Előadó: | Aradszky László |
---|---|
Album: | Lady D. |
Megjelenés: | 1998 |
Hossz: | 2:49 |
Szövegírók: |
Kaszás Péter |
Kaszás Péter |
|
Kiadó: | Hungaroton - Gong |
Stílus: | táncdal |
Címkék: | Keressük! |
Ahol egy angyal száll a földre,
ott örökzöld a fű,
és csendes lesz a Csendes óceán.
És ha visszatér az égbe,
már nem várunk csodát.
Tudjuk jól, hogy nem jön vissza már.
Lady D, Good-bye!
Lady D, Good-bye!
Lady D, csak szállj!
Lady D, Good-bye!
Egy angyal járt a földön,
most csendes még az éj,
egy gyertya ég az álmunk asztalán.
Visszanéz majd még
az égbolt ablakán,
és álmainkban újra erre jár.
(Lady D, Good-bye!
Lady D, Good-bye!
Lady D, csak szállj!
Lady D, Good-bye!)
Lady D, Good-bye!
Lady D, Good-bye!
Lady D, csak szállj!
Lady D, Good-bye!
Minduntalan címmel Krasznahorkai László prózavilágát mutatja be a MűvészetMalom új kiállítása, amely június 15-én nyílik Szentendrén.
A tárlat az író életművének kulcsmotívumai köré szerveződik
Nem kevesebbet vállal, mint hogy az író következetesen épülő prózájának összetettségét, motivikus kapcsolódásait, az emberi lét alapjait érintő kérdésfeltevéseit ne csak a rajongóknak, hanem a kérdező, bolyongó, érdeklődő látogatóknak is átélhetővé tegye.
A tárlatban a szerző regényeinek fordítóival készült interjúk, Tarr Béla-filmek és az író kevésbé ismert szentendrei kötődései is szerepet kapnak.
A kiállítás nem kronologikusan építkezik, hanem installatív módon képezi le Krasznahorkai prózájának alapvető hangsúlyait, érzékeltetve az indázó mondatok és a mondandó útvesztő jellegét, miközben a regényíró alakját fotók, dokumentumok, kéziratok hozzák közelebb a nézőhöz.
A tárlat egyik látványos eleme a Magyar Állami Operaház hatalmas bálna-díszlete, amely az első magyar nyelven írott Eötvös Péter-operához készült. A zeneszerző Krasznahorkai László Az ellenállás melankóliája című regényének zenés adaptációját állította színpadra.
Krasznahorkai László metafizikus tágasságú, zenei lendületű prózája megkülönböztetett helyet foglal el a kortárs magyar irodalomban, és töretlen a világirodalmi jelenléte is.
Regényei a világ szellemi hanyatlását, az ember egzisztenciális magányát, az értelem keresésének hiábavalóságát apokaliptikus víziókkal, groteszk tablókkal mutatják meg, esszéisztikus írásai filozófiai kíváncsisággal a szépség, a transzcendencia és az emberi törekvés határait kutatják.
A kiállítás október 26-ig tekinthető meg a szentendrei MűvészetMalomban.
Fotók: Krasznahorkai László hivatalos weboldala