Előadó: | LGT |
---|---|
Album: | Bummm! |
Megjelenés: | 1973 |
Hossz: | 2:35 |
Szövegírók: |
Adamis Anna |
Presser Gábor |
|
Kiadó: | Pepita |
Stílus: | Keressük! |
Címkék: | Keressük! |
Mondd el, mire van a szó, mikor hallgatni is jó,
mondd el, mire vagyok én, mikor nem leszel enyém,
mondd el, mire legyek jó, mikor senkinek se jó,
mondd el, mire van a szép, amit senki meg nem ért,
mondd el, mire van a kék, mikor szörke most az ég,
mondd el, mire van a szél, mikor füstöt fúj felém,
mondd el, mire van a perc, mikor nem engem ölelsz,
mondd el, mire van a fal, mikor tőlem eltakar,
én csak kérdezni tudok, hát mondd, ki válaszol majd énnekem,
én csak kérdezni tudok, oh, mondd ki válaszol majd,
én csak kérdezni tudok, hát mondd, ki válaszol majd énnekem,
én csak kérdezni tudok, oh, mondd ki válaszol majd?
Mondd el, mire van a srác, akit látni sem kívánsz,
mondd el, mire van az ágy, ha nem fog el a vágy,
mondd ell, mire van a hit, mikor rajtam nem segít,
mondd el, mire van az ész, hogyha válaszolni félsz,
én csak kérdezni tudok, hát mondd, ki válaszol majd énnekem,
én csak kérdezni tudok, oh, mondd ki válaszol majd...
Június 10-én a Barba Negrában lép fel a brit extrém metal legenda, a Cradle Of Filth, akik új, The Screaming of the Valkyries című lemezüket mutatják be a magyar közönségnek. Az új dalok mellett klasszikusokra is számíthatunk, a megszokott látványos show-elemekkel és intenzív színpadi előadással.
Az este folyamán a brazil Nervosa is színpadra áll.
Fotó: Nervosa
A Cradle Of Filth több mint három évtizede a világ egyik legismertebb és legmeghatározóbb extrém metal zenekara
A brit Suffolk megyéből indult formáció a black metal kegyetlenségét és a gótikus melodrámát ötvözi egyedi, jól felismerhető (értsd: botrányos) stílusban. Zenéjük visszanyúlik olyan klasszikus hatásokhoz, mint a Bathory, Celtic Frost vagy a Sisters of Mercy, miközben tematikájukban gyakran merítenek Milton, Poe vagy Lovecraft műveiből. Az olyan ikonikus albumok, mint a Dusk And Her Embrace vagy a Cruelty And The Beast bebetonozták hírnevüket a nemzetközi metal színtéren, és inspirációként szolgáltak több új generációs előadó számára, köztük a Ghost, Babymetal és a Motionless In White zenekaroknak is.
Dani Filth, a zenekar frontembere és kreatív mozgatórugója olyan előadókkal is együttműködött, mint a Bring Me The Horizon, a The 69 Eyes vagy épp Ed Sheeran.
A zenekar vizuális és zenei világát a viktoriánus esztétika, vámpírmitológia, a horrorfilmek hangulata és egyfajta sötét romantika jellemzi, miközben provokatív és látványos élő produkcióival a világ vezető rockfesztiváljainak állandó szereplője lett.
Fotó: Cradle Of Filth
A Grammy-díjra jelölt zenekar a 2021-es Existence Is Futile után tavasszal újabb nagylemezt mutatott be
A The Screaming of the Valkyries a Napalm Records gondozásában jelent meg. Bár a lemez egy félreismerhetetlen COF mestermű, részben új korszakba vezet be: monumentális, melankolikus dallamokkal, feketébe hajló thrash-sel operál, és egy apokaliptikus, rémülettel és kicsapongó örömökkel teli utazásra hív. Dani ikonikus sikolyai és mély hörgései szaladnak a a szimfonikus díszítésekkel kiegészített ikergitár-futamok és az ütős ritmusszekció mellett, amelyet Martin „Marthus” Skaroupka dobos, Daniel Firth basszusgitáros, Marek „Ashok” Smerda és Donny Burbage gitárosok, valamint Zoe Federoff billentyűs-énekes raknak össze.
Fotó: Cradle Of Filth
A lemez egyik klippes dala a To Live Deliciously, amelyről Dani így nyilatkozott
„Ez a dal az élet ünnepléséről szól. Arról, hogy mindenbe belemerülhetünk, függetlenül a vallás, a korszellem vagy éppen az állam elvásáraitól. Bűntudattól és korlátoktól mentesen, úgy, ahogyan a természet megalkotott bennünket. Felfogható egyfajta hedonista életmódként is – pozitív értelemben, amennyiben nem mások kárára vagy szenvedése árán történik. Az egyszerű ’lét’ élvezetéről. Élni és szabadnak lenni – itt és most.” Nos, az erősen korhatáros klip valami egész másról is szól…:
A nyári turnén a szintén Napalmos brazil csajbrigád, a Nervosa tér vissza Budapestre. A jelenleg Görögországban élő négyes felállása pár éve alakult át: Prika Amaral gitáros vette át az énekesi feladatot is, és így adták ki a 2023-as Jailbreak lemezt. Ugyan már dolgoznak a friss számokon, de a június 10-ei koncert gerincét a ’23-as korong adja majd a Barba Negrában.
Kiemelt kép: Cradle Of Filth