dalszöveg, előadó kereső
Dalszöveg, előadó kereső
előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Tartalom
Prognózis: Kinek van igaza?

Prognózis - Kinek van igaza?

on on on on on
Ez egy kutya világ
Előadó: Prognózis
Album: Ez egy kutya világ
Megjelenés: 1993
Hossz: 0:00
Szövegírók: Vörös István
Zeneszerzők: Keressük a zeneszerzőt!
Kiadó: Microprofit
Stílus: Keressük!
Címkék: Keressük!
Megtekintve: Ma 2, összesen 11429 alkalommal
Tartalom
Dalszöveg

Kinek van igaza?

1. Leparkol egy ficsúr az út közepén;
Mögötte tülköl a sok duda.
Mit számít a többi, csak ő a fontos,
Csak neki lehet igaza.

2. Itt jön egy másik, egy aranyifjú;
Kevés a lényeg, sok a duma.
Lány-szíveken gázol, hazudik mindig,
Csak neki lehet igaza.

R. Kinek van igaza?
Kinek van igaza?
Aki a másikat meghallgatja,
Annak van igaza.

3. Átrobotolta az életét,
Megúszta ép ésszel, csoda!
Lelkén feszül a XX. század;
Kinek volt igaza?

4. Feláll egy szakállas a Parlamentben,
Veri az asztalt, nagy a hangja,
Mindenkinél fontosabb a véleménye;
Csak neki lehet igaza.

R.

5. Ideges a fiú, pityereg a lány;
Vajon hol történt a hiba?
Ki neveli föl majd a gyereküket?
...és kinek van igaza?

R.

Fekszik a padon egy csavargó,
Panaszra megvan minden oka!
Mit törődik ő már a hangzavarral,
...s, hogy kinek lesz igaza!

R.

előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Hírek
Hírek

Krasznahorkai László prózavilágát mutatja be a szentendrei MűvészetMalom új kiállítása

Minduntalan címmel Krasznahorkai László prózavilágát mutatja be a MűvészetMalom új kiállítása, amely június 15-én nyílik Szentendrén.

 

A tárlat az író életművének kulcsmotívumai köré szerveződik


Nem kevesebbet vállal, mint hogy az író következetesen épülő prózájának összetettségét, motivikus kapcsolódásait, az emberi lét alapjait érintő kérdésfeltevéseit ne csak a rajongóknak, hanem a kérdező, bolyongó, érdeklődő látogatóknak is átélhetővé tegye.

 

A tárlatban a szerző regényeinek fordítóival készült interjúk, Tarr Béla-filmek és az író kevésbé ismert szentendrei kötődései is szerepet kapnak.

 

A kiállítás nem kronologikusan építkezik, hanem installatív módon képezi le Krasznahorkai prózájának alapvető hangsúlyait, érzékeltetve az indázó mondatok és a mondandó útvesztő jellegét, miközben a regényíró alakját fotók, dokumentumok, kéziratok hozzák közelebb a nézőhöz.



 

A tárlat egyik látványos eleme a Magyar Állami Operaház hatalmas bálna-díszlete, amely az első magyar nyelven írott Eötvös Péter-operához készült. A zeneszerző Krasznahorkai László Az ellenállás melankóliája című regényének zenés adaptációját állította színpadra.

 



Krasznahorkai László metafizikus tágasságú, zenei lendületű prózája megkülönböztetett helyet foglal el a kortárs magyar irodalomban, és töretlen a világirodalmi jelenléte is. 


Regényei a világ szellemi hanyatlását, az ember egzisztenciális magányát, az értelem keresésének hiábavalóságát apokaliptikus víziókkal, groteszk tablókkal mutatják meg, esszéisztikus írásai filozófiai kíváncsisággal a szépség, a transzcendencia és az emberi törekvés határait kutatják.


A kiállítás október 26-ig tekinthető meg a szentendrei MűvészetMalomban.


Fotók: Krasznahorkai László hivatalos weboldala

Vers mindenkinek - zenei ajánlat

Tóth Árpád - Újév reggele c. megzenésített verse

Adományozás