


| Előadó: | Presser Gábor |
|---|---|
| Album: | Kis történetek |
| Megjelenés: | 1996 |
| Hossz: | 4:39 |
| Szövegírók: |
Sztevanovity Dusán |
|
Presser Gábor |
|
| Kiadó: | BMG |
| Stílus: | Pop-Rock |
| Címkék: | Keressük! |

Én már annyi mérget nyeltem, aztán mégis itt vagyok,
túl a gyógyszereken s ellenszereken,
és ha kínálgatnak egyre többször hátat fordítok,
olyan édes vagy nekem.
És ha éretlen gyümölcsből óh, már kaptam jó sokat,
ha savanyúan érkezem,
s végre kéne már az életből egy másik változat,
olyan édes vagy nekem.
A túlvilág majd összeadja minden bűnömet,
s az ördög a vállamon bőg,
ő tudja, hogy csak rám emelted macskazöld szemed,
s minden eldőlt.
Néha hízelegve lépre csalnak cukros nénikék,
és én nagy kanállal megveszem,
az csak arra jó, hogy megmutassa, mennyit vesztenék,
olyan édes vagy nekem.
S a papírtrombiták, a harsogó világ,
engem nem érdekel,
egy sóhaj többet ér, s szívemig beér
s nekem végem!
Senki sem érti, mindenki nézi,
mindenki nézi,
mi van velem?
Olyan édes vagy nekem.
Ha elment, aki okos
és megcsalt, aki szép
s csak én vagyok ellenem,
kis mentőcsónak győzi le a
bánat tengerét:
Olyan édes vagy nekem.
Ha ábrándosan nézel, mint a némafilmeken,
ha elpirulsz, vagy nem,
könnyű kókusz illat libben át a durva életen:
Olyan édes vagy nekem.
És égek majd a tűzben, s a szívem lángra kap,
s egy percig még emlékezem,
és elém gömbölyödöl, mint a habverőn a hab,
s jó, hogy éltem.
Senki sem érti, mindenki nézi,
mi van velem?
Olyan édes vagy nekem!


Valentin-napra jelent meg Geszti Péter és Péterfy Bori új közös dala, a Csak te meg én, amely a tavalyi sikerszám, a Beléd szerettem, ez van történetének folytatása.
A közönség most új fejezetet kap: a klipben a két előadó „összeházasodik”, a történet pedig ironikus, játékos formában mesél tovább a szerelemről, hűségről és a hosszú távú kapcsolatok realitásáról.
Diszkó a javából – mai csavarral
Ahogy a szilveszterkor megjelent Mindenki legyen rohadt gazdag! a funky hőskorából merített inspirációt, úgy a Csak te meg én is a hetvenes–nyolcvanas évek diszkóvilágát idézi, friss, mai hangzással.
Lépegetős basszus, táncos groove, fülbemászó refrén, vonósok és fúvósok adják az alapot, miközben a dalszöveg tipikus Geszti-fordulatokkal reflektál a mai randikultúrára és generációs különbségekre.
A dal egyszerre romantikus és önironikus
„Megyek hozzád. Hozzám mész. Nyugi, csak az első 20 év a nehéz!” – hangzik el a refrén környékén, miközben az Instagramon felbukkanó fiatal udvarlók és a hűség kérdése is játékos formában kerül terítékre.
Új klip – új fejezet
A klip egy esküvő történetét meséli el, ugyanazzal a humorral és vizuális önreflexióval, amely az előző videót is jellemezte. A menyasszony ezúttal sem eladó – és aki szemet vet rá, az könnyen „kivonódhat a forgalomból”. A történet természetesen happy enddel zárul. A szerzői és alkotói csapat ugyanaz, amely a Beléd szerettem, ez van esetében is dolgozott – a cél pedig egy különleges, folytatásos sorozat megteremtése a hazai popzenében.
Péterfy Bori az MVM Dome-ban is színpadra lép
A Csak te meg én Geszti készülő Poptimista című albumának második dala, és élőben is elhangzik majd 2027. január 30-án az MVM Dome színpadán, a nagyszabású POPTIMISTA koncert-show keretében. Péterfy Bori a meghívott vendégek között érkezik a Dome-ba, így a közönség a közös slágereket arénaméretű látványvilágban, élő hangszereléssel élheti át.