Előadó: | Rómeó és Júlia (musical) |
---|---|
Album: | Keressük! |
Szövegírók: |
Galambos Attila |
G.M.H. Presgurvic |
|
Kiadó: | Keressük! |
Stílus: | Musical |
Címkék: | feldolgozás [+] |
(Capuletné):
Jó apukád
Nem úgy szeret, mint rég
A nászéjszakán
A vágya égig ért
Pucéran álltam ott
És jött a kis csibész
De sokszor megkívánt!
Ez így volt na, és kész!
De szép voltam rég, tán nálad is szebb!
Hát nem csoda, hogy sose vetett másra szemet!
De évről évre múlt a vágy, s a dalnak vége lett
(Capuletné+dajka):
Minden nőnek álma
Lázas csókok árja
Júlia, nagy vagy már!
Gondolj házasságra!
(Júlia):
Korai az még!
(dajka):
Csak hallgass anyádra!
(Capuletné):
Hallgass a dajkádra! A férfiak...
(dajka):
A férfiak, oh
Mind törékeny kincs!
(Capuletné):
A nőkhöz egy se ért
(dajka):
Hát könnyű dolguk nincs!
(Capuletné):
Sok kötöznivaló!
(dajka):
A kályhám mindig ég
(Capuletné):
Neked már nem való!
(dajka):
De remélhetek még!
Figyeld jó anyád!
Ő mindig tudta azt
Ha apád kedvtelen
Hol keressen vigaszt!
(Capuletné):
Egy szavát el ne hidd!
Nem voltam csalárd!
Apádon kívül itt
Én nem ismertem mást!
(Capuletné+dajka):
Az élet oly szép
De rövid nagyon!
Hát kell hozzá egy férfi
S vele némi vagyon!
(Capuletné):
Hát íme itt az új ruhád!
(dajka):
Ezt is én varrtam terád!
(Capuletné+dajka):
Könnyen sír egy lányka
Míg egy férj nem várja
Sok-sok pajkos éj
Gondolj házasságra!
(Capuletné):
Nem kívánunk mást!
(dajka):
Csak íziben egy nászt!
(Capuletné+dajka):
Az élet oly szép
De rövid nagyon!
Hát fogni kell egy férjet
Aki nem ver agyon!
Csak megtaláld a férjedet
Majd lesz nagy élvezet!
Idén harmincadik alkalommal rendezik meg Balassagyarmaton a Szent Anna-napi Palóc Búcsút, mely az évtizedek alatt folklórfesztivállal egészült ki; a július 24. és 27. között zajló négynapos programsorozat teljeskörű, különleges alkalom a palóc identitás ünneplésére, ahol népzene, néptánc, kézművesség és vallási hagyományok találkoznak.
A búcsú Magyarország egyik legjelentősebb hagyományőrző eseménye, Nógrád vármegye legszebb népünnepélye, a fesztivál teljes képet nyújt a régió kulturális gazdagságáról.
A rendezvény csúcspontja a vasárnapi népviseletes búcsújáró menet és a szabadtéri ünnepi szentmise, amelyre több ezer látogatót várnak.
A rendezvény nemcsak a palócság, hanem a magyar kultúra ünnepe is, "örökség, amely él és közösséget teremt, rendíthetetlen hit, amely a határ mentén megmutatja nemzeti összetartozásunk erejét".
Az eseménysorozat 24-én, csütörtökön kezdődik a Palóc Múzeumban határtérségi kerekasztallal és borsétával.
Pénteken a múzeum szabadtéri gyűjteményében mesejáték várja a gyerekeket, a Jánossy Képtárban kiállítást nyitnak Palócország kézműves kincseiből. Este Kecskeméthy Lilla, Varga Zsolt, Nagy Balázs, Takács Éva Bianka és Chelemen Paula ad közös koncertet Indulj el egy úton címmel a Civitas Fortissima téren.
Sebestyén Márta életmű koncertjének a Római Katolikus Főplébánia Templom ad helyet szombat délután, a koncert vendége lesz Andrejszki Judit.
A szombati programban folkudvarrá alakul a Palóc Múzem
Este a múzeumnál tartják a Szent Anna ájtatosságot, amelyen készülnek a búcsúra, a szabad ég alatt imádkoznak a nemzet megmaradásáért, a gyermekáldásért és a családokért.
A Civitas téren a palóc ízek utcája, vásári kavalkád, mesterségek műhelye és palócföldi népi iparművészek várják a látogatókat.
Bemutatkoznak a Nemzetközi Dudás Találkozó résztvevői, valamint Palócország meghívott falvai, de bemutatják Magyarország és Szlovákia sokszínűségét és kulturális értékeit is.
A Virtus Kamara Táncegyüttes színpadi műsorát a Dobroda zenekar kíséri, majd elkezdődik "Szent Anna szépei" versenye, a palóc lányok és asszonyok viseleteinek vetélkedése.
Este a Kerekes Band ad koncertet, a szombati nap táncházzal zárul.
Vasárnap rendezik meg a palóc búcsút Szent Anna tiszteletére
A résztvevők a főplébánia templom előtt gyülekeznek 9:30-tól, majd 10 órakor indul a népviseletes búcsújáró menet a Palóc ligetbe. Útközben imádságot tartanak a múzeum szabadtéri gyűjteményében található szandai káponkánál.
A 10:30-kor kezdődő, a szabadtéri Palóc színpadon tartott ünnepi szentmisén Udvardy György veszprémi érsek és Turai János kanonok, plébános végzi a szertartást. Közreműködik a balassagyarmati Szent Felicián Kórus, a rimóci rezesbanda, Lőrincz Sarolta Aranka, valamint az Ipoly-mente hagyományőrzői.
Fotók: Palóc Búcsú Facebook