bartók-kompozíciókból és átiratokból állította össze.
A program kerti mulatsággal zárul. További információ a fesztiválról ezen az oldalon érhető el.
Kiemelt kép: Budapesti Vonósok Facebook