Előadó: | MZ/X |
---|---|
Album: | Keressük! |
Szövegírók: |
Gubis Dávid Gajda Mátyás |
Keressük a zeneszerzőt! | |
Kiadó: | Keressük! |
Stílus: | Keressük! |
Címkék: | Keressük! |
Újra hívogat
Az érzés +simogat
Ugyanúgy, mint rég
Valahol
Tisztán és csendesen
Nézed az életem
Szebb napok jönnek
Valahol
Minden rendben van csak ez a fájdalom, eltűnhetne végre
Minden rendben van, csak úgy érzem, soha nem érek a fényre
Minden +talál, amíg élek furcsa lesz a lelkem
De minden rendben van
A holnap tiszta lesz
Minden rosszat eltemetsz
Ami egyszer elmúlt
Nem bánt
Nem baj, ha nem ismersz fel
A sötétben állva lehajtott fejjel
Fegyver nem kell a kezedbe
Bízz bennem, azt mondom minden rendben
Téged nem érdekel, amit mondani akarok
Tagadok mindent, én egyedül vagyok
És hidd el akkor is egyedül voltam
Nem fog ez menni én előre szóltam
Minden szóban keresem a hibát
Én javítom ki, amit más rosszul csinált
A más nem volt más, ugyanúgy hibás, mint te
A fejedben
Fesztiválokkal, mesterkurzusokkal és versenyekkel is készül a Fesztivál Akadémia Budapest (FAB) 10. jubileuma alkalmából.
- A FAB tíz éve egy nemzetközi kamarazenei fesztivállal indult, mára országos programsorozattá nőtte ki magát - emlékeztetett a sajtótájékoztatón a Kulturális és Innovációs Minisztérium (KIM) parlamenti államtitkára.
Zsigó Róbert elmondta, hogy a FAB olyan programsorozatot kínál, amely a hagyományos nyári fesztivál mellett tehetségkutatóval, mesterkurzusokkal, hegedűversenyekkel, koncertekkel és minőségi zenés-irodalmi estekkel hozza közelebb a zenét az érdeklődőkhöz. A FAB éréket közvetít, közösséget teremt és világszínvonalú élményt nyújt a hazai közönségnek - tette hozzá.
A parlamenti államtitkár szerint a zenének esélye van békét teremteni a szívekben, a lelkekben és így esélye van, hogy erősítse a béke iránti vágyat a túl gyors, túl zajos és békétlen világban.
"Ismerni a múltunkat, ismerni a kultúránkat, ismerni a muzsikánkat igazi kiváltság, de az igazi feladat mindez továbbadása. Ezt a feladatot a FAB becsülettel végzi"
- magyarázta.
Zsigó Róbert ismertetése szerint Magyarország kormánya az európai átlag kétszeresét, a nemzeti össztermék egy százalékát fordítja kultúrára, és a költségvetés 2025-ös tervezete szerint ez így marad jövőre is. A magyar kultúrára szánt források biztonságban vannak - jelentette ki, hozzátéve: a KIM ott áll a FAB 10. évadának programsorozata mögött is.
A Fesztivál Akadémia egyik ötletgazdája, Batta András zenetörténész elmondta, hogy az évek során a Kocsis Zoltán támogatásával létrejött Fesztivál Akadémia kivirágzott. Mint mondta, ekkora dimenzióban zajló fesztivál nem létezik ma Magyarországon.
Kelemen Barnabás hegedűművész, a FAB művészeti vezetője ismertetése szerint januárban rendezik meg második alkalommal a Winterfestet Lillafüreden, amelynek a Palotaszálló ad otthont január 24. és 26. között. A rendezvényen klasszikus kamarazene lesz hallható, esténként pedig cigányzene szól a vacsoránál. Az esemény házigazdája Mácsai János zenetörténész.
Kokas Katalin művészeti vezető hozzátette, hogy jövőre a FAB-fesztiválok sorába csatlakozik a Springfest is, amelyet Lendvajakabfán, Magyarország hetedik legkisebb településén, az Őrségben rendeznek meg 2025. május 30. és június 1. között, folytatva a Sülyi Péter alapította Virágzás Napjai legendás, 26 éves hagyományát. Itt a koncertek mellett mesterkurzusok, kosárfonás, fafaragás, kenyérsütés és néptánc is várja majd a közönséget.
Kelemen Barnabás hozzátette: nyáron 10. alkalommal rendezik meg a Summerfestet július 18. és 27. között, amely Kocsis Zoltán emléke előtt tiszteleg. A Fesztivál Akadémia Budapest a kezdetektől az oktatást és a színpadot egységben kezeli, az Alma Materben, a Zeneakadémián a nyári fesztivál 10 napja alatt minden évben 150 egyetemistát és 60 művészt fogad Budapesten 65 országból - mondta Kelemen Barnabás. A Summerfest belakja Budapest ismert koncerthelyszíneit, templomait és különleges tereket von be a fesztiválprogramba ezzel a magyar fővárost teszi másfél hétre a nemzetközi kamarazene központjává.
A FAB keretében Kelemen Barnabás egyedülálló vállalással fejet hajt a magyar hegedűiskola előtt a Zeneakadémia Nagytermében 2026. május 1-3. között. A Kossuth-díjas művész megszólaltatja azt a 10 versenyművet, amelynek bemutatása a magyar hegedűiskolai neves képviselőihez fűződik. A háromnapos eseménysorozaton több magyar zenekar lép színpadra Kelemen Barnabással, így a Concerto Budapest, a Zeneakadémia Szimfonikus Zenekara, a Pannon Filharmonikusok, a Győri Filharmonikus Zenekar, a Kodály Filharmonikusok és a Szent István Filharmonikusok, olyan karmesterek vezényletével, mint Keller András, Madaras Gergely, Andreas Ottensamer, Michael Stern és Gilbert Varga.
Fotók: Fesztivál Akadémia Budapest