


| Előadó: | MZ/X |
|---|---|
| Album: | Keressük! |
| Szövegírók: |
Gubis Dávid Gajda Mátyás Bajkai Ferenc Bajkai Zoltán Schupkégel Sándor Vrbovszki Pál |
| Keressük a zeneszerzőt! | |
| Kiadó: | Keressük! |
| Stílus: | Keressük! |
| Címkék: | Keressük! |

A hetedik reggel a nap felkel
Sajnos nem aludtál még
Mert a fejedben csak táncol
Az a sok megfejtetlen kép
Ez már rég nem a valóság
De ne reménykedj, nem is álom
Fontos lépés, hogy átjuss végre
A legnagyobb akadályon
Az akadály legyen sok kérdés
A szíved nem hagyják aludni
Az élet értelmét és kevésbé fontosat
Jó lenne mindent tudni
Nincs alvás, amíg nincs válasz
Mi irányít
Mi viszi tovább a gépet
Ha leállnék
A szemed egy kamera
Benne a város így olyan furcsa
Keresed a kiutat, a filmednek vége
Alvásra gondolsz titokban
Álmodni tengerpartról és nőkről
Nem az élet értelmét keresni
Táncolni holnap reggelig újra
Úgysem tudnál elaludni
Nincs alvás, amíg nincs válasz
Mi irányít
Mi viszi tovább a gépet
Ha leállnék
Nincs alvás, nincs alvás nincs alvás Baby!
Nincs alvás, nincs alvás nincs alvás Baby!
Legyen úgy, ahogy mindenki kéri
Legyen úgy, ahogy mindenki érzi


Közeleg a Carson Coma ötödik nagylemeze, de még itt egy utolsó single, a Szemüveg: nem mással, mint Dzsúdlóval kiegészülve.
Egy szürreális szerelmes dal a látás érzékszervének elvesztéséről - és annak megtalálásról egy emberben.
Megérkezett a Szemüveg
“A dal vezérgondolatát, miszerint ha a megfelelő partnerrel éled az életedet, akkor minden, ami addig ködös és homályos volt, kitisztul, így pedig jobban rálátsz mind a világra, mind saját magadra, a -4.5-ös rövidlátásom, valamint mind a tényleges, mind a metaforikus szemüvegem inspirálta.
(Dzsúdló) Marcival már kezdő előadó korunk óta vagyunk nagyon jó barátok - az elmúlt években többször kacérkodtunk a közös dal gondolatával
többször neki is futottunk, de a próbálkozások ellenére valahogy ezelőtt még nem sikerült olyan számot összehoznunk, amiről érezhető, hogy ez nem csak két, egymás munkásságát elismerő előadó együttműködése, hanem két barát közös alkotása. Ezzel szemben a Szemüveg nagyon organikusan gurult ki: a stúdiózás és a klipforgatás során azt éreztem, hogy
egy alternatív univerzumban Dzsúdló nyugodtan lehetne a 7. Carson Coma tag!”
- árulta el a dalról Fekete Giorgio, a zenekar frontembere.
Az érzékszervek elnémulnak, a valóság elmosódik, és csak egy dolog marad éles: te
A dal egy bizarr, mégis gyengéd vallomás arról, milyen, amikor valakin keresztül próbáljuk értelmezni a világot - és közben így találjuk meg magunkat is igazán. A közös munkát Dzsúdló így idézte fel:
“Nagyon régóta benne volt a levegőben a közös a fiúkkal, szerintem minimum 2 éve beszélünk róla a Giorgioval, aztán idén megbeszéltük, hogy júniusban megindítjuk a stúdiózást Párizsban. Ez inkább lett mondjuk ráhangolódás, mert körülbelül az összes cuccunkat ami kellett volna a hasznos stúdiózáshoz otthonhagytuk, de demózni legalább tudtunk. Nem volt nehéz megtalálni a közös metszetet, régóta ismerjük egymást a srácokkal, egészen könnyen tudunk egymásra hangolódni zeneileg is.
Szerettem ennek a dalnak a folyamatát, a végeredményt meg még inkább.”
A Szemüveg a november 28-án megjelenő Purgatórium album utolsó kislemeze
Míg az előző, a lemez címadó dalában nem kisebb nevekkel, mint Krúbival és Beton.Hofival állt össze a zenekar, most Dzsúdlóval kiegészülve jelentkeznek egy újabb slágerrel. A dalokat élőben március 27-én hallhatja a közönség az MTK Sportparkban, a Purgatórium nagykoncerten.
Fotók: Carson Coma x Dzsúdló