dalszöveg, előadó kereső
Dalszöveg, előadó kereső
előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Tartalom
Fekete Vonat: Nélküled

Fekete Vonat - Nélküled

off off off off off
A Város Másik Oldalán
Előadó: Fekete Vonat
Album: A Város Másik Oldalán
Megjelenés: 1999
Hossz: 4:01
Szövegírók: L. L. Junior
Mike Junior
Beat (Fehér Tibor)
Mohamed Fatima
Fehér Tibor
Lesi László
Farkas István
Zeneszerzők: Keressük a zeneszerzőt!
Kiadó: EMI
Stílus: Keressük!
Címkék: Keressük!
Miről szól a(z) 'Nélküled' dalszöveg ?
A szövegben az énekesek különböző érzelmeket, gondolatokat és tapasztalatokat fejeznek ki a szerelem, csalódás, önazonosság és függetlenség témakörében. Az első versszakban az énekes a szakítás után jelzi, hogy már nem szereti a volt partnerét és önállóan kíván tovább lépni. A következő versszakban Junior felszólítja az embereket, hogy élvezzék a zenét, és hangsúlyozza, hogy a rímek és a ritmus összhangban vannak. Fatima a csalódásról énekel, és arról, hogy már nem hisz a volt partnerében, de úgy érzi, hogy nélküle is boldog lehet. A dal végén Mogyi arra bátorít mindenkit, hogy legyenek önmaguk, és ne féljenek a változástól.
Nyomj egy like-ot ha tetszik ez a rovat!
Megtekintve: Ma 6, összesen 57620 alkalommal
Tartalom
Dalszöveg

Nélküled

Vártalak sok éjszakán át,
Hallottam lépted dobbanását
Hangod halk neszére ébredek
De most már úgyis mindegy
Szívem már nem Téged kérdez
Nem szeretlek, nem kellesz nekem

Refr.: így kellett lennie, nem tartozom senkinek már, végeztem veled

Junior:
Hagyj most engem békén
Halad a Vonat a végén technikai edzés
A szövegem ne szedd szét
Amit Te hallasz az a bilako boogie
Mozgassátok a kezetek a ritmus bejön tuti
Én meg a tesóim megmutatjuk most hogy
Kiosztjuk a legkeményebb rímsorozatot
Ha neked is bejön nekem is tetszik mondd mindenkinek,
Hogy ezek a rímek neked valahogy mégis tetszenek

Beat:
Mostanában egyre többet látlak
Szomorúnak látom az arcodat
Refr.:…

Fatima:
A csalódásokból senki sem kér
Héj birap……..héj
Mindenki tudja már, hogy mi a jó
Óóó birap……..óóó
Így szól a számom: te nem kellesz már
Tudom, hogy énrám még sok mindenki vár
Neked soha többé én már nem hiszek,
De nekem úgy is jó lesz, hogyha nélküled élek

Junior:
Beteljesült minden álmom
Te vagy az, kit régen várok
Maradj velem, kedvesem
Lehet, tőlem többet vártál,
Többet egy szép éjszakánál
Nem tudhattam még,
Nincs remény…

Refr.

Mogyi:
Akkor legyél okos,
Akkor legyél rafinált,
Ha Téged is utolér, majd a raggamoffin láz,
Akkor legyél okos, akkor találj ki valamit,
Ha valaki elrabolja előled az Igazit
Mi neked kell az engem nem érdekel,
Mert az ami jó az biztos nekem való.
Szóval én azt csinálok, hidd el, amit én akarok
Mindig ilyen voltam és ilyen is maradok!

Refr.

előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Hírek
Hírek

Újra Magyarországon az amerikai death metal banda – Obituary a Dürer Kertben

Az Obituary 40 éves múltjában többször járt már nálunk, legutóbb tavaly a Sepultura vendégeként léptek színpadra, hogy velőt rázó dalaikkal megmozgassák a magyar közönséget. Július 30-án azonban ismét visszatérnek, hogy a Dürer Kert nagytermében adjanak felejthetetlen koncertet.


Az Obituary már 1984-ben füstbombákkal várta a közönséget a koncertjén

 

Az Obituary 1984-ben alakult Executioner néven. A helyi tampai bandák, mint a Nasty Savage és a Savatage, valamint a korai Metallica és Slayer hatására a Tardy fivérek a garázsukban zenekart alapítottak, majd korán színpadra is léptek. Bár a tagok többsége még fiatalkorú volt, a koncerteken már ekkor is érett előadással, dobemelvényekkel, füstbombákkal várták a közönséget.




A zenekar azóta sem adott lejjebb az élő fellépések hangulatából


Akik követik a munkásságukat tudhatják, hogy soha nem kell félgőzre és visszafogottságra számítani egy Obituary műsor közben. Sosem hajszolták az elismeréseket vagy a közösségi média népszerűségét, és sosem törődtek a trendekkel. 


11 stúdióalbumon és számtalan koncerten vannak túl, mégis 


megmaradtak a gyökereiknél: az emberileg elképzelhető legdurvább zenék egyikét játsszák és ezzel világszerte hűséges rajongótábort építettek.




A 2017-ben kiadott Obituary self-titled lemezük akkor jelent meg mikor a death metal épp reneszánszát élte és ennek köszönhetően a régi rajongók mellett újak is felfedezték, milyen erő lakik a zenekarban. Ennek bizonyítéka volt például a Slayerrel közös európai turné is.


A zenekar 2023-ban újabb lemezt jelentetett meg, a A Dying of Everything mindent hoz, amit az Obituarytól elvárhatunk: thrash („Barely Alive”), groove („The Wrong Time”, „My Will to Live”) és a mindent lehengerlő hangulat is ott van a dalokban.


A zenekar kötődése Magyarországhoz nemcsak a korábban itt megtartott koncertek miatt erős, hanem a Gróf Balázs által nekik gyártott videoklipek is segítik, hogy a banda biztosan jó szájízzel, erős műsorral érkezzen Budapestre.


A hazai közönség az Obituary által teremtett atmoszférából már többször részesült, de a legutolsó lemez dalai július 30-án kapnak igazán teret, hiszen ezúttal egy headliner bulival vár mindenkit a Dürer Kertben a zenekar. 


Fotók: Obituary x Live Nation Magyarország


Vers mindenkinek - zenei ajánlat

Tóth Árpád - Újév reggele c. megzenésített verse

Adományozás