Előadó: | Magyar Continental Singers |
---|---|
Album: | Keressük! |
Szövegírók: | Keressük a szövegírót! |
Keressük a zeneszerzőt! | |
Kiadó: | Keressük! |
Stílus: | Keressük! |
Címkék: | Keressük! |
Mikor Jézus itt élt köztünk,
Rögtön láttuk, hogy Isten Ő.
Hiszen nem volt és nem lesz senki,
Aki bűntelen és megmentő.
Ember volt Ő és mégis Isten,
Dicső Úr és Megváltó.
Kegyelme itt van, téged épít,
És a hangja hozzád szól.
Értünk jött el Ő a Földre,
És értünk halt meg a keresztfán.
O, de a sírkő, rég nincs már ott,
Mert feltámadt Ő Húsvét hajnalán.
Örök élet, örök jóság,
A teljes béke csak Benne él.
Add át a szíved, rakd Rá a terhed,
Bátran bízz Benne, csak ennyit kér,
Bátran bízz Benne, csak ennyit kér.
Most Jézus itt él végleg bennünk,
Ismerjük már nagy hatalmát.
Ő ott ül most is Atyja jobbján,
És helyet készít, minket vár.
A Lelke bennünk szentséget munkál,
És rávezet, hogy hinnünk kell.
Hogy mindig tudjuk, mindig értsük,
Hogy bármi ér majd, Ő nem hagy el.
Örök élet, örök jóság,
A teljes béke csak Benne él.
Add át a szíved, rakd Rá a terhed,
Bátran bízz Benne, csak ennyit kér,
Bátran bízz Benne, csak ennyit kér.
Szeptember 30-án ismét a fiataloké lesz a Müpa
Az egyetemi napon a hallgatók bejárhatják az épület rejtett zugait a magyar könnyűzenei élet kiválóságai és a Müpa szakemberei által vezetett ingyenes backstage-túrákon, továbbá minikoncerteken vehetnek részt, és közelebbről is megismerhetik, hogyan működik a kulturális intézmény.
A backstage-túrák egy részén a résztvevőket ismert művészek - Beck Zoltán és Grecsó Krisztián, Co Lee, Fekete Giorgio és Mehringer Marcell - kalauzolják, akik személyes történeteiket és friss müpás élményeiket is megosztják a hallgatókkal.
A túravezető művészek nemcsak mesélnek, hanem hangszerüket is megszólaltatják
Ezáltal a diákok a történetek mellett olyan exkluzív eseményeken is részt vehetnek, mint a Mehringer akusztik, a beck@grecsó, a Co Lee x DOÓR akusztik, valamint a Carson Coma frontembere, Fekete Giorgio minikoncertje.
Mehringer akusztik is lesz
Fotó: Mehringer
A résztvevők bepillanthatnak a kulisszák mögé
A Müpa munkatársai által vezetett tematikus backstage-túrákon oda is betekintést kapnak a hallgatók, ahová a nagyközönség csak ritkán juthat be. A séták során fény derül többek között arra, hogyan népszerűsítik a Müpa évi több mint 1500 programját, szó lesz a különleges színpadtechnikai megoldásokról, kiderül, hogy hány kolléga dolgozik egy előadáson, és hogyan zajlik egy élő koncertközvetítés a Müpa videó- és hangstúdióiban. A résztvevők mindemellett megnézhetik, hogyan próbál például a Fitos Dezső Társulat vagy az Anima Musicae vonósnégyes.
Láthatják a látogatók, hogy hogyan próbál az Anima Musicae vonósnégyes
Fotó: Anima Musicae hivatalos
A leendő közgazdászok és jogászok éppúgy megtalálhatják a kedvükre valót, mint azok, akiket a szcenika, a hangstúdiók világa, vagy éppen a marketing vonz, de azok számára is bőven akadnak inspiráló pillanatok, akik még nem döntöttek a jövőjükről.
Részletek a belépés kapcsán
Az esemény ingyenes, de előzetes regisztrációhoz kötött, a backstage-sétákra pedig a helyszínen lesz lehetőség jelentkezni. A gördülékeny belépéshez érvényes felsőoktatási diákigazolvány szükséges, és a hallgatókat kísérő oktatók számára szintén nyitottak a programok.
Kiemelt kép: illusztráció/AI/Freepik