Előadó: | Dolce Vita |
---|---|
Album: | Keressük! |
Szövegírók: |
Jáger Gyula |
Keressük a zeneszerzőt! | |
Kiadó: | Keressük! |
Stílus: | Keressük! |
Címkék: | Keressük! |
(vers1)
Amikor velem volt,
A karja átkarolt,
A szája izgatott,
S nevetve bíztatott.
Amikor velem volt édeseket szólt
Kár, hogy nem kellett elküldtem őt.
Hmm Nekem beszélt,
Velem zenélt,
Remegve kért.
(vers2)
Mindennap engem vár,
Esténként sírdogál,
Többet nem mondhatok,
Szerelmet bonthatok.
Figyelj jól kisleány szívem nem vár, bár
Lehet, hogy kicsit fáj, megszoktam már.
Hmm Hozzám beszélt,
Rólam mesélt,
De nem volt remény.
(refrén)
Azt kérded, miért mondtam Neked?
Ez nem volt szerelem.
Jól tudod, hogy nekem,
Aki nem kell, azt elfelejtem.
Vár sok kaland,
Élj boldogan.
Jobb, ha külön megyünk,
Talán egyszer együtt leszünk még.
(Piano Solo)
(vers3)
A lányka nem sír már,
Esténként másra vár.
De mikor meglátott,
Utánam kiáltott.
Amikor megszólalt, a szívem megdobbant,
Most már túl késő, eldobtam őt.
Úgy mosolygott rám,
Könnycsepp arcán,
Simult hozzám.
(refrén)
(Synth Solo)
(refrén 4x)
- Nagyon örülök, hogy sikerült összehozni ezt a klipet, régóta tervben volt Viktorral egy együttműködés. Nagyon szeretem a látásvilágát, és nagyon boldog voltam, hogy most egyszerre két anyagon is dolgoztunk együtt. A végeredménnyel pedig különösen elégedett vagyok -
A rendkívül rétegelt, dinamikus, rengeteg különböző motívumot használó dal alapját az énekes állandó szerzőtársa és producere, Tembo jegyzi, különlegesség viszont, hogy Dzsúdló zenekarának basszusgitárosa, Pap Attila is részt vett a dalszerzésben - a Presso lead dallamát neki köszönhetjük.
A szövegben az előadó kritikus hangot üt meg a látszatra sokat adó karakterekkel szemben.
- Nem szeretem azokat az embereket, akik nyilvánvalóan valamilyen szerepbe erőltetik magukat, és nem önazonosak, hanem valami mondvacsinált karaktert adnak elő személyiség címén
mondta a dalról az énekes.
A videó rendezője Horváth Viktor volt, aki az online térben korábban elterjedt NPC-jelenséget megjelenítve egy nagyon karakteres, különleges vizuális anyagot hozott létre a Presso-hoz. A szereplők között megjelenik a korábban Dzsúdló előtt a Budapest Parkban játszó Böiler punkzenekar frontembere, Riger János is.
- Nemsokára készülök valami izgalmasra, ami egy még izgalmasabb dolog előfutára lesz. Kíváncsi vagyok, hogy fog elsülni, bizakodó vagyok - fogalmazott sejtelmesen Dzsúdló a következő időszakkal kapcsolatban.
Fotók: Dzsúdló hivatalos/Miskolczi Milán