Előadó: | Kamondy Ágnes |
---|---|
Album: | Dalok Közép-Nirvániából |
Megjelenés: | 1995 |
Hossz: | 6:30 |
Szövegírók: |
Kamondy Ágnes |
Kamondy Ágnes |
|
Kiadó: | Bahia Music |
Stílus: | Alternatív |
Címkék: | Keressük! |
Ablakodon bejön a reggel,
álmodban kikezd veled,
felemeli fejed a párna,
és az ágy finoman kitesz,
kiszámolja hangosan
lépteidet a parkett,
benyomja a magnó a playt
és csak innen nem vagyok veled.
Hozzád repít a szőnyegem, á-há.
Én nem akartam, de a nyakadba esem.
Majdnem összetörtem finom kontúrjaid, á-há,
és foszforeszkálni kezd a lelkem,
mert kigyúltak, kigyúltak fényei.
Ablakodon beles az alkony
kalóz fényeivel
kifeszített bőröd selymét
és a városba evezel
az öböl már halkan zúg
tajtékot ver a szíved
folyik mint a szurok az este
és csak innen nem vagyok veled
Hozzád repít a szőnyegem, á-há.
Én nem akartam, de a nyakadba esem.
Majdnem összetörtem finom kontúrjaid, á-há,
és foszforeszkálni kezd a lelkem,
mert kigyúltak, kigyúlnak fényei.
Flitteres az éj
zsebünkben apró zenél
jolly joker vesztett a játszmán
s most ő nevet mert nincs több poén.
A város alvó szívében
háromszor rikolt a páva
egy cintányér kiüti a hajnalt
egy harcos most dől poharába
Ez csak ennyi
Ez csak egy reggae
Ez csak ennyi
Ez csak egy reggae
óh, semmi semmi
Ez csak egy reggae
Zenés esttel tisztelegnek Cseh Tamás emléke előtt barátai, tisztelői Bakonybélben szombaton. Az esten a jazz és a világzene mellett felhangzanak majd Cseh Tamás dalai, bakonyi indián énekek és country muzsika is.
Immár 11 éve rendezik meg Cseh Tamás halálának évfordulóján a település díszpolgára tiszteletére az emlékestet a Szent-kúti kápolna mögötti területen.
A fellépők
A Makám Trió alapítója, Krulik Zoltán zeneszerző, gitáros, dalszerző énekesként mutatkozik be a közönségnek Kézdy Luca hegedűs és Bata István basszusgitáros, a jazz és a világzene terepeit bejáró muzsikusok társaságában. A trió, amely tavaly tavasszal alakult, a saját dalok mellett
a Cseh Tamás-Bereményi Géza szerzőpáros, a Kex énekese, Baksa Soós János, valamint Jász Attila, Zalán Tibor és Másik János verseire és szövegeire komponált dalokat ad majd elő.
Cseh Tamás zeneszerző, énekes, színész, előadóművész és
rajztanár 1990-ben
Fotó: Fortepan/Glósz András
Az est fellépői között lesznek nem hivatásos muzsikusok is
Baky György és Üveges Csaba kedvtelésből állt össze zenélni, elsősorban country-zenét játszanak. Baky György volt az a polgármestere Bakonybélnek, aki Cseh Tamás díszpolgárrá választását kezdeményezte. Üveges Csabának, a Jamboree Country Band egyik alapítójának műsorában az amerikai népzene kap főszerepet.
Víg Mihály, Cseh Tamás egykori zenésztársa, valamint az énekes fia, Cseh András közös műsorral lépnek színpadra.
Tolmácsolásukban Cseh Tamás dalai mellett bakonyi indián énekek is elhangzanak, hiszen az énekművész a bakonyi indián játék révén került kapcsolatba Bakonybéllel.
Az emlékestet tábortűz zárja, amely mellett immár 11 éve Mülhauser Martina idézi meg gitárjával és énekével Cseh Tamás emlékét a közönséggel együtt.
Kiemelt kép: Andrássy út (Népköztársaság útja) 101., a Magyar Újságírók Országos Szövetsége székházának emeletén működő 25. Színház. Cseh Tamás zeneszerző, énekes, színész, előadóművész, rajztanár a Dal nélkül ... koncerten 1975-ben
Fotó: Fortepan/Vadász Ágnes