dalszöveg, előadó kereső
Dalszöveg, előadó kereső
előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Tartalom
Brigád: Abnormális

Brigád - Abnormális

off off off off off
Album: nincs kép
Előadó: Brigád
Album: Keressük!
Szövegírók: Szakonyi Balázs
Zeneszerzők: Keressük a zeneszerzőt!
Kiadó: Keressük!
Stílus: Keressük!
Címkék: Keressük!
Megtekintve: Ma 2, összesen 10652 alkalommal
Tartalom
Dalszöveg

Abnormális

Legyünk egy kicsit bolondok máma
Öntsünk mosólét a számba
A kutya tökére akasszunk virágszálat
Verd szét a kádat
Porszívózzuk fel a hörcsögöket

Rakjunk tüzet a nagyszobába
Hámozzunk virslit nagykabátba
Árasszuk el uborka lével ó a spájzot
Elõ a lúdbõrös stájszot
És csapjuk vele agyon a hörcsögöket

Jó kedvet csinálok
Ennél hülyébb nem lehetek
Remélem megjött a kedvetek

Szarszagút pisálok
És húgyot fingok, hogyha kell
A seggem csodákat mûvel

Hadd legyek már egy kicsit hülye máma
Kukucskáljunk be a teve segglyukába
Gyújtsunk fingot elektromos, piezzo gázgyújtóval
Fürödjünk sóval
Csúzlival lõjük ki a hörcsögöket

Dugjunk pávatollat a seggünkbe
Az országúton feküdjünk le
Fogyasszuk el bátran a vizeletgyûjteményünk
Unalmasan élünk
Borotváljuk meg a hörcsögöket

Jó kedvet csinálok
Ennél hülyébb nem lehetek
Remélem megjött a kedvetek

Szarszagút pisálok
És húgyot fingok, hogyha kell
A seggem csodákat mûvel

Tudom most azt mondod rólam, hogy tök hülye vagyok
De élvezem az életem és zenét hallgatok
Te csak köcsög nyárspolgár vagy és lenézel engem
Te meghalsz az unalomtól, én az életet élvezem
Hát hadd feküdjek már bele most a saját piszkomba
Hadd legyek már egy kicsit tényleg otromba

előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Hírek
Hírek

Fábián Juli Emlékalapítvány: új pályázat segíti a nehéz helyzetben lévő zenészeket

Új pályázatot írt ki a Fábián Juli Emlékalapítvány a nehéz egészségügyi, szociális, vagy egyéb okok miatt kedvezőtlen helyzetben lévő zenészek és zeneipari háttérmunkások támogatására.



 

Elsősorban a könnyűzene és a dzsessz területén működő, nehéz helyzetben lévő zenészek, zenei előadóművészek, oktatók, zeneszerzők, és a zenei produkciókban közreműködő egyéb zeneipari szakemberek jelentkezését várják.


A pályázat kritériumai között szerepel az is, hogy a fő kereseti forrás a zene kell, hogy legyen

 

- Azok pályázhatnak, akiket szociális és/vagy egészségügyi élethelyzetük, egészség-károsodásuk, korral kapcsolatos problémáik, vagy egyéb okok miatti élethelyzetük tartósan vagy ideiglenesen akadályoznak művészetük gyakorlásában - fogalmazott Szepesi Mátyás, az Alapítvány kuratóriumának elnöke.

 

Kizárólag azoknak a pályázóknak a kérelmét várják, akiknek fő kereseti forrása a zenei előadóművészet vagy a zeneipari közreműködés, a könnyűzene és a dzsessz.



A pályázat technikai részletei

 

A jelentkezést emailben kell elküldeni erre a címre. A pályázat beadási határideje 2025. október 31., az elbírálás november 20-án lesz. 


A kérelmezőnek személyes adatai megadása mellett röviden indokolnia kell kérelmét, egészségügyi okok miatti kérelem esetén mellékelni annak orvosi alátámasztását, illetve a szükségesnek tartott összeget, összefüggésben az indoklással.

 

A beérkező kérelmeket az alapítvány mellett működő tanácsadó testület segítségével bírálja el a kuratórium.


A 2017 decemberében tragikusan fiatalon elhunyt énekesnőről, Fábián Juliról elnevezett alapítvány 2018-ban indult. A szakma és a közönség által az egyik legtöbbre tartott magyar díva 2007-ben és 2008-ban a Montreux Jazz Voice Competition legjobb nyolc énekese közé jutott. A dzsessz és a pop műfajában számos sikeres produkció részese volt: szerepelt az Erik Sumo Bandben, a Barabás Lőrinc Eklektric-ben, készített lemezt a Fábián Juli Jazz Riff-fel, Sárik Péter zongoristával és Zoohackerrel is.



Kiemelt kép: illusztráció/Freepik

Vers mindenkinek - zenei ajánlat

Tóth Árpád - Újév reggele c. megzenésített verse

Adományozás