Előadó: | Aradszky László |
---|---|
Album: | Semmiből se-m-Aradszky |
Megjelenés: | 1995 |
Hossz: | 2:03 |
Szövegírók: |
S. Nagy István |
Dobos Attila |
|
Kiadó: | Hungaroton - Gong |
Stílus: | sláger, rock and roll |
Címkék: | Keressük! |
Két felnőtt témája mindig csak egy,
éspedig az, hogy az erkölcs romlott.
Ó, ez a gyermek így, jaj, mire megy,
volt ő is tán ifjú, most hát mért dohog?
Még ide-oda húz a szív, ó, ej-ej-ej.
Új, mindig csak új csókra hív, ó-ó-ó-ó, ej-ej-ej-ej-ej.
Ily fiatalon nem komoly még minden csók.
Tán fele sem igaz, mégis jó a bók.
Nem érzem bűnösnek én sem magam,
mert nem tart sírig a hűség nálam.
Majd egyszer eljön, ki mindent megér
és akkor nem lesz több rendbontó szavam.
De még ide-oda húz a szív, ó, ej-ej-ej.
Új, mindig csak új csókra hív, ó-ó-ó-ó, ej-ej-ej-ej-ej.
Ily fiatalon nem komoly még minden csók.
Tán fele sem igaz, mégis jó a bók.
Családi programok, futóverseny és koncertek lesznek az V. kerületi Szabadság téren május 11-én az Európa-napon.
A rendezvényen Magyarország EU-s csatlakozásának évfordulóját és az Európa-napot egyaránt ünnepelik. Különlegessé teszi az idei rendezvényt, hogy az unió alapjait lerakó Schuman-nyilatkozat 75. évfordulóját is idén ünnepelik.
Az egész napos programok között ismét nagy hangsúlyt kap a zene
Koncertet ad Járai Márk (Halott Pénz) és Co Lee, Lovasi András, a Kispál és a Borz és a Kiscsillag frontembere pedig különleges, "egyszálgitáros" műsorral várja a közönséget.
A kisebbeket rengeteg társasjáték, izgalmas alkotósarok, különleges interaktív mesejáték és gyerekkoncertek szórakoztatják majd az egész napos programsorozatban.
Fellép Grecsó Krisztián és a Pici Szív Tánczenekar, a Ruttkai Bori Banda, az Apacuka Zenekar,és a gyerekek láthatják majd a Majorka Színház bábelőadását is.
A sportrajongók a már igazi kihívást jelentő távon – 21 kilométeren – mérethetik meg magukat a hagyományos EU-s futáson, amelynek résztvevői minden évben annyi kilométert tesznek meg, ahány éve Magyarország az európai közösség tagja.
A 9 órakor a Szabadság térről elrajtoló verseny útvonala 21 sikeres uniós fejlesztést mutat be a 19 vármegyéből, egyet Budapestről, és ráadásként a 2024-es RegioStars verseny egyik győztes projektjét.
A rendezvényről további információk ezen a weboldalon és az Európa-napi fesztivál Facebook-eseményében találhatók.
Fotó: Európa-nap Facebook