


| Előadó: | Veni-Styx |
|---|---|
| Album: | Keressük! |
| Szövegírók: |
Torres Dániel |
| Keressük a zeneszerzőt! | |
| Kiadó: | Keressük! |
| Stílus: | Keressük! |
| Címkék: | Keressük! |

Álmodni mertem, de bűnös lettem én
Mert elmertem nézni két szemed tüzét
Üvöltve álltam, de csak a síri vidék
Ölelt engem körbe, ordítva halálért
Könnyeztek a képek a régmúlt évekért
Ezer mosollyal játszottam ígéretért
Könnyűnek látszott élnem a szerelemért
Könnyeim langyos patakja fullaszt meg
hajnal felé
Érezz! Ne kérdezz
Csak nézz, nézd, hogy
Elsorvad a szívem
Érezz! Ne kérdezz,
Csak nézz, nézd, és
Fogd marokra kezem
Érezz, ne kérdezz,
Csak nézz, nézd, hogy
Elsorvad a szívem
Érezz, csak ne kérdezd,
hogy miért...
Karnyújtásnyira álltam imádott lényedtől
Ölelésed az álmom, egy csók az élettől
De bénult maradtam, illatod kísér el még
Bűzösen rothadó tények vihogva tépnek szét
Érezz! Ne kérdezz
Csak nézz, nézd, hogy
Elsorvad a szívem
Érezz! Ne kérdezz,
Csak nézz, nézd, és
Fogd marokra kezem
Érezz, ne kérdezz,
Csak nézz, nézd, hogy
Elsorvad a szívem
Érezz, csak ne kérdezd,
hogy miért...
Igéző szavaid íze éjfélkor ébreszt fel
A vágyam néz velem farkasszemet, és lassan
oszlik el,
Nézd királylány, lásd meg hazugságom
kezdetét
Kínjaim savanyú fészkét, lelkem mély sebét
Érezz! Ne kérdezz
Csak nézz, nézd, hogy
Elsorvad a szívem
Érezz! Ne kérdezz,
Csak nézz, nézd, és
Fogd marokra kezem
Érezz, ne kérdezz,
Csak nézz, nézd, hogy
Elsorvad a szívem



Beton.Hofi négy, Pogány Induló három kategóriában győzött az idei Magyar Klipszemlén, amelynek díjátadóját csütörtökön tartották az Akvárium Klubban.
Az immár kilencedik alkalommal megszervezett eseményen a hazai videoklipeket, valamint a könnyűzenei és filmes szakmát ünnepelték.
Az idei fődíjat, azaz a legjobb klip kategóriáját megosztva nyerte meg Pogány Induló Egy/Kettő (rendező: Büki Balázs), illetve Co Lee A Dzsungel könyve (Székely Róbert) című dalára készült kisfilm. Beton.Hofi Be vagyok zárva című klipje a legjobb rendezés kategóriában győzött, ezt a kisfilmet Kelemen Barni rendezte.
Beton.Hofi Anubii$-szal közös dala, a Pont jó elhozta a legjobb AI video díját, Beton.Hofi Angyalok című dalára készült klip a legjobb styling/jelmez, a Pokol a legjobb mobilklip díjat kapta meg.
Pogány Induló Egy/Kettő-jét a fődíj mellett a legjobb operatőri munka elismerést is megkapta, a közönségdíj a Máklikőré lett a Hűtlen tangó című alkotásért.
Az ismert nevek mellett egyforma eséllyel indulnak a feltörekvő és alternatív előadók videói is
A legjobb mood díját Csalogány nyerte a Virágot Kamillnak klipjéért, a legjobb dance kategóriában Lenkke_ (Teló) és Raklap (Esőerdős élmények a kádban) közösen győzött, a legjobb ötletért a Röppenjünk című dal (Szlimmy, Doór feat. Co Lee) klipjét, a legjobb performanszért a Jazzbois-t (LAM Tones), a legjobb VFX-ért a Platon Karataevet (Három idő) díjazták.
A Magyar Klipszemlét, az ország videoklip fesztiválját először 2015-ben rendezték meg
Azóta több mint 6600 nevezett klipből csaknem 250 alkotást ismert el az évente változó összetételű szakmai zsűri. Idén minden eddiginél több, 150 klip került a versenyprogramba, 26 kategóriában összesen 54 nyertest hirdettek.
Kiemelt kép: Pogány Induló hivatalos