dalszöveg, előadó kereső
Dalszöveg, előadó kereső
előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Tartalom
Dj Szatmári: Túlélem én

Dj Szatmári - Túlélem én

off off off off off
Album: nincs kép
Előadó: Dj Szatmári
Album: Keressük!
Szövegírók: Keressük a szövegírót!
Zeneszerzők: Keressük a zeneszerzőt!
Kiadó: Keressük!
Stílus: Keressük!
Címkék: Keressük!
Miről szól a(z) 'Túlélem én' dalszöveg ?
A szöveg egy szerelmi csalódásról, megbocsájtásról és a szakításról szól. Az énekesnő érzelmekkel teli délutánját, éjszakáit és nappalait írja le, amikor azt hitte, feladja. Egy nap azonban megérti, hogy a világ tovább forog nélküle is. Azt tanácsolja a volt szerelmének, hogy ne várjon rá, mert már nem fáj neki a szakítás. Végül arra buzdítja őt, hogy menjen tovább, és kezdjen új életet valaki mással.
Nyomj egy like-ot ha tetszik ez a rovat!
Megtekintve: Ma 1, összesen 102967 alkalommal
Tartalom
Dalszöveg

Túlélem én

Minden véget ért, annyi év után.
Egyszercsak eljött az a furcsa, álmos délután,
Aztán hosszú éjszakák és fázós nappalok,
Azt hittem én, mindent végleg feladok.
És jött egy nap, nincs semmi vész,
Itt vagy és azt mondtad, hogy félreértés volt ez az egész.
Már úgy éreztem én, hogy minden összedőlt,
De rájöttem, hogy nélküled is forog még a Föld.

Refr.:
Van még remény, túlélem én,
Nyitva az ajtó, lépd át a holnap küszöbét.
Ha egyszer azt mondtad, ennyi volt, szívem,
Itt a vége, akkor tényleg így legyen.
Engem ne várj, már úgyse fáj,
Ennyi elég volt a könnyekből,
Ne hívj ha nem muszáj.
Kérlek újra el ne hidd, hogy rendben lesz megint,
Már ne várj, engem ne várj! Engem ne várj!

Semmi nincs talán, ami összetart,
Egyszer elmúlt, de mégis mást akarsz.
Ó, mondd most mire vársz, ennyi miért nem volt elég!?
Már így is jó, menj és vissza sose nézz.
És hogyha látsz más oldalán,
Hát te akartad így, nem az én hibám,
És nem mondhatod azt, hogy rossz voltam veled,
Most újra szabad vagy és bárki mással újrakezdheted.

Refr.

előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Hírek
Hírek

Mozart Planet: 50 kistelepülésen ad koncertet a Concerto Budapest

Mozart Planet címmel 50 kistelepülésen ad koncertet a Concerto Budapest idén év végéig

 

A koncerteken Wolfgang Amadeus Mozart művei mellett Haydn, Mendelssohn, Bach, Beethoven, Schubert, Vivaldi, Bartók és Kodály kamaraegyüttesekre komponált alkotásai szólalnak meg a Petőfi Kulturális Program keretében.


A koncertek helyszínei

 

A koncerteknek Kondoros, Ják, Konyár, Bicske, Karcag, Mélykút, Balassagyarmat, Udvari, Sitke, Törökszentmiklós, Kápolnásnyék, Nagyberény, Letenye, Villány, Apc, Pusztaszer, Kisléta, Epöl, Apostag, Tiszadorogma, Orgovány, Bag, Erdőtarcsa, Csokonyavisonta, Létavértes, Jászdózsa, Halimba, Zirc, Elek, Zákányfalu, Dunaalmás, Buzsák, Szabolcs, Szamosszeg, Kismaros, Ugod, Nova, Rátka, Újkígyós, Makó, Verpelét, Vonyarcvashegy, Mozsgó, Iregszemcse, Cegléd, Fertőszentmiklós, Bánréve, Dunavarsány, Zsámbék és Magyaregregy ad otthont.

 

A koncertsorozat célja


A magyar zenei örökséget és az egyetemes kultúra értékeit olyan helyszínekre eljuttatni, ahol az élő klasszikus zenei előadás ritka kincsnek számít.

 

- Az egyik legfontosabb misszióm a Concerto Budapest Mozart Planet sorozata, amelyben országszerte kamarakoncerteket adunk. A Petőfi Kulturális Program szervezésében idén ötven vidéki településre viszünk Mozart Planet programot oda, ahol ritkán van lehetőség élő klasszikus zenét hallani. 


Hisszük, hogy a zene képes közösségeket formálni, identitást erősíteni és közös élményeken keresztül gazdagítani a mindennapokat.


A koncertekre a Liszt Intézetek meghívására nyolc ország fővárosában is sor kerül - fogalmazott Keller András, a Concerto Budapest főzeneigazgatója.

 

- Mozart zenéje mindenkit megérint, életörömöt sugároz és boldogságot ad, a "Mozart-bolygón" ebből a tiszta zenéből fakad az élet, és ha ezt akár csak egy órára is átélhetik az emberek, máris kicsit jobb hellyé válhat számukra a világ - tette hozzá a főzeneigazgató.


Videó itt.

Vers mindenkinek - zenei ajánlat

Tóth Árpád - Újév reggele c. megzenésített verse

Adományozás