Előadó: | Aradszky László |
---|---|
Album: | Szomszédasszony, fütyülök a lányára - De mondd, mi lesz velem |
Megjelenés: | 1968 |
Hossz: | 2:10 |
Szövegírók: |
S. Nagy István |
Payer András |
|
Kiadó: | Qualition |
Stílus: | sláger |
Címkék: | anya, család, elmegy, frissesség, gyerek, költözős, retro, szókimondó, vicces, vidám [+] |
Képzeljék, van nekem egy régi kedves barátom,
Panaszkodik csendben mindig, ha látom
Somszédjában él egy mama a lányával.
A mama szeretné, ha ő a kislánnyal járna
és ezért a célért semmi sem drága
szegény kis barátom, ne késs a válasszal:
Szomszédasszony, fütyülök a lányára,
Inkább járok én a foci pályára.
Hagyjon engem békében egy életre
Maga és a kedves gyereke...
Képzeljék, behívót kapott a kedves barátom,
És a mama így szólt: " Oly búsnak látom!
Mégse féljen, mert én azt is elintézem!
Nem kell majd katonának menni, bízza csak én rám,
De a lányom nem lesz akkor majd vén lány. "
Erre a barátom csak ennyit szólt csendesen:
Szomszédasszony, fütyülök a lányára,
Inkább ülök a katona ládára,
Hagyjon engem békében egy életre
Maga és a kedves gyereke...
Képzeljék, elintézte mégis a mama nyomban,
Asszony lesz a lányból, azt hitte gyorsan,
De a barátommal nem bánt el még így sem.
Azonnal elköltözött pestről vidékre,
Addig, míg a láthatáron új férj nem látszik,
Annyit írt csak egy kis levélben kedvesen:
Szomszédasszony, fütyülök a lányára,
Inkább nézzen más partyt a számára,
Hagyjon engem békében egy életre
Maga és a kedves gyereke...
Füttyszó...
Szomszédasszony, fütyülök a lányára!
Tolvai Reni ismét bebizonyította, hogy a magyar popszíntér egyik legmerészebb és legdögösebb előadója. Legújabb dala, a Túsz igazi érzelmi hullámvasút: a vágy, a kiszolgáltatottság és az ellenállhatatlan vonzalom egyszerre perzsel benne.
Már az első sorok is mindent elárulnak: „Egyre jobban húz, ezért lettem túsz” – és valóban, a felvétel hallgatása után nehéz szabadulni a dallamtól.
A felvétel a magyar szervezésű szerzőtáborban született, ahol több kiváló zenész és dalszövegíró kreatív energiája találkozott. A közös alkotás eredménye annyira jól sikerült, hogy a track nemcsak hazánkban kerül bemutatásra: a Warner Music Group nemzetközi támogatásával
hamarosan érkezik a Túsz angol nyelvű verziója is, amellyel Reni új szintre léphet a nemzetközi zenei porondon.
A klipben az énekes egy igazi femme fatale szerepébe bújik
Magabiztos, szenvedélyes és veszélyesen csábító. A látványvilágban keveredik a sötét elegancia és a 60-as évek glam mozgalma – melyről Reni hajkölteménye, ruhái, képi manőverei és az elmaradhatatlan nosztalgiát ébresztő Cadillac gondoskodik.
Megjelenik a szenvedély és a hatalom játéka
Ki irányít kit, amikor a szerelem már szinte veszélyesen vonzóvá válik? „Kegyetlen a karjaidba húz” – énekli a nameatmark által írt szöveget Reni, miközben minden mozdulatával azt sugallja: nem is akar szabadulni.
Az a bizonyos „Reni-féle” energiabomba
Zeneileg a Túsz egy pop-house banger, amelyet azonnal dúdolni kezdünk. Modern hangzás, erős basszus, és az a bizonyos „Reni-féle” energiabomba, amitől minden klubban felrobban a hangulat.
Ez az új fejezet méltó folytatása az előadó korábbi sikereinek
Ne feledjük: nemrég még Lotfi Begi és L.L. Junior oldalán hódította meg a slágerlistákat a Holnap hajnalig újragondolt verziójával – amely időközben elérte az aranylemez státuszt is –, most pedig egyedül, de egy nagy alkotói csapat hátterével ragadja magához a reflektorfényt.
Fotók: Tolvai Reni