Előadó: | Ladánybene 27 |
---|---|
Album: | Keressük! |
Szövegírók: |
Tóth Gábor (Lb27) Bodnár Tibor Tóth Gábor László Miklós árokszállási Tamás Hertelendi István Barcza Gergely Szarka Sándor |
Tóth Gábor (Lb27) |
|
Kiadó: | Keressük! |
Stílus: | Keressük! |
Címkék: | Keressük! |
Egy hajó úszik a folyón lefelé.
A parton búcsúzik egy fiú és egy lány.
Szemükben bánat sápadt fénye,
Mint egy apró szentjánosbogár,
Úgy foszforeszkál.
A lány szőke, szép mint egy manöken.
A haja illatos a zselétől, mit ráken.
A fiú nem magas, úgy 170 lehet,
De szemében látszik, az intelligencia-
hányadosa remek.
A kikötő hallgat, a hajó még távol.
Búcsúznak egyszer, búcsúznak százszor.
Nehéz a csend, mint a hátizsák,
Ami a fiú vállát nyomja,
Reggel óta már.
Refrén:
Szegény fiú, szegény lány,
Eláztatja őket a köveken átcsapó hullám!
Hajóra száll, nem bírja tovább,
Keresi a fiú minden nyomát.
De a hajó fordul, most már délnek tart,
A lány emlékszik, a fiú mit mondott:
„ - Irány az Északi-sark!”
Refrén:
Szegény fiú, szegény lány,
A távolság már szájukba rágta magát.
Eláztatja őket a tegnapi bú,
Az óceán és a köveken átcsapó hullám.
Idén is két napon át tart a Road Movie Live, a Szent István Nap rendezvénysorozat könnyűzenei programja. Augusztus 19-20-án a Műegyetem rakparton hat előadó ad ingyenes koncertet, köztük Ajsa Luna, az Irie Maffia, a Hooligans és a Road.
A program a Road Movie kezdeményezésre épül
Ennek keretében a legnépszerűbb hazai zenekarok és előadók mesélték el kötődésüket Magyarországhoz és a határon túli területekhez, régiókhoz, utcákhoz, terekhez, városokhoz. Sokan megzenésítették személyes történetüket, és az akkor született számok ma is a koncertprogramjaik részét képezik.
Színpadon a Queen-életmű
Augusztus 19-én a programot a Don't Stop the Queen tribute zenekar indítja, amely a Queen életművét viszi színpadra, vegyesen válogatva slágerekből és közkedvelt, de a rádiókban ritkábban játszott számokból.
Hooligans és Irie Maffia koncert is lesz
Őket az elmúlt harminc évben számos slágerrel jelentkező Hooligans követi, majd az este zárásaként az idén húsz éve aktív, tizenegy tagú, zenei sokszínűségéről ismert Irie Maffia lép fel, amely magyar, angol, és gyakran a két nyelvet ötvöző számaival műfajok széles skáláját járja be.
Az augusztus 20-i tűzijáték előtt a fiatal énekes-dalszerző, Ajsa Luna ad műsort, majd az újpesti rapper, Curtis lép színpadra. Az est fő fellépője az ugyancsak nagymúltú rockzenekar, a Road lesz.
Kiemelt kép: Hooligans Facebook