dalszöveg, előadó kereső
Dalszöveg, előadó kereső
előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Tartalom
Eszenyi Enikő: Tiltsa meg!

Eszenyi Enikő - Tiltsa meg!

off off off off off
E-tango
Előadó: Eszenyi Enikő
Album: E-tango
Megjelenés: 1999
Hossz: 3:28
Szövegírók: Kovách Kálmán
Zeneszerzők: Kola József
Kiadó: Magneoton
Stílus: Tangó
Címkék: feldolgozás [+]
Megtekintve: Ma 2, összesen 16723 alkalommal
Tartalom
Dalszöveg

Tiltsa meg!

Gyorsvonat vágtat az éjben
testet ölt a messze- messzeségben
fáj a szívem, mert úgy szeretem,
ahogy még talán sosem.

Elmegyek messze magától
és búcsúzom a régi boldogságtól
eldalolom a régi dalom
és úgy fáj a fájdalom.

Tiltsa meg, ha tudja tiltsa meg
hogy szíve szeretni merjen,
ha egyszer lángra gyúlt.
Tiltsa meg, ha tudja tiltsa meg,
hogy szíve szeressen engem,
ha egyszer elvakult!

Hiába próbál akármit tenni,
a szívnek nem tud diktálni senki,
semmi.

Hát tiltsa meg, ha tudja tiltsa meg
hogy szíve szeressen engem,
ha tudja tiltsa meg

Holnap a kék olasz égbolt
ott, hol minden boldogság enyém volt
rám mosolyog, én sírni fogok
de ott lenn meggyógyulok.

Mert ha nem jön le utánam,
ott a régi kis hotelszobában
meghalok én, hol nász idején
először volt az enyém.

Tiltsa meg, ha tudja tiltsa meg
hogy szíve szeretni merjen,
ha egyszer lángra gyúlt.
Tiltsa meg, ha tudja tiltsa meg,
hogy szíve szeressen engem,
ha egyszer elvakult!

Hiába próbál akármit tenni
a szívnek nem tud diktálni senki,
semmi.

Tiltsa meg, ha tudja tiltsa meg,
hogy szíve szeressen engem,
ha tudja, tiltsa meg!

előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Hírek
Hírek

Valentin-napra megérkezett az új Geszti–Péterfy dal

Valentin-napra jelent meg Geszti Péter és Péterfy Bori új közös dala, a Csak te meg én, amely a tavalyi sikerszám, a Beléd szerettem, ez van történetének folytatása. 







A közönség most új fejezetet kap: a klipben a két előadó „összeházasodik”, a történet pedig ironikus, játékos formában mesél tovább a szerelemről, hűségről és a hosszú távú kapcsolatok realitásáról.

 

Diszkó a javából – mai csavarral


Ahogy a szilveszterkor megjelent Mindenki legyen rohadt gazdag! a funky hőskorából merített inspirációt, úgy a Csak te meg én is a hetvenes–nyolcvanas évek diszkóvilágát idézi, friss, mai hangzással. 


Lépegetős basszus, táncos groove, fülbemászó refrén, vonósok és fúvósok adják az alapot, miközben a dalszöveg tipikus Geszti-fordulatokkal reflektál a mai randikultúrára és generációs különbségekre. 




A dal egyszerre romantikus és önironikus


„Megyek hozzád. Hozzám mész. Nyugi, csak az első 20 év a nehéz!” – hangzik el a refrén környékén, miközben az Instagramon felbukkanó fiatal udvarlók és a hűség kérdése is játékos formában kerül terítékre.



 

Új klip – új fejezet


A klip egy esküvő történetét meséli el, ugyanazzal a humorral és vizuális önreflexióval, amely az előző videót is jellemezte. A menyasszony ezúttal sem eladó – és aki szemet vet rá, az könnyen „kivonódhat a forgalomból”. A történet természetesen happy enddel zárul. A szerzői és alkotói csapat ugyanaz, amely a Beléd szerettem, ez van esetében is dolgozott – a cél pedig egy különleges, folytatásos sorozat megteremtése a hazai popzenében.



 

Péterfy Bori az MVM Dome-ban is színpadra lép


A Csak te meg én Geszti készülő Poptimista című albumának második dala, és élőben is elhangzik majd 2027. január 30-án az MVM Dome színpadán, a nagyszabású POPTIMISTA koncert-show keretében. Péterfy Bori a meghívott vendégek között érkezik a Dome-ba, így a közönség a közös slágereket arénaméretű látványvilágban, élő hangszereléssel élheti át.


 

Fotók: Péterfy Bori x Geszti Péter

Zenei kvíz ajánló - tedd próbára magad!

Zeneszöveg kvíz

Adományozás