Előadó: | Timur Lenk |
---|---|
Album: | Keressük! |
Szövegírók: | Keressük a szövegírót! |
Keressük a zeneszerzőt! | |
Kiadó: | Keressük! |
Stílus: | Keressük! |
Címkék: | Keressük! |
Szünetben a tanáriban megpihenek
A folyosón kinn üvölt a sok hülye gyerek
Az idegtől a kezem még mindig remeg
Hogy megnyugodjak, egy hírlapot előveszek
Lebukott a korrupt tisztviselő
A pénz persze máig nem került elő
Dobbantott a sikkasztó könyvelő
Robbantott a maffiózó nagymenő
A pedagógust persze nem hívják félre
Hogy egy-két millát tegyenek zsebébe
Mindezzel együtt nem szeretik mégse
S vágyakozva nézhet az osztálypénzre
Egy csaló igazgató lebukott
Felfüggesztve kapott három hónapot
A főügyész egy borítékot zsebre rakott
Ilyet, mondd meg, én miért nem kapok?
Múlt vasárnap anyósomtól hazafelé tartva
Harmincéves Wartburgomban kiégett a lámpa
A rendőr megállít és a markát tartja
Már te is fiam, Brútusz, te szerencsétlen marha?!
Refr.:
Korrupt, korrupt, az akarok lenni,
A zsírosztásnál nagy lét lenyelni
Hajlandó volnék bármire, bármire
Mégse kellek senkinek semmire
Mindennap várom, hogy becsengessenek
S egy bűnbandába jól beszervezzenek
Hogy fehér köpenyes bűnöző legyek
S inkább az arany, mint a legyek lepjenek.
Ráfagy a mosoly az ostoba képire
Nem idegesít többet a kövér Pistike
Rátok is szarok, ti többi kis hülye
Mikor beszállok a fekete Mercibe.
Refr.
Zenés esttel tisztelegnek Cseh Tamás emléke előtt barátai, tisztelői Bakonybélben szombaton. Az esten a jazz és a világzene mellett felhangzanak majd Cseh Tamás dalai, bakonyi indián énekek és country muzsika is.
Immár 11 éve rendezik meg Cseh Tamás halálának évfordulóján a település díszpolgára tiszteletére az emlékestet a Szent-kúti kápolna mögötti területen.
A fellépők
A Makám Trió alapítója, Krulik Zoltán zeneszerző, gitáros, dalszerző énekesként mutatkozik be a közönségnek Kézdy Luca hegedűs és Bata István basszusgitáros, a jazz és a világzene terepeit bejáró muzsikusok társaságában. A trió, amely tavaly tavasszal alakult, a saját dalok mellett
a Cseh Tamás-Bereményi Géza szerzőpáros, a Kex énekese, Baksa Soós János, valamint Jász Attila, Zalán Tibor és Másik János verseire és szövegeire komponált dalokat ad majd elő.
Cseh Tamás zeneszerző, énekes, színész, előadóművész és
rajztanár 1990-ben
Fotó: Fortepan/Glósz András
Az est fellépői között lesznek nem hivatásos muzsikusok is
Baky György és Üveges Csaba kedvtelésből állt össze zenélni, elsősorban country-zenét játszanak. Baky György volt az a polgármestere Bakonybélnek, aki Cseh Tamás díszpolgárrá választását kezdeményezte. Üveges Csabának, a Jamboree Country Band egyik alapítójának műsorában az amerikai népzene kap főszerepet.
Víg Mihály, Cseh Tamás egykori zenésztársa, valamint az énekes fia, Cseh András közös műsorral lépnek színpadra.
Tolmácsolásukban Cseh Tamás dalai mellett bakonyi indián énekek is elhangzanak, hiszen az énekművész a bakonyi indián játék révén került kapcsolatba Bakonybéllel.
Az emlékestet tábortűz zárja, amely mellett immár 11 éve Mülhauser Martina idézi meg gitárjával és énekével Cseh Tamás emlékét a közönséggel együtt.
Kiemelt kép: Andrássy út (Népköztársaság útja) 101., a Magyar Újságírók Országos Szövetsége székházának emeletén működő 25. Színház. Cseh Tamás zeneszerző, énekes, színész, előadóművész, rajztanár a Dal nélkül ... koncerten 1975-ben
Fotó: Fortepan/Vadász Ágnes