dalszöveg, előadó kereső
Dalszöveg, előadó kereső
előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Tartalom
Alex: Túl szép

Alex - Túl szép

off off off off off
Album: nincs kép
Előadó: Alex
Album: Keressük!
Szövegírók: Szabó Leslie
Józsa Sándor
Szabó Nagy László
Zeneszerzők: Keressük a zeneszerzőt!
Kiadó: Keressük!
Stílus: Keressük!
Címkék: Keressük!
Megtekintve: Ma 2, összesen 10380 alkalommal
Tartalom
Dalszöveg

Túl szép

Túl szép, ahogy ébredek
Az égre kúszik a pír, a nap új napot ír
És újra egy új film, amit nézhetek
Felhőkig röppen a hír, hogy egy csillag a cím
És persze minden képen meztelen ő
Itt Vénusz lett a sztár, az égi menő
S nem csoda az sem, hogy folyton gyóntat a pap
Mindenki arra gondol minden nap

Túl szép, hogy igaz legyen, már nem hiszem el őt,
Túlnő az üveghegyen
Túl szép, hogy nem a pénznek él, bár megfizet, ha kell
Bármennyit és bármiért
Túl szép, értem már, nem hiszem el őt
Semmi, csak egy látomás
Túl szép, ahogy rámkacsint
És úgy tesz, mintha vágyna rám

Nincs más, csak a csillogás
Igen itt ő az a lény, a léte a fény
Mosolya éles, a szívig hatol
Még az is ezreket ér, ahogy csókot ígér
És neki gyémánt kádban habzik a lét
És hogyha kedve tartja, csak szórja a lét
Belőle semmi nincs, ami titok marad
Mert ő megmutatja minden nap

Túl szép, hogy igaz legyen, már nem hiszem el őt,
Túlnő az üveghegyen
Túl szép, hogy nem a pénznek él, bár megfizet, ha kell
Bármennyit és bármiért
Túl szép, értem már, nem hiszem el őt
Semmi, csak egy látomás
Túl szép, ahogy rámkacsint
És úgy tesz, mintha vágyna rám


előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Hírek
Hírek

Il Divo vagy Il Volo: Miben különbözik a két hasonló csapat?

Az idei év legizgalmasabb zenei eseményeiként két férfi operapop csapat, az Il Divo és az Il Volo is fellép Budapesten


Az Il Volo november 14-én az MVM Dome-ban, az Il Divo pár hónappal hamarabb, június 25-én szintén ugyanott. A két együttes annyira hasonlít egymásra, hogy könnyű összetéveszteni őket. Ugyanazt a zenei műfajt képviselik, hasonló nevük van, lenyűgöző férfi harmóniákat és nemzetközi stílust mutatnak be. Azonban jelentős különbségek is vannak köztük.



Az Il Divo a popera műfajban a klasszikus operai drámaiságot és érzelmi mélységet hangsúlyozza

Fotó: Il Divo

 

Tobzódhatnak idén a popera rajongók, hisz két nagy kedvenc, a műfaj két legnagyobb képviselője is fellép Budapesten


Köztük sok a hasonlóság, így a forma, a műfaj, mi több, mindketten szerepeltek az "American Idol" műsorban, és jó kapcsolatot ápolnak Barbra Streisanddal is.

 

Bár minkét csapat neve hasonlóan cseng, jelentésükben nagyban különböznek. Míg az Il Divo név jelentése "isteni előadó" vagy "a díva férfi megfelelője", addig olaszul az "Il Volo" jelentése "a repülés". A két név utalhat arra, hogy az Il Divo hangjai érettebbek, az Il Volo inkább fiatalos lendületet és frissességet hoz a műfajba. Különbség a két együttes közt az énekesek nemzetiségében is van. 


Az Il Volo tagjai mind olasz fiatalok: Gianluca Ginoble (bariton), Piero Barone és Ignazio Boschetto (tenorok), akik a popera műfajának egyik legkiemelkedőbb képviselői, és a Három Tenor örökségét viszik tovább. 



Az Il Volo fiatalos lendületet és frissességet hoz a műfajba

Fotó: Il Volo


Az Il Divo egy Egyesült Királyságból származó énekegyüttes, azonban különböző nemzetiségű tagokból áll: egy svájci, egy francia és két Egyesült Államokból származó énekes alkotja a formációt, egyikük Steven LaBrie, aki a korábbi oszlopos tag, Carlos Marín tragikus halálát követően vált a csapat népszerű baritonjává.

 

Stílusukban az Il Volo inkább a klasszikus operai hagyományokat modern popos köntösbe bújtatja, fiatalos lendülettel és könnyed crossover stílussal. 


Az Il Volo muzsikáját itt tudod meghallgatni.


Ők a klasszikus és a pop zene finom, ízléses keverékét adják, a crossover műfaj egyik legkiemelkedőbb képviselőjeként. Míg az Il Divo a popera műfajban a klasszikus operai drámaiságot és érzelmi mélységet hangsúlyozza, érettebb vokális előadásmóddal. 


Az Il Divo hangzása tehát inkább a nagyszabású, érzelmes operai előadásmódot ötvözi a popzene elemeivel, így a klasszikus zene és a pop közötti határokat egyensúlyozza.

 

Hallgass bele az Il Divo zenéjébe itt.


Ha ezek után is még akadnak kérdések, a legjobb, ha mindkét koncertet megtekintjük idén Budapesten, mert az megkérdőjelezhetetlen, hogy az Il Divo és az Il Volo népszerűsége is az egekben szárnyal, és felejthetetlen élményt nyújtanak mindketten. Június 25-én az Il Divo, november 14-én pedig az Il Volo, mindketten az MVM Dome-ban.


Fotók: koncertpromo.hu

Vers mindenkinek - zenei ajánlat

Tóth Árpád - Újév reggele c. megzenésített verse

Adományozás