dalszöveg, előadó kereső
Dalszöveg, előadó kereső
előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Tartalom
Belga: Gomba hölgy

Belga - Gomba hölgy

off off off off off
Bokorpuszta / Zsolti a béka
Előadó: Belga
Album: Bokorpuszta / Zsolti a béka
Megjelenés: 2005
Hossz: 3:53
Szövegírók: Bada Dada
Jáger Barnabás
Bicskei Titusz
Kékesi Balázs
Tokyo
Bada Tibor
Zeneszerzők: Keressük a zeneszerzőt!
Kiadó: Warner-1G
Stílus: Keressük!
Címkék: Keressük!
Megtekintve: Ma 6, összesen 31822 alkalommal
Tartalom
Dalszöveg

Gomba hölgy

A gombahölgy vár a vőlegényre…
A gombahölgy vár a vőlegényre…
A gombahölgy vár a vőlegényre…
A gombahölgy vár a vőlegényre…

A gombahölgy várja az udvarlóját,
vagyis, a kaktuszhölgy!
Tehát, a szúrós kaktuszhölgy, elpirulva, pironkodva,
Olyan, olyan középkorú hölgy, olyan 54-5-6 éves,
és vár egy ilyen fiatal kexpartnert.
Erre pedig a kis pirospozsgás,
gombafejű, nebántsvirág nagyot púzik,
a két mókus pedig hancúrozik,
és a gomba az elszólta magát,
de a kaktuszhölgy pedig pironkodva,
juj-juj-juj…
Mostan egy-két perc, amíg ez a púszag itt terjed,
és ha megérkezik az udvarló,
pont azt fogja hinni, hogy én púztam,
olyan 54 éves koromban,,,

Hát, jaj, milyen csúnyaság,
nekem egy, a nózimról lóg itt a harisnya…
Hát, milyen érdekes, hogy a nózimról
lóg itt a harisnya…

Hej, itt van! Kitaláltam! Tehát –

A gombahölgy vár a vőlegényre…
A gombahölgy vár a vőlegényre…
A gombahölgy vár a vőlegényre…
A gombahölgy vár a vőlegényre…
A gombahölgy vár a vőlegényre…
A gombahölgy vár a vőlegényre…
A gombahölgy vár a vőlegényre…
A gombahölgy vár a…

Vágó dolog, életbe vágó dolog, hogy,
életbe vágó dolog, hogy,
Joli plusz Zoli!
A másik oldalon pedig egy másik
életbe vágó dolog, hogy,
Zoli plusz Joli!

Hej, itt van! Kitaláltam! Tehát –

előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Hírek
Hírek

Budapest Ritmo 2026 – Időtlen hagyományok, kortárs energiák Kubától Dél-Koreáig

11. alkalommal tér vissza a Budapest Ritmo, amely a Bartók Tavasz Nemzetközi Művészeti Hetek keretében kerül megrendezésre 2026. április 9-11. között. 





Közép-Európa egyik legizgalmasabb világzenei találkozópontja idén új, kompaktabb formátumban valósul meg: a koncertek és a konferencia programok egyaránt a Magyar Zene Házában kapnak helyet.

 

A különleges akusztikai adottságokkal rendelkező koncertterem, az Európában is egyedülálló Hangdóm és a csúcstechnológiás hangrendszer mind a butik fesztivál sokszínű zenei világát szolgálják majd a Zene Házában. 


A Városliget közvetlen közelsége a nappali szakmai programok és esti koncertek között természetes találkozási pontként és inspiráló környezetként működik.



Fotó: Magyar Zene Háza


A Budapest Ritmo egyszerre fesztivál és találkozópont


Egy olyan tér, ahol a hagyományos és kortárs, a szakma és a közönség, a lokális és globális zenei világok természetes módon kapcsolódnak egymáshoz.

 

Meglepetésekre hangolva

 

A tavalyi jubileumi Ritmo pezsgő atmoszféráját továbbgondolva az idei program is olyan előadókat vonultat fel, akik egyszerre teszik otthonossá az újat és izgalmassá a megszokottat. A tizenegyedik Budapest Ritmo csütörtökön egy ingyenes nyitónappal indul a Magyar Zene Házában, ahol három fiatal feltörekvő zenekar debütál meghívott nemzetközi szakemberek és a Ritmo közönsége előtt a showcase program keretében, amely idén is a világzene friss tehetségeit, a zenei gyökerek és kortárs hatások találkozását mutatja.

 

Fellép a szerb Naked zenekar, akik a Kossuth- és WOMEX-díjas Lakatos Mónika új formációjával, a FolkTrióval kiegészülve a balkáni és roma zenei hagyományokat hozzák közel.


Az utóbbi évek egyik legizgalmasabb hazai zenekara, a fiatal Hakumba is pezsdítő és energikus koncertélményt ígér. A nemzetközi előadók sorát a párizsi Ko Shin Moon vezeti fel, akiknek zenéjében 


a tradicionális mediterrán hangszerek és analóg szintetizátorok teremtik meg az egyedülálló pszichedelikus hangzást.

 


Fotó: Budapest Ritmo


A szombati koncertprogram igazi zenei ritkaságokkal kecsegtet


Három kontinens előadói érkeznek, hogy sokrétegű, magával ragadó hangzásvilágukkal bűvöljék el a Ritmo közönségét. Az estét a balkáni motívumokat érzékenyen újragondoló szlovén Bakalina Velika kezdi, majd különösen izgalmas élményt ígér a dal:um fellépése, akik a dél-koreai folk letisztult szépségét minimalista, kísérletező nyelvre fordítják le. 


A nap csúcspontjaként Kubából érkezik a Grupo Compay Segundo: a legendás zenei örökséget életben tartva idézik meg a havannai éjszakák lüktető, időtlen atmoszféráját. Az estéket DJ-program zárja, további fellépők hamarosan.

 


Fotó: Grupo Compay Segundo/Budapest Ritmo


Két nap szakmai fókuszban a zeneipar

 

A fesztivál fontos eleme a kétnapos szakmai konferencia, amely nemzetközi és hazai szakemberek részvételével vizsgálja a világzene és a kapcsolódó szcénák aktuális kérdéseit. 2026-ban a program külön hangsúlyt fektet a magyar zeneipar helyzetére, lehetőségeire és nemzetközi kapcsolódásaira, teret adva párbeszédnek, tudásmegosztásnak és új együttműködéseknek.


Kiemelt kép: Budapest Ritmo

Zenei kvíz ajánló - tedd próbára magad!

Zeneszöveg kvíz

Adományozás