


| Előadó: | Üllői úti fuck |
|---|---|
| Album: | Keressük! |
| Szövegírók: |
Duda Attila Szántó Gábor |
| Keressük a zeneszerzőt! | |
| Kiadó: | Keressük! |
| Stílus: | Keressük! |
| Címkék: | Keressük! |

Rosszkedvűek a szerelmesek,
Ti buta szerelmesek hová lett a szerelmetek,
Rosszkedvűek és állatok,
Megpróbálják szerelemnek hinni a bánatot.
Rosszkedvűek az emberek,
Munka helyett mindegyik ténfereg,
Egy cigaretta, milyen jólesne a számukra,
De, nem kapják meg, ezt mindegyik, mindenkor, újra megtudja.
Rosszkedvűek a rendőrök,
Nincs munkájuk a rend örök,
Egy bűnöző, egy bűnözön minden álmuk,
Egy boldog emlék, az anarchisták kora.
Rosszkedvűek a katonák,
Zsebre dugott kézzel járkálnak, fel, s alá,
Egy cigaretta, fontosabb a számukra,
Mint a mindennapi honvédő munka.
Rosszkedvűek a szerelmesek,
Ti buta szerelmesek hová lett a szerelmetek,
Rosszkedvűek és állatok,
Megpróbálják szerelemnek hinni a bánatot.


Két év csend után újra dallal jelentkezik AKC Misi: a Haditerv klippel együtt érkezett.
A pihenés, az önfejlesztés és a háttérbe húzódás nem lassította, hanem megerősítette.
AKC Misi nevét 2019-től elég nehéz volt elkerülni.
A fiatal előadó szinte megállás nélkül adta ki dalait és koncertezett, ezt a sűrű időszakot aztán egy hosszabb szünet váltotta fel.
„Az elmúlt két évem munkával és pihenéssel telt. Korábban nem igazán volt időm átgondolni, pontosan mit szeretnék kifejezni a zenémmel, merre szeretném vinni, ezért akartam szünetet tartani. Ez az időszak önfejlesztéssel, pihenéssel, munkával és sok zenéléssel telt” – mesélte AKC Misi.
A visszatérő dal nem véletlenül a Haditerv lett
„Valami olyasmit szerettem volna közölni, hogy visszatértem, és nem is nagyon akarok elmenni” – fogalmazott, és elárulta azt is, hogy a klip az elmúlt időszakot jeleníti meg. „Ezt a két évet hivatott bemutatni a videó. Igazából csak fogtunk egy kamerát, és egy-két jelenetet leszámítva azt mutattuk meg, mivel telnek a mindennapjaink.”
És hogy mi a haditerv a Haditerv után? „Szeretném, hogy minden szempontból jobb legyen a zeném, ezen fogok dolgozni. Sok mindent akarok még megmutatni magamból, és nagyon erős belső késztetést is érzek ehhez. A motivációm nem anyagi, sikerült függetlenné tenni magamat az elmúlt években, és talán emiatt is vagyok most nyugodtabb. Nem azért zenélek, hogy pénzt keressek, hanem mert ezt akarom csinálni” – árulta el Misi.