Előadó: | Magyar nóták |
---|---|
Album: | Keressük! |
Szövegírók: |
Zerkovitz Béla |
Zerkovitz Béla |
|
Kiadó: | Keressük! |
Stílus: | magyar nóta |
Címkék: | csalódás, élet, életérzés, elmegy, elveszett, fájdalom, fülbemászó, lélekvesztő, lelkis, múltidéző, nosztalgia, sláger, szakítós, szerelmes, szomorú, történetes, utazós, visszajön [+] |
A füredi Anna bálon szól a zene szó
Lesz is ottan dínom-dánom, szép muzsika szó
Ketten ültünk egy asztalnál, ő és én magam
Nem is szóltunk mi egymáshoz, nem is volt szavam
Egyszer aztán asztalunkhoz jött a vén cigány
Megkérdezte: Mi a nótád édes kicsi lány?
De a kislány halkan csendben csak ennyit felelt:
Nincsen nótám és a nótát nem is szeretem.
Akinek nótája nincsen annak szíve sincs
Ha nem hiszel a nótában szívedbe tekints
Lesz egy fiú kinek nevét titkolni fogod
És ahol majd senki se lát, meg is siratod
Egyszer aztán hallottunk egy igen nagy csodát:
Gazdag úrfi vette el az édes kicsi lányt
Fehér kocsi várta őket a templom előtt
Nem is láttak a faluban ilyen esküvőt.
Kilenc szobás palotába vitték az új párt,
Körülöttük a sok szolga lábujjhegyen járt,
De a kislány így sem boldog, könnyes a szeme,
Mert a kertből felhangzik az ismerős zene:
Akinek nótája nincsen...
Messze földre mentem én, hogy elfeledjem őt
Búcsúzóul megállok a fogadó előtt
Benézek és mit látok a tomboló tanyán?
Az édes kislány játszotta egy kopott zongorán:
Akinek nótája nincsen...
Népszerű előadókkal ünneplik a pécsi Kodály Központ fennállásának 15. évfordulóját
Presser Gábor, a Csík Zenekar, Bősze Ádám, Beck Zoltán és Grecsó Krisztián is fellép a pécsi Kodály Központ ősszel induló évadában abból az alkalomból, hogy idén ünneplik a kimagasló akusztikájú hangversenyteremnek otthont adó épület megnyitásának 15. évfordulóját.
Fotó: Csík zenekar/Vető Gábor
A létesítmény az elmúlt másfél évtizedben a magyar és a nemzetközi kulturális élet meghatározó helyszínévé vált, mindeddig 1,24 millió látogatót fogadott.
Az évad 2025. szeptember 1-jén a Pannon Filharmonikusok városnapi díszhangversenyével indul és 2026 júliusában, a Zsolnay Fényfesztivállal zárul.
Az évadban számos nagyszabású esemény várja a közönséget
Köztük a StEfrem & Deva koncertje, a Verbier Fesztivál Kamarazenekarának előadása, a Csík Zenekar és Presser Gábor Adagio produkciója, valamint a legendás amerikai gitáros, Victor Wooten és családja, a Wooten Brothers fellépése.
Az évfordulóhoz kapcsolódóan december 13-án a családoké lesz a főszerep
Varró Dániel meséli el a gyerekeknek Csajkovszkij Diótörőjét, lesz humoros "Kodály-túra" Köles Ferenc vezetésével és a programban szerepel Bősze Ádám "Muzikális bestiák" előadása is.
Ezen a napon meglepetés-flashmobok és Beck Zoltán-Grecsó Krisztián: Szeretet vessző béke című lemezbemutatója várja a közönséget.
Henri Gonzo Bob Dylan-estje, valamint építészeti kulisszatitkok Keller Ferenc, Hőnich Richárd és Sólyom Benedek építész-tervezők tolmácsolásában is várják a látogatókat.
Fotó: Henri Gonzo
A Pannon Filharmonikusok az évadra két exkluzív programmal készül
Verdi Aida című operájának bemutatójára október 18-án, majd a terem egykori nyitónapján, december 16-án díszhangversenyre várja a közönséget, amely Kodály Zoltán-műveket is hallhat.
Fotó: Pannon Filharmonikusok Facebook
A Kodály Központ a megnyitása óta 2684 eseménynek adott otthont
Programkínálata a kezdetektől a sokszínűségre épít: a világhírű komolyzenei koncertektől a pop-, rock- és jazzprodukciókon át színházi előadásokig és táncművészeti estekig számos műfaj megtalálható a repertoárban.
Az intézmény üzemeltetője mellett a Pannon Filharmonikusok és a Filharmónia Magyarország rendez rendszeresen koncerteket az épületben.
Az elmúlt években mások mellett Al di Meola, Mike Stern, Jan Garbarek, Richard Bona, Tommy Emmanuel, Yamato, Avishai Cohen, Presser Gábor, Dés László, Lajkó Félix, Pintér Béla Társulata, Alföldi Róbert, a Magyar Állami Népi Együttes, a Duda Éva Társulat és a Pécsi Balett is fellépett a pécsi kulturális főváros program elemeként létrehozott épületben.
Kiemelt kép: Presser Gábor Facebook oldala