


| Előadó: | Jazzékiel |
|---|---|
| Album: | Keressük! |
| Szövegírók: |
Fürge Hegyi Áron Jakab Péter |
| Keressük a zeneszerzőt! | |
| Kiadó: | Keressük! |
| Stílus: | Keressük! |
| Címkék: | Keressük! |

Te feküdtél a fűben,
Én meg lóbáltam a lábam,
Mi meg néztük ott az égen,
Ahogy vibrál a nagy pára,
Körbe zümmögtek a darazsak,
És zümmögtek a méhek,
Egész süncsaládok vonultak,
Mer a sünök szépek!
És minden, ami ideális,
Helye van a dalban,
Szóval, néha este lett,
Olyankor lementünk a partra
Csillagokat nézni,
Mer még nem hittük, hogy mára
Bekerülünk végül
A Történelem poros csarnokába
Ott azt mondta nekünk
A teremőr néni, hogy: Ejnye,
Nem szabad ilyen hangosan
Beszélni, a rendje
A dolgoknak, kérem szépen,
Hogy mindenki csak sorban,
Semmi rosszalkodás,
Bérel egy vitrint, ahol majd
Töltheti a hátralevő
Élete nagy részét,
Ősz halántékkal szemléli,
A világ nagy egészét.
- de már tudtuk a legelején:
A legendaság fáraszt,
Úgyhogy kirándulni mentünk
A Történelem poros csarnokában
Elmentünk az okosokat
Cinkelni egy jót,
És megnéztük, ahogy Sigmund Freud
Lenyomja Platónt,
Aztán elkezdtünk a Baudelaire-ékkel
Ópiumot szívni,
Ott azt ígérte Ady Endre:
Megtanít majd írni.
Elsétáltunk Morrisonnal
Felszedni egy szajhát
Majd leborotváltuk álmában
Hitlernek a bajszát
Aztán leültünk ott tizenhárman,
S gondoltuk, hogy hátha
Hazavisz majd valaki, mint Jézust
- mer őt sehol se láttam


Új korszak kezdődik a NÉKED történetében: megjelent a zenekar első nagylemeze, mely a Sodor a szél címet kapta. Már látható a dalhoz készült videóklip is, amely vizuálisan is tovább mélyíti az album világát.
„Az évet az első nagylemezünk megjelenésével indítjuk, ami számunkra hatalmas mérföldkő” – mondja a zenekar. A Sodor a szél videóklipjét Török Arnold (Nidel Films) készítette, és a következő napokban további három klip is érkezik az album dalaihoz.
“Igyekeztünk minden dalunkat egy-egy videóval megjelentetni a legnagyobb videómegosztón, amit nagyobb stáb hiányában házon belül oldottuk meg. Olyan is volt, hogy egy nap alatt két klipet vettünk fel, sokszor a helyi tájak adta lehetőségeket használtuk ki. “
“A tavalyi évben több neves klubban is felléphettünk Magyarországon a 4S Street vendégeként, ami óriási lendületet adott számunkra. Ezenkívül a nyáron szinte kivétel nélkül minden hétvégén játszottunk Erdélyben is, ahol bizonyossá vált számunkra, hogy a közönségnek is tetszenek a dalaink, egyre többen éneklik a szövegeinket”
A NÉKED két lemezbemutató koncerttel is készül
Február 5-én Csíkszeredában, az Ólommadárban, február 7-én pedig Gyergyóalfaluban, a Petőfi Sándor Művelődési Házban mutatják be élőben az új dalokat. A Sodor a szél fizikai formátumban is megjelenik, amelyhez elsőként a lemezbemutató koncerteken juthat hozzá a közönség. Az eseményekre szóló elővételes jegyek az In-Time felületén érhetők el.
A NÉKED 2024 tavaszán alakult Gyergyószentmiklóson. A zenekar tagjai: Fodor László (ének, akusztikus gitár), Péter Gellért (dob), György Alpár (gitár), Ioni Eduárd (billentyűk) és János László (basszusgitár).
Zenéjük a pop rock és az indie világából táplálkozik
Alig két év alatt közel 50 élő koncert, Legszebb Erdélyi Magyar Dal jelölés, valamint több mint 50 ezer megtekintés a legnagyobb videómegosztón – mindez jól mutatja, hogy a NÉKED az erdélyi és magyarországi könnyűzenei színtér egyik friss, lendületesen fejlődő szereplője.